ЗиСР-VII — це відмінний простір для мислення та розмови
До початку «VII Зимової Студреспубліки»на тему: «Прихід до влади політичних суб’єктів нового типу з метою радикальної модернізації України» залишилося три тижні. Оскільки тема є надважливою в умовах нинішніх подій, експерти минулих ЗиСР вирішили розповісти, що на їхню думку дає участь у найінтелектуальнішому заході зими та чому варто брати участь новачкам, незалежно від віку. Читаймо коментарі Володимира Крутька та Тараса Плахтія.
Її потрібно віднайти — через мислення, яке неможливе(!) без зусиль над собою, переступання через себе та виходу за рамки. Знайти Країну — це означає знайти спільно, в спільноті — сформувати бачення, стратегічну ідею країни. Тільки група людей з реальним спільним баченням країни зможе це реалізувати. Нове покоління за ознакою віку — це міф! Нове покоління — це люди з іншою (новою) парадигмою мислення та діяльності».
Тарас Плахтій, учасник ЗиСР-II, ЗиСР-III, ЗиСР-V, ЗиСР-VI, в тому числі виступав із факультативами на ЗиСР–II, ЗиСР-V, ЗиСР-VI: «В Україні існує безліч молодіжних організацій, проте чи не єдина з них – Студреспубліка проводить заходи з моделювання майбутнього нашої країни. Причому робить вона це не з позиції пасивного спостерігача – вона моделює майбутнє з точки зору активного Суб’єкта, який має на меті змінити країну шляхом ефективного впливу на політичні, економічні та соціальні процеси.
Більше того, Студреспубліка це робить в умовах, коли увага як всього соціуму, так і невеликого прошарку українських еліт концентрується на минулому, на його невирішених проблемах і протиріччях. Це підтверджує навіть простий огляд назв книжок на патріотичних розкладках у різних містах України: практично 100% із них розповідає про події минулого, а ті рідкісні книжки, що концентруються на конструюванні майбутнього України, не мають жодних шансів потрапити туди, а значить до рук широкого загалу громадських активістів і політиків. Більше того, моделювання майбутнього – це колективна справа: лише велика група учасників може у короткий термін здійснити необхідний обсяг роботи для того, щоб отриманий обрах майбутнього набув чітких обрисів і цілісності.
Тому Студреспубліка здійснює надзвичайно важливу місію — зміну описаного дисбалансу шляхом залучення активних громадян до конструювання майбутнього, до його сценарування, до здійснення нормативного і стратегічного планування своєї діяльності. Адже в українських реаліях марним є пошук об’єднуючих факторів у минулому – українців може об’єднати лише спільне майбутнє.
Отримані навики та знання будуть корисні всім учасникам для подальшого використання у своїй роботі, бізнесі, навчанні, політичній і громадській діяльності.Бажаю успіхів і плідної роботи всім учасникам і організаторам ЗиСР-VII!».