fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
29-05-2013 / Новини ВМГО "Студентська республіка" /  Полтава

«Студентська республіка» УМСА-2013

 

24-26 травня 2013 року на Полтавщині, на території спортивно-оздоровчого табору «Диканська дубрава» медичної академії проходила найяскравіша студентська подія року – Студреспубліка УМСА-2013. Українська медична стоматологічна академія стала першим в історії вищим навчальним закладом, який у свій час провів вишівську Студреспубліку.

Студреспубліка – це маленький макет країни з усіма своїми атрибутами. На чолі Студреспубліки стоїть мер, якому підпорядковуються міністерства: юстиції, внутрішніх справ, фінансів та інші. Щодо фінансів, на території Студреспубліки існує власна валюта – «бакланчики», названі в честь першовідкривача Студреспубліки УМСА, першого Студентського президента України Євгена Бакланова. До речі, Українська медична стоматологічна академія стала першим в історії вищим навчальним закладом, який у свій час провів вишівську Студреспубліку. Громадяни мають можливість потрапити на роботу й отримувати за це платню та харчуватися в їдальні. Інші, хто не хочуть працювати на державу, можуть створити своє власне приватне підприємство та заробити багато грошей. 

Та головним завданням є політична гра, жителі Студреспубліки створювали партії, висували їх на вибори та перемагали у політичній гонці. Адже часто Студентський мер починав видавати безглузді закони, які зазвичай не подобалися студентам. Тоді починався бунт та революція. 

Партії, що балотувалися, влаштовували дебати, щоб зацікавити громадян. Придумували нові закони й обіцяли багато змін. Після дебатів влаштовувалися вибори, де кожен мав право проголосувати. Вибори проходили таємно, результати розкривалися через певний час. А народні обранці будуть формувати оргкомітет, який у майбутньму візьме участь в організації  наступної Студреспубліки.

Окрім змістового наповнення гри, на Студреспубліці традиційно прохолили суб-фестивалі та інші активності: відкриття та представлення команд Студреспубліки; психологічно-інтелектуальна гра «Мафія»; конкурс на кращий голос; спортивні змагання з футболу та волейболу. Щодо представлення команд, то це відбувалося у перший вечір мульти-фестивалю. Тут можна побачити різноманітні номери: запальні танці, чудові співочі виступи, жарти та безліч усього іншого.Також можна пбуло пограти у квест і взяти участь у флеш-мобі.

Незабутнім дійством можна вважати конкурси краси особистості "Перша Леді" та "Містер Студреспубліки". Красуні та красені представляли себе у кращому світлі, показували свої досягнення й успіхи. Майстерні танці, ліричні або ж веселі пісні, також можна було проявити акторську майстерність, зігравши якусь сценку. Це все проходило надзвичайно весело та феєрично.

У цьому році вперше відбувалися судові засідання на Студреспубліці, запрошені викладачі академії були адвокатами та прокурорами.

На Студреспубліці-2013 здобула перемогу та стала наступним мером, студентка 5 курсу медичного факультету Катерина Ануфрій, а її партійна команда у складі 10 осіб увійшла у магістрат і буде брати участь в організації наступної СР.

Ми щиро вдячні за підтримку та допомогу в організації заступнику голови Полтавської обласної державної адміністрації Пархоменку Валерію Олексійовичу, відділу у справах сім’ї та молоді Полтавської обласної державної адміністрації, а саме Шкоденко Наталії Анатоліївні, управлінню у справах сім’ї молоді та спорту виконавчого комітету Полтавської міської ради й особлива подяка ректору ВДНЗУ «УМСА» Ждану В’ячеславу Миколайовичу.

Це незабутнє дійство, де кожен студент мріє побувати. Часто говорять, якщо ти не брав участі у Студентській республіці, ти не був справжнім студентом. Тут час проходить весело та з користю. Це неймовірні емоції та яскраві спогади, які залишаться на все життя.

 
Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Ольга Кошелєва