fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
28-06-2010 / всі теми /  Хмельницький

Хмельницькому – статус столиці! Хмельницькому – власні іпотеки!

Протягом двох днів, 26 і 27 червня молодь Хмельницького мізкувала над тим, яке ж воно – місто майбутнього? Дійсно, ми не щодня думаємо про те, який вигляд матиме наше рідне місто в майбутньому. Та такий день настав і ось що ми отримали в результаті.

Три команди з 4 вишів міста, аудиторії університету, занудний вахтер і невирішені питання.

ОДГ (оргдіяльнісна гра) була віддділена від регіонального мульти-фестивалю "Студентська республіка-2010" цілком свідомо…а ще тому що на місці проведення мульти-фесту за день до визначеної дати ноги встрягали в болото разом із взуттям. У критично короткі терміни було змінено план проведення і повідомлено молодь про зміни. І не зважаючи на усі труднощі (більша половина оргкомітету в процесі підготовки здавала держіспити, захищала дипломні, курсові…) ОДГ відбулась!

Отож, Хмельницький – місто майбутнього! Власне, важко заперечити і ніхто і не намагався, хтось стверджував, що Хмельницькому потрібно зовсім трошки підтягнутись і все в нас буде ok! Дехто закликав звернутись до сусідів європейців і перейняти досвід, а дехто закликав…давайте створимо DINOPARK з генетично вирощеними динозаврами і тоді Хмельницький точно стане містом майбутнього! «Ох вже ці фантазери» — хтось скаже…а давайте згадаємо як дивилися на тих, хто розпинався про можливості мобільного телефону, інтернету…тепер ми без цього як без рук.

Хмельницький – місто торгівлі, і ні для кого не секрет, що основна «фішка» це речовий ринок, який займає третє місце в Європі за об’ємом продажів. Отож, була висунута пропозиція зробити Хмельницький столицею моди! А чому ні? Сила силенна різної якості речей, з країн ближнього і дальнього зарубіжжя, безліч приватних цехів з пошиву речей… це ж справжній рай для модниць із різним рівнем достатку!

Південний Буг – чудова річка, у якій стільки всього недослідженого… і у однієї з команд виникла ідея, а чому б не організувати дайвінг з вивченням таблиці Менделєєва по дну річки! Чого там тільки нема, на цьому дні… Або збудувати чудовий фонтан, який би утворював арку з води через міст у центрі міста над Бугом… ідей, насправді, безліч, як можна наше рідне місто прикрасити і надати йому особливого шарму.

Але це все обгортка, головне те, що в середині. А саме, як живеться у місті майбутнього? Чи є умови для населення отримувати якісну освіту у рідному місті? Чи є можливості не виїжджати закордон чи до інших міст у пошуках кращого життя? От над цим прийшлося добре подумати, бо ж як було зазначено однією з команд — «Риба гниє з голови» і тому зміни потрібні – кардинальні і у самій верхівці. На прикладі освіти, ми вже побачили, що поступовий перехід від радянської системи до європейської зводить нанівець взагалі усе що пов’язано зі словом – освіта. Або європейська, або радянська – така позиція була прийнята більшістю учасників ОДГ. Різкість та кардинальність сьогодні не лякає молодь!

Що стосується соціальної сфери, то виявилось що у нас все є для того щоб бути містом майбутнього але проблема у тому, що все це НЕ ПРАЦЮЄ! Є різні центри для сімей, для молоді… єдине, що потрібно це зробити їх популярними і щоб ходити туди було не соромно!

Майбутнє Хмельницького – це розвинутий туризм! У нас є що показати але воно у такому стані, що на очі сльози навертаються… І це, за словами однієї з груп, можна вирішити побудувавши DINOPARK!

Щодо політичного майбутнього,то було вирішено – для того щоб майбутнє все таки настало і ми ще в ньому були потрібно просто змінити ставлення до того, чим ти займаєшся! Була навіть пропозиція змінити назви керівних посад, щоб вони звучали якось солідніше: так, одна група запропонувала змінити посаду мера на посаду імператора, а усяких там начальників назвати боярами. Можливо це смішно, можливо і безглуздо і ніхто не збирається перейменовувати такі посади. Але висунувши таку пропозицію була піднята одна з найважливіших тем – тема довіри, і тут вже не до сміху.

За тиждень – усі команди боротимуться за право увійти до магістрату, а для цього вони на два дні теж займуть певні керівні посади, і подивимось ким будуть вони по суті своїй – теперішніми начальниками чи колишніми боярами… і чи спробують вони вести по-новому там свою політику, політику майбутнього…

 
Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Тетяна Подворна