fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
16-07-2008 / Новини Cтудреспубліки /  Суми

Студреспубліка у місті студентської революції

З 4 по 6 липня у Сумській області проходив регіональний етап молодіжного фестивалю «Студентська республіка». У цьому році фестиваль було вирішено проводити за містом – у селі Нижнє Піщане, на березі озера в оточенні соснового лісу.

Кожен із семи сумських вузів був представлений командою. Вже вдруге фестиваль у Сумах має міжнародний статус – у ньому знов брала участь і команда Курська у кількості п’яти чоловік. Загалом кількість учасників, з урахуванням оргкомітету та команд КВН сягала ста п’ятдесяти чоловік. Серед почесних гостей фестивалю цього року були заступник міського голови м.Суми Сергій Панченко, начальник управління Сумської міської ради з питань сім’ї та молоді Віра Мотречко, голова громадської ради при Сумській обласній державній адміністрації та голова Сумського обласного осередку Народно-демократичної партії Володимир Михайловський. Особливим гостем сумської Студреспубліки у цьому році став голова оргкомітету Всеукраїнської Студреспубліки, голова НДЛМ Павло Вікнянський.

Усі гості були задоволені першим днем фестивалю, що пройшов на високому організаційному рівні, за чудових погодних умов, у атмосфері загальної активності та згуртованості учасників, насичений подіями. Серед проведених заходів були змагання з пляжного футболу, кубок КВН, а також уперше проведена у межах регіонального фестивалю «Свобода слова» на тему «Сучасний стан студентського самоврядування у Сумах», що відзначилася жвавою дискусією за участю майже всіх сумських лідерів студентського самоврядування. Завершився перший день «Нічною тусою» з битвою кращих сумських діджеїв.

На жаль, на другий день повторилася історія минулого року, коли раптова зміна погоди поставила під загрозу значну частину запланованих заходів. Утім, слід зауважити, що команди, незважаючи на зливу, знайшли в собі сили провести конкурс з боді-арту. Проте проведення виборів студентських мера та магістрату у заміських умовах при дощовій погоді було неможливим. На нараді організаційного комітету з капітанами команд було вирішено провести вибори окремого дня. Згідно загального рішення, вони відбулися 9 липня у приміщенні Сумської міської ради за участі усіх семи сумських команд. Оскільки формування студентських партій і блоків за умов обмеженості часу було неможливим, тому, з використанням досвіду Всеукраїнської Студреспубліки, вибори до студентського магістрату вперше у Сумах проводилися на мажоритарній основі.

Згідно результатів виборів, до магістрату Студентської республіки потрапили:

Обод Юрій (СумДПУ ім. А.С. Макаренка)

Пустовіт Андрій (УАБС)

Коноплянченко Юліана (СНАУ)

Дуравкіна Наталя (СЮФ ХНУВС)

Герасименко Ірина (СНАУ)

Мурашковська Юлія (УАБС)

Литвиненко Олена (СумДУ)

Будяк Ганна (СЮФ ХНУВС)

Скрипник Кристина (СумДПУ ім. А.С. Макаренка)

Радовиченко Олексій (УАБС).

На посаду студентського мера балотувалося двоє кандидатів: студент СумДПУ ім. А.С. Макаренка Владислав Береза та студентка СНАУ Юліана Коноплянченко. Після дебатів за результатами відкритого голосування переважну більшість голосів виборців набрав Владислав Береза, який відразу ж після нагородження команд-учасниць фестивалю й прийняв владну регалію, втілену в кубці, від діючого студентського мера Дмитра Чорнобублика, пообіцявши активну роботу на посаді студентського мера, що у Сумах є також і головою СММГО «Студентська республіка», та повернення фестивалю у межі міста.
Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: СММГО “Студентська республіка”