fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
22-09-2016 / Новини Cтудреспубліки /  Україна

Грай і все навколо знімай

respublikadaЦе, звичайно, про «Республікаду». На вулиці похмуро, а ми згадаємо сонячні дні, які провели на фіналі Студреспубліки-2016, на узбережжі Чорного моря, де змагалися у міні-футболі, волейболі, плаванні та дартсі, а паралельно з тим намагалися взяти коментар із приводу цього у сусіда та написати цікавий журналістський матеріал [+ відео].

«Республікада» — це проект, який дає можливість спортивним та енергійним пробувати себе у різних цікавих видах спорту, а молодим акулам пера – спробувати себе на іншій стезі, спортивній журналістиці. Що цього разу вийшло в учасників фіналу Студреспубліки на тему «Позитивні сценарії модернізації України: роль громад і молоді», який проходив 24-27 серпня 2016р. під Очаковом – читайте далі.

enhzfc2ku5iПерший день «Республікади» (журналістської частини) був суто теоретичним. Розпочалося все зі знайомства з учасниками. Не всі були досвідченими журналістами, отож мали змогу прослухати лекцію з теми: «Що таке «спортивна журналістика та для чого вона потрібна». Під час лекції прозвучала ключова теза, що спортивна журналістика не існує без спорту, отож ми разом продивилися план спортивних подій на наступні дні, подумали, в яких із них можна було взяти участь, аби відзняти свій сюжет або написати гарну замітку. Також ми з колегами побалакали і на тему спортивної журналістики як елементу позитивного сценарію модернізації України та не оминули питання долі спортивної журналістики у ЗМІ.

Другий день «Республікади» виявився трохи вітряним і похмурим, тому відкриття спортивної частини затрималося, а в ній цього року було представлено аж 4 види змагань. Оскільки більшість учасників журналістської частини висловили бажання писати друкований текст, то ми встигли поговорили про правильність написання статті в газету, відмінність газетної статті від статті в інтернеті, а також про те, як правильно роботи телесюжети, що в них повинно бути і як не зробити його надто довгим і занудним. Також журналісти відвідали факультатив екс-мерів, політиків Олександра Мазурчака та Юрія Гранатурова, під час якого отримали «новації» (ігрові мотиватори) за доцільні запитання.

hdv6dtf8ffqpzlp2xxbw-0

 

 

 

 

 

 

 

У змаганнях із плавання, які проходили перший раз, у прекрасному басейні кращим виявився студент із Полтавської області Євген Землянський, випередивши спортсменів із Кіровоградщини Володимира Качанова, який був другим, і Сергія Онофрея, який здобув бронзу. Зазначимо, що плавання зібрало велику кількість учасників і вболівальників, які палко підтримували своїх друзів. Під вечір Анастасія Красновид уже принесла готову статтю про плавання, яку було надруковано у студреспубліканській газеті «ЗаДіло!».

yu1vp3626fgtxjtuz0v6qc

 

 

 

 

 

 

Третій день спортивної частини «Республікади» пройшов енергійно. Пляжний волейбол, як завжди, зібрав велику кількість учасників, значно більше стало брати участь у змаганнях дівчат. Протягом всього турніру точилася запекла боротьба і до півфіналу змогли пробитися дві команди з Запоріжжя та команди з Кіровоградщини та Дніпропетровщини. Чемпіонами стали Зореслава Рибкіна та Микита Сухоцький із Запоріжжя. Для Микита це друга перемога за останні два роки. Вікторія Паршенко в своїй статті про волейбол детально все описала та одразу ж запустила її у друк у «ЗаДіло!».

У дартсі в цьому році змагалися як дівчата, так і хлопці. Кращим і найвлучнішим виявився студент із Запоріжжя Ярослав Храпський, який випередив лише на одне очко Дмитра Притулу з Дніпропетровщини, а на третє місце піднялася студентка з Кіровоградщини Лілія Романович.

8-lsspg4fvu6yawaiw7qto

 

 

 

 

 

 

 

І ось нарешті ми дійшли до гри №1 у світі. На міні-футбольному полі було так гаряче, що швидка допомога Очаківської лікарні двічі приїжджала за хлопцями, які отримували травми, і це ще раз підтверджує, що на футбольному полі є тільки суперник і перемога.

Бронзу на свої груди одягли футболісти Тернопільщини. А ось фінал видався на славу, зібравши величезну кількість вболівальників, матч затягнувся до ночі, так, що футболісти майже нічого не бачили. У фіналі зустрілися дві команди, які завжди дружать своїми регіонами, 4-кратні чемпіони Студреспубліки команда «Металург» із Кіровоградщини та команда з Дніпропетровщини, які в свою чергу хотіли припинити гегемонію кіровоградських футболістів. Але в серії післяматчевих пенальті футболісти з Кіровоградщини були влучнішими і вп’яте стали чемпіонами Студреспубліки. Як сказали гравці, ця перемога присвячується гравцю їхньої команди, також футбольному екс-чемпіону Студреспубліки Євгену Зінов’єву, який мав захищати кольори збірної України на Паралімпійських іграх у Бразилії — і врешті, отримав золото у футболі. А кращим гравцем визнано воротаря дніпропетровської команди Ігоря Рвачова.

knp3kpfjtuas8ewimz3h2y29679294205_9dc42461ec_o

 

 

 

 

 

Звичайно, що третій день мав підбити підсумки і під найкращими роботами в журналістській частині. Оскільки всі учасники були дуже активними, то визначити кращого було складно. Однак, за рішенням журі перемогу здобула відеоробота від Назара Дубини та Галини Кобзар (Волинь) про спортивні та культурні події фіналу Студреспубліки.

img_8328%d0%bd%d0%b0%d0%b3%d0%be%d1%80%d0%be%d0%b4%d0%b6%d0%b5%d0%bd%d0%bd%d1%8f-%d1%80%d0%b5%d1%81%d0%bf%d1%83%d0%b1%d0%bb%d1%96%d0%ba%d0%b0%d0%b4%d0%b0-%d1%84%d1%83%d1%82%d0%b1%d0%be%d0%bb-2016img_8331

 

 

 

 

 

За три доби ми здружилися, дізналися більше щодо журналістики та спорту, а також зробили і всій внесок у питання модернізації України. Всім дякуємо за те, що брали участь у «Республікаді».

Аналітика гри-2016




Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Анастасія Подольська, Вадим Долованюк