fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
03-07-2013 / Новини ВМГО "Студентська республіка" /  Дніпропетровськ

Яскраво, як сонце влітку

Три конкурсні дні мульти-фестивалю завершилися перемогою Дніпропетровського національного університету ім. Олеся Гончара.  Команда класичного університету вже другий рік поспіль стає кращим вишем області на «Студентська республіка. Dnepr Style». Спогадів із регіональної Студреспубліки багато та вони такі ж яскраві, як сонце влітку, описати та передати ці відчуття важко [+ відео].

28 червня 2013р. на Монастирському острові розпочався наймасштабніший студентський захід літа у Дніпропетровську. Мульти-фестиваль складався з трьох частин: економічної, політичної й ігрової. Усі три напрями мають власні суб-фести, як творчого, так і інтелектуального спрямування. «Студреспубліка. Dnepr Style» проводилася вже у 14-й раз, але цьогорічні зміни вивели програму на новий рівень.

Тема оргдіяльнісної гри — «Майбутнє: від мрії до реального плану дій. Дніпропетровщина — діловий лідер України до 2020 року».  Саме таку мету ставили перед собою лідери Студреспубліки, саме над досягненням цієї тези міркували гравці. Приїхали змагатися за 1 місце 12 команд, дві з яких — представники інших міст: Кривого Рогу та Дніпродзержинська. І тільки 11 команд було студентських, команда «Діди» була представлена збірною екс-лідерів студрад вишів, ветеранів Студреспубліки. Загалом, у заході взяли участь більше 250 студградівців.

Основним напрямом гри стала політична частина, і цього року партії, виборці та кандидати змогли створити  доволі складну політичну систему.

За таку цікаву діяльність потрібно висловити подяку оргкомітету мульти-фестивалю та голові Дніпропетровської Студреспубліки Павлу Краснобріжему.

Саме ці люди змогли донести до студентів, як потрібно працювати, що потрібно робити, щоб створити актуальні та перспективні проекти, що допоможуть вивести наш регіон на новий рівень, зробити його кращим.

У ході гри сформувалися 2 партії та заявили про себе 2 політичні лідери — Ростислав Іванов («Партія студентів Дніпропетровська») та Тютєрева Вікторія (партія «Об’єднання вільних республіканців»). У результаті на третій день учасники змогли віддати свій голос за одного з двох кандидатів у Студентські мери. Перемогу здобула Вікторія Тютєрева, набравши 61% голосів. Вона як Студентський мер області, повезе на фінал мульти-фестивалю «Студентська республіка» в Крим депутатів Студентського магістрату — кращий студентів гри, що набрали в індивідуальному заліку найбільшу кількість балів. Депутатами Студентського магістрату стали: Стецюк Микита (ДНУ), Ростислав Іванов (ДНУ), Краснощок Павло (НГУ), Манко Олег (НДУ), Прилипко Саша (УДХТУ), Трегубенко Анна й Усенко Влад (НМетАУ), Рибалка Олексій (ДДТУ), Синіцин Андрій (КНУ), Гайданко М. (ДДМА).

Окрім  політгри динамічно та весело пройшли конкурси, змагання й інші суб-фести: «Мафія», «Квест», шахи, «Дебати», футбол, волейбол, жіночий та чоловічий армрестлінг, «Брейн-ринг», ярмарок, «Битва вишів». Були і нетрадиційні конкурси — прапор, «колісниці», оцінка табору. Саме на ці активності приїхали шановні гості та добрі друзі мульти-фестивалю — Удод Євген Григорович, голова Дніпропетровської обласної ради та Куліченко Іван Іванович, Міський голова Дніпропетровська. Євген Григорович оглянув табори, ознайомився з планом проведення конкурсів, а потім зустрівся з мешканцями Студреспубліки та поспілкувався з ними про лідерство, потрібні у житті навички та розповів свою історію успіху. Відгуки студреспубліканців про бесіду були позитивні та схвальні, студенти здивовані, наскільки відкритою була зустріч. Іван Іванович затримався на конкурс «колісниць» — перегонів транспортних засобів, команди яких змагаються у швидкості, безпеці та дизайні збудованих пристроїв. Він і нагородив команду ДНУ, що показали найкращий результат.

