МУЛЬТИ-ФЕСТИВАЛЬ
ДОДАТКОВІ СУБ-ФЕСТИ
 
"ГЛОУБЕЛ ФЛЕШМОБ"

Що таке флешмоб?

Флешмóб (читається як флешмоб, від англ. Flash mob — flash — спалах; мить, мить; mob — натовп, перекладається як «спалах натовпу» або як «миттєвий натовп») — це заздалегідь спланована масова акція, в якій велика група людей (моббери) раптово з’являється в громадському місці, протягом декількох хвилин люди з серйозним виглядом виконують заздалегідь обумовлені дії певного змісту (сценарій) і потім одночасно швидко розходяться в різні боки, як ні в чому не бувало.

Психологічний принцип флешмобу полягає в тому, що моббери створюють незрозумілу, абсурдну ситуацію, але ведуть себе в ній, ніби для них це цілком нормально і природно: серйозні обличчя, ніхто не сміється, всі знаходяться в здоровому глузді, тверезі і розсудливі.

Правила флешмобу

1. Флешмоб поза рекламою, поза політикою, поза економікою (ніхто з учасників не платить і не отримує грошей).
2. Дія повинна здаватися спонтанною (учасники не збираються в місці події до акції).
3. Точний час початку і кінця проведення (кожен із мобберів повинен точно виконати вказану в сценарії часову рамку, годинники учасників повинні бути синхронізовані).
4. Повинно скластися враження, що моббери — такі ж випадкові перехожі, як і всі інші (не спілкуватися один з одним до, під час і після акції в місці проведення).
5. Сценарій повинен мати абсурдний характер (дії мобберів не повинні піддаватися логічному поясненню).
6. Точне дотримання сценарію (креативний підхід тільки в обумовлених випадках).
7. Флешмоб не повинен викликати негативних емоцій, агресивної реакції випадкових глядачів.
8. Дії мобберів не повинні суперечити законодавству України. Після акції не повинно залишатися сміття.
9. Флешмоб повинен викликати подив, а не сміх (всі учасники повинні бути тверезими і розсудливими, робити все з серйозним вигл
ядом, перебуваючи при здоровому глузді).
10. Після акції потрібно миттєво розійтися з місця дії в різні боки, не подаючи виду, що сталося щось незвичайне.
11. Заборонена фото-відео зйомка сторонніми особами з метою афішування (акція може бути знята «штатними» людьми за умови, що інформація не вийде за межі кола мобберів).

Цікаво

У міру існування явища флешмобу стали з’являтися такі сценарії, які не відповідали його правилам. Саме слово «флешмоб» стало прозивним і їм почали називати будь-яку акцію, в якій бере участь певна кількість людей. Це невірно. Флешмоб — це акція, яка підпорядковується суворим правилам і законам. Хоча багато нових видів акцій «вийшло» з флешмобу, деякі з них стали настільки відрізнятися від нього ідеологічно й організаційно, що їх вже не можна відносити до різновидів флешмобу.

Мабуть, єдине, що об’єднує більшість акцій, — це прагнення зробити щось разом, та таке, для чого в звичайному житті потреби немає. Всі акції несподівані для випадкових глядачів. Основоположним же фактором є самоорганізація через сучасні засоби комунікації. Тому флешмоб в первісному сенсі слова тепер називають класичний флешмоб.

Класичний флешмоб побудований на первинних основах ідеології руху. Головна мета — здивувати випадкових глядачів, але так, щоб у них не було відрази чи сміху від того, що відбувається. Утримати кордон між подивом і сміхом важко, тому в чистому вигляді класичний флешмоб явище рідкісне.

«Глоубел флешмоб» Студреспубліки дозволяє відхилення від класичних правил флешмобу.

Як проходив «Глоубел флешмоб» на Студреспубліці-2017
Як проходив «Глоубел флешмоб» на Студреспубліці-2016

Як проходив «Глоубел флешмоб» на Студреспубліці-2015
Як проходив «Глоубел флешмоб» на Студреспубліці-2014
Як проходив «Глоубел флешмоб» на Студреспубліці-2013
Як проходив «Глоубел флешмоб» на Студреспубліці-2009

В.о. кураторки суб-фестивалю:
Марія Корабельнікова
+38 099 922 32 00

 

 
Рейтинг@Mail.ru