fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
25-11-2021 / adv / 

Як студенту знайти першу роботу?

Щоб одразу після отримання диплома знайти серйозну роботу за фахом, краще розпочинати роботу ще під час навчання. Тоді на момент закінчення інституту випускник матиме досвід, з яким простіше влаштуватися. Але куди беруть студентів без досвіду? Як знайти першу роботу та сподобатися роботодавцю? Ця стаття допоможе розібратися у темі.

Де потрібні молоді спеціалісти?

За даними порталу Jooble найпопулярніші галузі, в яких роботодавці шукають молодих фахівців, це:

  • продажі;
  • туризм;
  • готелі;
  • ресторани та адміністративний персонал.

А найпоширеніші вакансії, орієнтовані на молодь:

  • офіціант;
  • менеджер з продажу;
  • кухар;
  • кур’єр;
  • продавець-консультант;
  • менеджер по роботі з клієнтами.

Неважко помітити, що вищезазначені позиції не передбачають глибоких професійних знань з галузевої належності вакансії.

Здавалося б, робота офіціанта навряд чи може бути чимось корисним у сенсі старту для майбутньої професійної кар’єри, наприклад маркетолога чи юриста. Але насправді навіть робота не за профілем дає певні універсальні навички, а успіхи в ній розвивають і демонструють майбутньому роботодавцю якості, важливі для більшості професійних сфер, як мінімум:

  • активність;
  • винахідливість;
  • оперативність;
  • уважність;
  • уміння знаходити контакт з людьми, переконувати.

У цьому сенсі робота, наприклад менеджера з продажу або роботи з клієнтами, може стати хорошим стартом для багатьох різних професій.

Де шукати роботу?

У пошуку роботи краще використовувати відразу кілька ресурсів — так ви підвищуєте свої шанси і отримуєте можливість вибору кількох варіантів.

  • Інтернет-ресурси. Популярний ресурс для пошуку роботи в Україні — jooble.org. Але знайти роботу можна не тільки на ньому, а й в соціальних мережах, де є багато тематичних груп.
  • Знайомі. Порада «запитай у знайомих» тільки на перший погляд здається надто очевидною. Насправді, чудово знаючи про цей спосіб, деякі молоді люди просто соромляться попросити у друзів та близьких допомоги у пошуку роботи. А даремно. Таке прохання може посприяти в отримані взаємовигідної угоди. Справа в тому, що роботодавцям простіше взяти розумну людину за рекомендацією, ніж проводити тривалий відбір.
  • Зв’язки у ВНЗ. Запитайте у деканаті, чи немає у вашого ВНЗ домовленостей із роботодавцями про практику та стажерство. Якщо є, не втрачайте шансу спробувати свої сили — можливо, після безоплатної практики вас з радістю візьмуть туди на роботу.
  • Пряме звернення на удачу. Не соромтеся пропонувати свою кандидатуру безпосередньо тим роботодавцям, у яких ви зацікавлені. Наприклад, якщо ви навчаєтеся за ІТ-спеціальністю, зробіть добірку ІТ-компаній, в які хотіли б потрапити, знайдіть їх контакти (вони завжди вказані на сайтах серйозних компаній, у деяких буває спеціальний розділ «Хочу у вас працювати») та напишіть про своє бажанні потрапити до них на роботу..

Розкажіть друзям і знайомим що шукаєте роботу, розмістіть пост на своїй сторінці в соцмережах. Можливо, десь шукають саме таку людину як ви. Не бійтеся підійти з запитанням працевлаштування до викладачів у ВНЗ. Вони нерідко поєднують викладання з практичною роботою, або, принаймні, у них є зв’язки в професійному середовищі, що вас цікавить. Викладачі, пов’язані з практичною роботою, і самі часто придивляються до перспективних студентів та «хантять» їх. Як мінімум можна розраховувати на рекомендацію викладача, відомого у професійній галузі, якщо ви сильний студент та шукаєте роботу самі.

Як не стати жертвою шахраїв 

На жаль, на кадровому ринку зустрічаються недобросовісні компанії, які запрошують недосвідчених студентів на співбесіду та пропонують платне навчання, обіцяючи потім взяти на роботу. Це обман, нові працівники таким «роботодавцям» не потрібні. У реальних роботодавців навчання персоналу включено у робочий процес.

Буває, що кандидатів використовують як безкоштовну робочу силу. Схема така: шахраї пропонують виконати тестове завдання, обіцяючи за його допомогою визначити, чи підходить кандидат на посаду. Після того, як людина відправляє виконане завдання, їй відмовляють у роботі або нічого не відповідають, а результат її роботи використовують у своїх цілях. Щоб уникнути обману, пошукайте в інтернеті відгуки про роботодавця, перш ніж виконувати пробне завдання. 

Поставтеся скептично до ситуації, коли у вас просять занадто велике тестове завдання. І придивіться до того, як з вами спілкується роботодавець: наскільки докладно вас розпитують про знання та вміння, необхідні для передбачуваної роботи, чи відповідають вам на детальні питання про функціонал, який включає вакантна посада.




Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Jooble