Унікальною ситуацією на регіональній Студреспубліці стала евакуація студентів із острова через негоду та можливу загрозу опинитися під зливою з градом. І о дев’ятій годині вечора другого конкурсного дня, увесь табір вимушений був прямувати до Палацу культури студентів у парку Шевченка. За сприянням Євгена Удода студенти змогли не просто сховатися у Палаці, але й були перевезені туди на комфортабельних автобусах, тому евакуація пройшла швидко та доволі організовано.

У Палаці культури студреспубліканці не розгубилися, а швидко дістали гітари, розбилися на групи за інтересами і провели ніч весело та незабутньо. Подяку хочеться висловити і партнерам заходу — «Іграду», що мужньо підтримали гравців і разом із ними провели ніч інтелектуально, запропонувавши зіграти у «Мафію», «Бомбу» й інші настільні ігри, що компанія привезла з собою. Повернулися студенти на острів близько 3-ї ранку. На щастя, злива та негода оминули територію острова, тому палатки, техніка та речі республіканців були неушкоджені. Гра повернулася до свого розпорядку.

Ще одним історичний фактом відзначилася ця Студреспубліка для дніпропетровських республіканців. Було встановлено новий рекорд у суб-фесті «БУНТ» (рус. «Большая уборка нашей территории»): за 1 годину команда УДХТУ принесла 75 з половиною великих пакетів сміття. Це абсолютний результат конкурсу! Минулий рекорд належав команді ДНУ — 46 пакетів.  Нагадаймо, що команди трудилися по півгодини два дні о 8-й ранку, збираючи сміття близько свого наметового містечка та на території острова. Тепер у радіусу 100 метрів від Студграду нема жодної пляшки, папірця чи іншого непотребу. 

Останній вечір Студреспубліки пройшов дуже гучно! На гала-концерті присутні змогли обрати «Містера Студреспубліки», за звання якого боролися 8 хлопців. Між виходами та дефіле хлопців ведучі нагороджували переможців вишів у різних суб-фестах. Найчастіше на сцену виходили ДНУ й Український державний хіміко-технологічний університет, адже саме ці команди посіли у загальному заліку перше та друге місця відповідно. Наприкінці шоу-програми та конкурсу краси назвали ім’я кращого студента «Студреспубліки. Dnepr Style» — Щербакова Євгена (команда «Діди»).

Отже, «Перша Леді» та «Містер Студреспубліки» у Дніпропетровську — Ішкузіна Єлизавета (ДНУЖТ), обрана напередодні, в міському драматичному театрі ім. Т.Г.Шевченка, і Щербаков Євген (НМетАУ). Кульмінацією концерту стало нагородження вишів, що посіли призові місця мульти-фестивалю й отримали грошові сертифікати, білети на ‘The Best City.Ua‘ та кубки.

1 місце — Дніпропетровський національний університет ім. Олеся Гончара, капітан — Пестов Дмитро, тема «Єгипетська сила».

2 місце — Український державний хіміко-технологічний університет, капітан — Шаповалова Надія, тема «Подорож у часі».

3 місце — Придніпровська державна академія будівництва і архітектури. Капітан — Тютєрева Вікторія, тема «Аліса у країні чудес».

До ранку працював і РАГС Студреспубліки, черга шикувалася на 3 метри! Зареєстровано більше 50 шлюбів.

Спогадів із регіональної Студреспубліки багато та вони такі ж яскраві, як сонце влітку, описати та передати ці відчуття важко. Велика подяка організаторам і спонсорам заходу. Подяка і студентам, що стали частиною цього свята.

Сподіваймося, що всеукраїнський етап Студреспубліки для Дніпропетровська буде таким же вдалим, молодіжним та успішним! 

Відео-новини:

Випуск 1
Випуск 2
Випуск 3
Випуск 4
Випуск 5
Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Пишнєва Софія, прес-служба «Студентської республіки. Dnepr Style»