fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
14-11-2016 / всі теми /  Україна

Вимагаймо справедливих тарифів!

%d0%ba%d0%b8%d1%97%d0%b2У прямому ефірі телеканалу NewsOne лідери Студреспубліки різних регіонів закликали до пручання соціальній політиці влади, котра знущається з народу та вже довела його до зубожіння. Зі столиці говорили лідер республіканців Павло Вікнянський разом із Олександром Щербою, Людмилою Рудкевич, Олегом Слизьком, Артемом Ніколенком, із Маріуполя — Юрій Давиденко, з Херсона – Катерина Білоконь, із Запоріжжя – Юрій Мурашковський, із Дніпра – Наталія Сиром’ятникова. 19 листопада 2016р. о 12.00 попереджувальна акція [+ відео].

Республіканці закликали людей, молодь до спротиву грабіжницьким, олігархічним тарифам, розповіли, яким чином можна встановити чесні ціни на комуналку та долучити громадян до встановлення справедливих тарифів шляхом народного контролю. Насправді, вибір простий: або влада працює для людей, або для олігархів. Далі – аргументують небайдужі активісти. 

Київ: ми вийдемо з потужним протестом!

Андріана Кучер: Зараз ми знаходимося біля державної комісії, що здійснює регулювання комунальних послуг та енергетики. Продовжуємо досліджувати цю тему, продовжуємо її аналізувати разом із експертами, фахівцями в цій галузі.

Павло Вікнянський (лідер республіканців України): Не треба нам альтернативи, яку нам нав’язують: або емігруйте, або сидіть собі тихенько. Ні! Молоді люди зацікавлені не просто в правильних цінностях, в європейському виборі України як цивілізаційному виборі — молоді люди хочуть жити нормально, а не як жебраки. І якщо треба (а все до цього йде) ми вийдемо з потужним протестом, і тоді зайдемо в цю будівлю зовсім із інакшими речами, зовсім із іншим планом, ніж зараз.

Андріана Кучер: Сьогодні ви прийшли, скажімо так, попередити чиновників про те, що може бути.

Павло Вікнянський: Буде ціла низка різноманітних заходів, задача продемонструвати, що народ може показати свою силу, що народ може повстати. І я тут хочу звернутися до влади, яка ніби осліпла: «Друзі! Історія з перемогою Трампа в Америці показала, що короткозоре, я би навіть сказав, перепрошую, дебільне ставлення до української і світової політики може дуже сумно закінчитися для цієї влади. Поки не пізно, схаменіться, не повторюйте помилок Януковича і компанії».

Андріана Кучер: Зараз дуже активно просувається те, що у нас піднімаються ціни на комунальні тарифи, але відповідно, у нас здійснюється політика енергоефективності і все в такому напрямку. Що ви думаєте з цього питання, і які у вас аргументи?

dsc00431Олександр Щерба (один із лідерів Студреспубліки): Ну, насправді такі тарифи загнали більшість населення просто за межі бідності. І всі ходять із гарними лозунгами, що ми це зробимо, для того, щоб підвищити енергоефективність і т.д., але де-факто ми навпаки консервуємо злочинну неефективність енергосистеми, яка є в Україні. У нас немає практично програм, які б спрямовували кошти на те, щоб оновлювалося, модернізувалося обладнання, щоб ККД був би нормальним. Ті програми, які у нас сьогодні діють, наприклад, пільговий кредит по встановленню твердопаливних котлів, по-перше, доступні тільки маленькій частині населення, по-друге, по факту ті, хто потребують підтримки, наприклад, пенсіонери, які отримують субсидії і т.д., їм все одно не доступні ці кредити, вони все одно не можуть їх виплачувати.

Маріуполь: вимагаємо громадянського контролю цін на тарифи

Юрій Давиденко (%d0%b4%d0%b0%d0%b2%d0%b8%d0%b4%d0%b5%d0%bd%d0%ba%d0%be-news-oneпредседатель Студенческого совета МГУ, один из лидеров Донецкой областной Студреспублики, один из победителей ЗиСР-VIII): Мы действительно устали уже от этих оффшорных бандитов, которые специально повышают тарифы. Это влияет и на студентов – они вынуждены уезжать из города и даже из страны. И мы, всем студенческим коллективом требуем принять закон о гражданском контроле тарифов. Если этого не будет – мы будем вынуждены требовать отставки Национальной комиссии по энергосбережению и коммунальным тарифам.

