fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
30-10-2017 / Новини ВМГО "Студентська республіка" /  Україна

Політика пам’яті як політика для живих

1747c1cb990b496ca5e2443cd328cd6a100-річчя Жовтневої революції – чудовий привід для глибокої розмови про уроки минувшини, а значить про майбутнє. Наслідки епохальної події, яка змінила всю планету, в Україні викривляються. Саме тому Жовтню і дискусії про адекватні політики пам’яті Студреспубліка присвячує Громадянський лекторій на тему: «Політика пам’яті як політика для живих», який відбудеться 7 листопада 2017р. у Києві. Реєструйтесь!

Замість пропаганди та політики безпам’ятства — потрібна деміфологізація, зважені та максимально об’єктивовані політики пам’яті, які шукають не те, що розділяє, а те, що робить нас Людьми. Аналіз Жовтня – ледь не ідеальна можливість для актуалізації цієї проблематики. Як долучитися до експертів та активних українців, які під час Громадянського лекторію дискутуватимуть про 1917-й і політики пам’яті – далі.

Необхідність системної модернізації України, переформатування державного механізму, гуманізації українського суспільства передбачає зміну інтелектуального клімату в країні та створення потужної системи громадянського просвітництва.

photo_2017-10-30_21-33-26Громадянські лекторії – важлива ініціатива, яка збирає активістів, експертів, молодих лідерів і просто небайдужих громадян разом для діалогу про інноваційний розвиток України й особистісну самореалізацію в нових складних умовах, про розвиток людини й універсальні цінності. Формат події – інтенсивний лекторій у режимі доповідь-обговорення на зазначену тематику.

Багаторічний культ всенародного свята Жовтневої революції змінився її майже повним замовчуванням і псевдоісторичними маніпуляціями, що неприйнятно і з політичної, і з наукової точок зору, враховуючи безпрецедентне згортання соціальних гарантій у нинішній Україні, а також те, яку роль у революції відіграли уродженці й мешканці України, як вона вплинула на всю подальшу історію людства.

Лебедев В_В_ Идущие рабочие_ 1920Так, Жовтнева революція — складне, неоднозначне явище, але дивно відсікати себе від того, що робить нас частиною світового наративу. Вона не тільки перекроїла мапу світу, була сповнена трагічності — вона дала і могутній поштовх до нового робітничого руху в багатьох країнах, на ділі втілила в життя ті соціальні та політичні права, за які трудящі, інші упосліджені групи вели довготривалу боротьбу.

До участі в Громадянському лекторії, що відбудеться 7 листопада з 10:30 до 20:00 (початок реєстрації з 10:00) під час Громадянського лекторію: «Політика пам’яті як політика для живих», що проходитиме в Київському міському Будинку природи (м. Київ, вул. Рогнідинська 3) запрошуємо прогресивних громадян, філософів, істориків, політологів та інших інтелектуалів, активістів, журналістів, студентів. Попередньо треба пройти обов’язкову онлайн-реєстрацію. Кількість місць обмежена!

Партнери: Інститут вільної історії (Інститут боротьби з безпам’ятством), Газета прогресивних людей «Нова Республіка», Журнал «Спільне».

Умови участі

Про ІІI Громадянський лекторій у Полтаві (2017)
Про Громадянський лекторій у Києві (2017)

Про ІI Громадянський лекторій у Полтаві (2016)
Про І Громадянський лекторій у Полтаві (2015) 




Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Прес-служба Студреспубліки