fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
26-12-2017 / всі теми /  Україна

Масова евакуація молоді — вирок для показників роботи Жданова

thumbПід кінець року журнал «Фокус» вирішив проаналізувати роботу уряду Володимира Гройсмана й інших центральних органів виконавчої влади і з цією метою звернувся до експертів. Лідер республіканців Павло Вікнянський суворо оцінив роботу очільника Мінмолодьcпорту Ігоря Жданова: «Масова евакуація молоді з України — це неприємний тренд. А для показників якості роботи Жданова – вирок».

Результат особливо не здивував. Ефективність міністрів і керівників відомств оцінювали за 12-бальною системою, і як і рік тому, середня оцінка уряду Гройсмана склала 7 балів. Робота Мінмолодьспорту також була оцінена на 7. Свідчення застою. Аргументація оцінок і повна версія коментаря Вікнянського — далі.

photo_2017-12-01_12-42-32Оцінювали для журналу «Фокус» діяльність Жданова та Мінмолодьспорту на його чолі Павло Вікнянський, голова ВМГО «Студентська республіка», Ілля Шевляк, президент громадської організації «Спортивний комітет України», Вадим Костюченко, перший віце-президент Федерації футболу України, Володимир Бойко, спортсмен-парашутист, керівник авіаційно-спортивного клубу. Бали підсумовувалися і ділилися на кількість експертів по кожному фігуранту рейтингу. В результаті вийшов середньоарифметичний бал.

Ігор Жданов рідко потрапляє в скандальні ситуації, часто граючи на випередження і коментуючи будь-яку критику на адресу свого відомства. На особистій сторінці в Facebook він оперативно дає доручення з приводу проблем, що піднімаються медіа. Міністр публічно бореться з договірними матчами, тут же повідомляє про перемоги українських спортсменів і звітує про збільшення фінансування свого відомства.

Його діяльність підтримує Спортивний комітет України, вважаючи, що краще за всю історію виступ Національної збірної України на Всесвітніх іграх — це заслуга в т.ч. міністерства. Однак зовсім уникнути критики Ігорю Жданову не вдається. Українська шахістка Марія Музичук, яка нещодавно не змогла потрапити на чемпіонат Європи через заборгованість міністерства, все-таки залучила невразливого міністра в скандал. За словами Музичук, проблема полягає не стільки в боргу перед спортсменкою, скільки у ставленні до цієї проблеми самого відомства.

Viknyanskyy final SR-2017Лідер республіканців Павло Вікнянський у своєму коментарі досить різкий: «Молодь має відігравати особливу громадянську місію — бути локомотивом прогресу, інновацій, майбутнього. Особливо у складні часи. З цієї позиції Мінмолодьспорт мусить бути не другорядним органом влади, якому приділяють увагу та виділяють ресурси за залишковим принципом, а одним із ключових. Натомість, бачимо сумну картину, коли змістовні, неімітативні зустрічі Жданова з лідерським активом загальнонаціонального молодіжного та дитячого руху, тобто людьми потужними, хоч можливо й опозиційно налаштованими (що для молоді не тільки природньо, але й корисно) — повністю відсутні.

Це чітко показує налаштованість влади у царині роботи з молоддю на кабінетну, бюрократичну, «неживу», менторську роботу, а не на діалог, креатив і політико-ідеологічну неупередженість. Викликає велике навіть не занепокоєння, а загрозу перекіс у сторону індоктринації, коли замість сприяння формуванню багатогранної вільної особистості — виховують ідеологічно-лояльного підданого. До речі, питання тут не лише в некомпетентності нинішньої команди на чолі зі Ждановим — видно, що сам принцип, коли міністром молоді призначають нефахових людей згідно якихось політичних «договорняків», є хибним.

Якщо коротко підбити підсумки, то масова евакуація молоді з України — це неприємний тренд. А для показників якості роботи Жданова — вирок».
Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: За матеріалами журналу «Фокус» (№48 (554))