Очень много моих знакомых пишут, звонят мне и говорят: «Давайте наконец-то что-то делать с этим». Нужно бороться с этим, а не сидеть перед телевизором.

Херсон: сплачувати такі суми по тарифам нереально

Катерина Білоконь (лидерка%d0%b1%d1%96%d0%bb%d0%be%d0%ba%d0%be%d0%bd%d1%8c Студреспублики Херсонщины, руководительница Херсонского регионального хаба для внутренних переселенцев «Відкритий простір»): Конечно, тарифы на данный момент — это основное, что сейчас беспокоит людей, потому что не хватает пенсий, не хватает выплат. Общежитие, возле которого мы сейчас находимся, здесь проживает порядка 15 семей, это семьи пенсионеров и людей, которые с детьми, т.е. которые получают самое минимальное. На 12-15 квадратов им нужно за отопление проплачивать 1000-1500, т.е. это нереально.

Василь Келеберда: Вопрос субсидий у нас очень остро стоит. Скажите, а вот переселенцам или студентам легко ли получить субсидии? Вот допустим в этом общежитии семьи как?

Катерина Білоконь: Я вам скажу, что это нереально, у меня сейчас лежит очень много обращений и ни одно пока не сдвинулось с места, потому что людям дают ответ, что у вас должны быть лицевые счета, а их у них просто-напросто нет.

Запоріжжя та Дніпро: замість модернізації енергетики з нас вичавлюють останнє

%d0%bc%d1%83%d1%80%d0%b0%d1%88%d0%ba%d0%be%d0%b2%d1%81%d1%8c%d0%ba%d0%b8%d0%b9Юрій Мурашковський (один из лидеров Запорожской Студреспублики, сотрудник Запорожского национального технического университета): На самом деле, это очень болезненный вопрос, потому что по сравнению с прошлым годом тарифы возросли в 2 раза и, насколько я понимаю, тарифы будут повышаться и в дальнейшем. И это, конечно, очень печально. Ведь ты непроизвольно начинаешь думать, где подзаработать.

[…]

Єгор Скорина: Пока продолжают повышаться тарифы, мы продолжаем обсуждать тарифное сопротивление, которое проходит во всех уголках нашей страны, в частности и в Днепре.

Наталя Сиром’ятникова (депутатка Студенческого %d1%81%d1%8b%d1%80%d0%be%d0%bc%d1%8f%d1%82%d0%bd%d0%b8%d0%ba%d0%be%d0%b2%d0%b0парламента Украины-2016/2017): Смотрите, безусловно, мы считаем ситуацию в стране с тарифами неприемлемой. Сейчас мы находимся возле Днепропетровского национального университета им. Олеся Гончара, который всю прошлую неделю находился на вынужденных каникулах из-за того, что в вузе не было отопления, коммунальные службы отказывались включить отопление, потому что котельная находилась в плохом состоянии. Получается, что нужна модернизация, но денег на модернизацию нет, потому что руководство вуза вынуждено будет всю зиму платить огромную суму за отопление. Тоже самое касается и студентов, они живут в общежитиях, где абсолютно низкая энергоэффективность, а денег утеплить помещение у них нет.

Кроме того, мы считаем, что сам механизм формирования тарифов является неправильным, потому что тарифы на отопление — такие высокие сейчас — необоснованны, у нас нет доступа к информации, мы не понимаем, почему сумма именно такая, а не более низкая.

* * *

Не дамо олігархам привласнити наше! Досить мовчати! Інакше нас доб’ють… До зустрічі! Побачимся 19 листопада о 12.00! Місце активності й до кого звертатися в Києві та регіонах — очікуйте інформацію незабаром. Тих, хто не згідний із геноцидною політикою олігархічної влади, буде легко впізнати – ми будемо тепло посміхатися:)
Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Прес-служба Студреспубліки