fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
05-08-2007 / всі теми /  Хмельницький

“Cтудентська республіка” 2007 на Хмельниччині

Учасниками стали команди студентів з шести вищих навчальних закладів Хмельницької області, а саме: ХНУ, МАУП, ХПА, КППУ, КПСХА, ХПК. Всього першість виборювали 5 команд по 10 чоловік в кожній, а разом із організаторами та гостями було 76 чоловік.


Розміщення учасників та організаторів відбувалось у наметовому містечку, у вигляді маленьких будиночків, воно ж передбачалось і для проведення фестивалю на випадок дощу, який, всеж таки був.


Збір учасників був о 9 годині, потім відбувся переїзд автотранспортом до табору.


Почався фестиваль із знайомства учасників, заключне затвердження складу команд і прийняття плану дій.


На святковому відкритті фестивалю “Студентська республіка”  виступив з привітальним словом голова спілки поляків в Хмельницькій області Міцінський Франц Карлович, який був налаштований оптимістично, щодо співпраці українських і польських студентів, і пообіцяв подальше сприяння та допомогу у проведенні молодіжних заходів по області. Було також наведено ряд переваг та перспектив для України на шляху до Евросоюзу, а також необхідність Европейського мислення молоді в Україні.


Далі була оголошена “Студентська республіка”, якій звісно, знадобилися свої конституція і закони. Тут і закипіла справжня інтелектуальна робота молоді. Були створені партії, а також їхні емблеми та девізи.


Пішло обговорення конституції і законів “Студентської республіки”. Був проведений конкурс: “Перспективи економічного розвитку України”. Він дозволив учасникам повніше зрозуміти проблеми країни, прийняттям відповідних законів вони і змоги б їх вирішити. Тут перемогу отримала команда “ВДВ”, а у вікторині “Міжнародне Гуманітарне Право”, та “Чи знаєш ти закон” пермогла команда “Еко-сила”, лідером, якої став майбутній юрист Анатолій Присюда. Був проведений брейн-ринг, де переможцем стала команда “Молодіжна хвиля”.


Після обідньої перерви почалась виборча кампанія. Необхідно було обрати мера і магістрат республіки. В ході агітації особливо активними були команди “ВДВ”, “Еко-сила”, “Молодіжна хвиля”.


Друзі-суперники вирішили обійти лідерів на спортивних змаганнях. Над спортплощадкою зявився волейбольний мяч. Переможцем знову стала команда “ВДВ”. Спортивне свято внесло новий заряд енергії.


Була  підготовлена виборча дільниця, бюлетені, висунуті кандидати в мери та магістрат. Дебати між партіями завершили перший день фестивалю.


Другий день. Основне дійство – вибори. В ході виборчої кампанії лідерство захопили команди “ВДВ”, “Еко-сила”, “Молодліжна хвиля” і кандидати на посаду магістрів – Інна Кирилюк Дмитро Шуріпа, Світлана Черевченко, Артем Купчишин, Краснюк Костянтин. Ці молоді люди віділялись ерудованістю, активністю та ораторським мистецтвом. Це також допомогло і росту рейтингу команд, які вони представляли. Особливо святковий настрій фестивалю надав виступ вокально-інструментального колективу Хмельницького музичного училища. Над Південним Бугом звучали улюблені українські народні пісні і сучасні хіти.


Зі зверненням до учасників перед проведенням виборів виступив керівник секрктаріату Хмельницької обласної організації НДП – Чепкий Евген Іларіонович. Самі ж вибори пройшли активно і демократично.


На імпровізованій сцені пройшло оголошення результатів виборів, мером “Студентської республіки” Хмельниччини став Олексій Рибчинський від партії “Молодіжної хвилі”, а депутатами магістрату стали:


Анатолій Присюда;
Інна Кирилюк;
Дмитро Шуріпа;
Світлана Черевченко;
Ярослав Дудик;
Олександр Дралюк;
Костянтин Краснюк;
Артем Шуріпа;
Дмитро Нагута.


Вони і були визнані переможцями обласного конкурсу. Від імені голови Хмельницької обласної організації НДП  І. Дунця та Голови молодіжного творчого об’єднання “Молодь Ю-ЕЙ” переможцям було вручено цінні подарунки (годинники), а меру — магнітолу.


Із завершальним словом виступив голова Хмельницької обласної організації НДЛМ Євген Голтвяница, він сказав, що “Студентська республіка” – це паросток демократії в нашому суспільстві, це хороший приклад для всієї молоді, для її духовного, політичного та морального росту. Він також висловив сподівання, що обласний фестиваль “Студентська республіка” стане доброю традицією на Хмельниччині.
Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Прес-служба Студреспубліки