fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
02-08-2017 / Новини Cтудреспубліки /  Тернопіль

Чи здатні українці вийти з зачаклованого кола свого неуцтва?

IMG_33641-2От таке проблемне питання поставив молодий актив Тернопільщини під час публічного обговорення теми літнього циклу Студреспубліки «Освіта — ключовий напрямок нової індустріалізації України». Локацією дискусії став знаменитий Тернопільський замок.

У рамках бонусної кампанії студреспубліканці влаштували всеукраїнський батл, хто ж буде більш активний, винахідливий і розумний — ще до фіналу Студреспубліки-2017. Отримані бонуси дуже знадобляться під час гри на фіналі. Про що говорили під час змістовного заходу, який 2 серпня 2017р. провів Студентський магістрат Тернопільщини — нижче.

Нещодавно, 28 липня країна святкувала перехід до християнства, але незрозуміло, чим тут займалася церква останні 1000 років, оскільки українці по своїй магічно-міфологічній-ельфійско-природній культурі є язичниками.

Сприйняття часу — ключ до розгадки, основна суть язичництва полягає у циклічності часу та його безперервному повторенні через основні сюжети, як у свідомості так і у народних приказках. Наприклад: «українці ходять по колу», «все йде до повторення сюжету 1917р.», і так із року в рік, із дня у день – як у фільмі «День бабака». Саме такий циклічний час породжує світоглядне сприйняття, що немає виходу, і знову повториться те, що було. Розмикання цього circulus vitiosus відбувається поставленням цілі: куди ти йдеш, і для чого це тобі потрібно, тоді з’являється перспектива, розвиток, саме так лікується депресія та апатія, тому що вихід є завжди, і час із циклічного стає лінійним.

IMG_3368[1]IMG_3378[1]

 

 

 

 

 

 

 

 

Поставлення цілі – це набуття суб’єктності, українська ж культура — це культура зняття суб’єктності. У буденності це виливається фразами типу «масло подорожало», «БТРи поламалися». Сталін сказав розумну річ: «Кожна помилка має своє прізвище». Хтось підіймає ціни на масло, через чиюсь халатність техніка ламається. Тому що суб’єктність – це відповідальність, простіше сказати: «Ми відправили тобі на пошту лист», чим «Я відправив тобі на пошту лист». Це психологічна хвороба українців – від президента до двірника. І лікується вона заміною у свідомості людини розуміння відповідальності: це не хліб у супермаркеті, який захотів — узяв із полиці, а не захотів — не взяв, відповідальність настає завжди, людина автоматично бере на себе відповідальність, навіть знімаючи з себе відповідальність.

00590928Обговорення цих проблем викликало жваву дискусію на відкритій лекції, яку тернопільські студреспубліканці влаштували поблизу однієї з туристичних родзинок міста — Тернопільського замку. Молоді люди дали оцінку, що зняття суб’єктності є однією з основних проблем наших розбещених хлопчиків, тому, щоб переродитися і стати чоловіком і провести нову індустріалізацію, потрібно це розуміти і працювати над собою, трансформуючи спочатку свій внутрішній світ, а потім реальність навколо – ставши справжньою людиною, чоловіком. На жаль, істинна лажа — не в загнутих вгору носках нечищеного взуття, істинна лажа в тому, що ні в суспільстві, ні в жінок попиту на справжніх чоловіків – немає. Суспільству потрібен «лохторат», тобто справжній чоловік для нього той, хто може дуже твердо і принципово пояснити, чому треба голосувати за партію, за яку велів голосувати його начальник, і чому не можна бити міліціонера, який вбиває його товариша, а треба йти до суду. А нашим дівчаткам, у масі своїй потрібні «молодші подружки», щоб слухалася, було не соромно взяти з собою — але при цьому, з членом і банківською карткою.

Та потрібно йти, оскільки шлях «осилить йдущий». І важлива частина цього шляху буде під час фіналу Студреспубліки-2017 на морі під Очаковом. Долучайтеся, реєструйтеся:

Animation-SR
Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Студентський магістрат Тернопільщини-2017/2018