fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
14-12-2013 / Новини ВМГО "Студентська республіка" /  м. Київ

Громадянський круглий стіл — крок до національного примирення

У п’ятницю, 13 грудня 2013р. у Національному педагогічному університеті  ім. М.П.Драгоманова відбувся громадянський круглий стіл на тему «Сучасна політична криза. Шляхи вирішення з точки зору суб’єктності України у світовій політиці», організований Студреспублікою. Політичний клас проводить свої національні круглі столи, які перетворилися в онлайн-шоу, натомість Студреспубліка виступила ініціатором громадянського круглого столу за відкритої участі інтелектуалів, молоді, студентів. Захід був змістовим і дискутивним. Лунало занепокоєння розхитуванням України та наголошувалося на кроках із врегулювання [+ відео].

Це перший громадянський захід за участі різних сторін теперішнього політичного протистояння, а також незалежних експертів (загалом біля 50 осіб, котрі представляли зовсім різні середовища), завданням якого був пошук шляхів для примирення та виходу з політичної кризи. Всі присутні мали можливість виступити та висловити власну думку щодо ситуації в країні, співвіднестися зі Зверненням Студреспубліки від 4 грудня п.р. На жаль, жоден із запрошених керівників парламентських партій, які мають фракції у парламенті, не відвідав подію.

Модератором круглого столу виступив лідер республіканців Павло Вікнянський, який і задав рамку, наголосивши на тому, що ми дискутуємо, але не звинувачуємо один одного, шукаємо раціональний шлях виходу з кризової ситуації.

Захід розпочався з виступу державного діяча, учасника Партнерської ради Студреспубліки Анатолія Толстоухова, який заявив, що справжня влада – це коли діюча влада й опозиція відповідають за долю країни, підкреслив, що відповідальна молодь не повинна бути на жодній стороні, має мислити раціонально й аналізувати ситуацію.

Харизматичний і досить радикальний виступ пролунав від  о. Андрія (Ткачова), який наголосив на тому, що студентам потрібно, в першу чергу, навчатися, а не ходити «майданами», кожен повинен займатися своєю справою. Все одно в кінці будь-якої революції перемагають «маленькі чиновники з папкою під пахвою». Сказав, що молодь поки не думає про майбутнє, а він як багатодітний батько знає, про що говорить, тому й закликає всіх не впадати в ейфорію. 

Експерт Студреспубліки, філософ Сергій Дацюк наголосив, що українці виступають за цілісність держави, і він не поділяє того, чому за «Слава Україні!» потрібно стояти на Майдані. Розповів, що сам провів опитування серед мітингувальників і практично ніхто не зміг дати конструктивної відповіді на запитання: «За що ви виступаєте?». Вважає, що ідеї немає, а Євромайдан закінчився 29 листопада. Також наголосив, що потрібно створювати клуби, де б розроблялися ідеї, працювали над стратегічним розвитком держави на 5, 10, 20 років уперед. Але, на жаль, зацікавлених у такому розвитку ситуації дуже мало.

Громадянський активіст В’ячеслав Богуславський розповів про легітимацію ідеї скликання Національних зборів як інституту громадянського врядування.

Представник «Української ініціативи» Артем Ніколенко висловився з приводу необхідності здійснення негайних кроків задля порозуміння всіх сторін, наголосив на загрозі ескалації громадянського конфлікту.

 

Згодом розгорілася жива дискусія прибічників Майдану та людей, які не поділяють їхню позицію. Говорилося про можливості суб’єктності України в світі, плюси та мінуси євроінтеграції, проблему того, що населення не розуміє, про що конкретно йдеться в проекті Угоди про асоціацію.

Однак, як то кажуть, в суперечці народжується істина. У підсумку, учасники громадянського круглого столу погодилися, що країні потрібні громадянський порядок, цілісність і соборність, а не обмеження суверенітету. Потрібно критично мислити, не сприймати спекуляції, не вірити в жоден із міфів, тим більше в багатослівні пустодзвонні заклики політиків! Також наголосили на необхідності посиленого розвитку громадянського суспільства в країні, розвиткові надсучасної науки.

Було відзначено не лише відсутність змістовної, ідеологічної політичної дискусії, але й дефіцит політичної освіти в Україні, підкреслена необхідність стратегічної роботи, її інституціоналізації. Багато говорилося про підтримку ідеї Студреспубліки щодо створення Стратегічної групи, яка б запропонувала конкретний план не просто виходу з політичної кризи, а відповіді на справжнє питання – форсованої модернізації країни. На базі Стратегічної групи має бути створений Комітет майбутнього, який би став органом стратегічного управління державою, взяв би на себе історичну відповідальність.

На завершення Павло Вікнянський ще раз наголосив на особистій відповідальності, отже кожен сам вирішує, чи йти йому на правопорушення, а також закликав задля збереження цілісності держави дотримуватися конституційних норм.

Позиція Студреспубліки щодо ситуації в Україні
Стенограма круглого столу




Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Віра Андріюк