21 березня 2018р. у Центральній бібліотеці ім. Т.Г.Шевченка для дітей м. Києва пройшов Всеукраїнський конкурс студентської поезії «Молодість. Любов. Весна», присвячений Всесвітньому дню поезії. Молоді таланти показали себе дуже достойно — справжні паростки великої літератури. А перемогу, за рішенням авторитетного журі, здобули Діана Шестакова, Сергій Савін і Микола Кучерявий.
Студреспубліка та видавництво «Саміт-Книга» проявили ініціативу, зібрали на одному творчому майданчику молодих і небайдужих людей, для яких поезія — це можливість творчого проявлення себе особистісно і крізь драму України. Участь у конкурсі взяли студенти та студентки київських і чернігівських вишів. Як усе відбувалося — читайте детально нижче.
Людину вбиває не горе.
Людину вбиває людина…
Людину лікують не ліки.
Людину лікує людина.
Євгенія Дошка
13 молодих щасливчиків, поетів і поетес взяли участь у І Всеукраїнському конкурсі для студентських дарувань «Молодість. Любов. Весна». Дехто вже трошки відомий, інші ж декламували власні твори на поетичному конкурсі вперше, а хтось узагалі — вперше публічно.
Атмосфера конкурсу була неймовірно щирою й емоційною. Більш досвідчені конкурсанти та конкурсантки декламували вірші з напрацьованою подачею, але розуміння і підтримку у глядачів і журі знаходили й ті, хто надзвичайно хвилювався. Однаково тепло приймали всіх.
Лідер республіканців Павло Вікнянський у виступі перед учасниками наголосив, що для того, щоб українська культура розквітла на весь світ, врешті наша людина отримала Нобелівську премію з літератури, щоб твори наших класиків і нових видатних митців перекладалися на різні мови світу, а в Україні їх книги видавалися великими накладами, за якими будуть стояти черги — треба, з однієї сторони, кардинально змінювати культурну політику в державі, а з іншої — давати можливість для проявлення молодих митців і мисткинь силами громадянського суспільства.
Конкурс «Молодість. Любов. Весна» саме і є такою реалізованою громадянською ініціативою небайдужих людей. Представники поважного журі, до речі, також мали можливість звернутися до присутніх, як із власним поетичним доробком, так і з порадами:
Яна Біленко — директорка Центральної бібліотеки ім. Т.Г.Шевченка для дітей м. Києва;
Станіслав Бондаренко — головний редактор газети «Літературна Україна»;
Володимир Даниленко — український письменник-прозаїк, критик, літературознавець, голова Київської міської організації Національної спілки письменників України;
Олексій Кононенко — український поет, письменник, журналіст, директор департаменту видавничої справи і преси Держкомтелерадіо України, заслужений діяч мистецтв України;
Леся Мудрак — відома українська письменниця, критикеса, громадська діячка, кандидатка філологічних наук;
Іван Степурін — директор видавництва «Саміт-Книга».
Рекомендації мудрагелів корисні всім, хто працює зі словом: потрібно багато читати класичної літератури, але не забувати, що ми живемо в ХХІ ст.; для кращої якості текстів бажано писати однією мовою (до речі, учасники виступали переважно українською, але також російською і ще англійською), чистити вже готові матеріали «від зайвих слів і навіть суфіксів», проте найголовніше — не повторювати когось, а завжди прислухатися до власного «я» і залишатися собою. Як сказав Станіслав Бондаренко, до речі, співавтор ідеї цього проекту: «Не перетворюйтеся на маленьких жаданчиків».
По завершенню декламації було визначено кращих. III місце посів Микола Кучерявий, студент Національного університету біоресурсів і природокористування України, II та I місце вибороли студенти Київського національного університету ім. Т.Г.Шевченка, відповідно, Сергій Савін і Діана Шестакова. Переможниця подарувала нам життєствердні, сп’янілі надією, слова Весни:
Я розливаюся кримським вином
на столичний асфальт.
Там проростає Південь.
Лауреатами та лауреатками конкурсу поезії молодості та любові стали студенти та студентки Київського національного економічного університету, Київського університету ім. Бориса Грінченка, Національного технічного університету «Київський політехнічний інститут», Національного університету біоресурсів і природокористування України та Чернігівського національного технологічного університету Анастасія Белорус, Євгенія Дошка, Світлана Зінченко, Катерина Кульчицька, Лілія Кухарець, Роксолана Литвак, Оксана Петрова, Анна Поліщук, Віктор Савченко й Олена Шевцова.
Всі отримали дипломи та різноманітні подарунки від Івана Степуріна та «Саміт-Книги», а також інших членів журі і партнерів проекту: зрозуміло, що переважно класні книги. Від Студреспубліки було додатково відзначено крутими республіканськими футболками Світлану Зінченко й Оксану Петрову.
Ексклюзивним подарунком порадувала присутніх Діанна Гольде. Популярна композиторка, поетеса і виконавиця виступила з прем’єрою шикарної пісні «Вьюга».
А вже опісля офіційної програми конкурсанти та конкурсантки мали чудову нагоду вільно поспілкуватися з гуру сучасної української літератури, почути критику та слова натхнення щодо власної творчості.
Вітаємо! Бажаємо творчої наснаги, великого шляху, вдячних читачів і мільйонних тиражів!