fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
18-10-2010 / всі теми /  Україна

Володимир Литвин: «Молодіжний парламент — це площадка, яка матиме відповідний статус і буде почута»

Голова Верховної Ради України Володимир Литвин 14 жовтня, у четвер, провів зустріч із Студентським президентом, депутатами Студентського парламенту України, представниками Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Студентська республіка».

Зустріч відбулася у рамках стажування переможців Студреспубліки-2010 (Студентського президента, депутатів Студентського парламенту) за участі переможців усеукраїнського конкурсу «Кращий студент України» (2009р.) у Києві.

Керівник парламенту обговорив з учасниками зустрічі можливі практичні кроки щодо створення Молодіжного парламенту, змістовного його наповнення та формату роботи. При цьому він підкреслив, що Молодіжний парламент — «це не структура при Голові Верховної Ради України, це самостійний орган, який налічуватиме 400–450 чоловік, але який підтримується Верховною Радою».

«Моя місія завершується установчим засіданням. Після того необхідно обрати Голову Молодіжного парламенту, заступників, сформувати постійний комітет у складі 30 чоловік, кожний з яких би вибрав, у якому комітеті Верховної Ради України він би хотів працювати, був би присутній на засіданнях цього комітету, аналізував, читав законопроекти, висловлював свої пропозиції, — сказав він. — Зі свого боку, ми готові виділити приміщення для роботи постійного комітету, є зала засідань на вулиці Банковій для проведення установчих зборів тощо».

Молодіжний парламент, до якого увійдуть представники молодіжних громадських організацій, за його словами, братиме безпосередню участь у розробці законопроектів, роботі профільних комітетів, у парламентських та комітетських слуханнях.

Головною проблемою на початковому організаційному етапі В.Литвин вважає «створення алгоритму формування Молодіжного парламенту, напрацювання критеріїв відбору парламентарів». «Ви повинні визначитись, чи це будуть представники студентських парламентів вузів, чи вузівських центрів, чи, можливо, є інші пропозиції», — заявив він. Керівник парламенту висловив готовність допомагати, підкресливши при цьому, що «не хоче формальності і заорганізованості». «Чим більше буде розмов і пропозицій, тим краще для країни. Не хочу, щоб рішення було адміністративним», — сказав В.Литвин.

Керівник парламенту підкреслив важливість Молодіжного парламенту, зазначивши, що «потрібно підтримати молодих людей, щоб вони активніше входили у громадське та політичне життя країни». Він навів приклад «входження у велику політику» таких молодих людей, як Юрій Мірошниченко, Євген Суслов, Андрій Шевченко. «Це краплі. Дуже важко за таких політичних умов та існуючої виборчої системи мати реальну молодіжну політику», — сказав він. Голова Верховної Ради акцентував увагу на необхідності зміни існуючої виборчої системи на таку, «коли б обирали особу, особистість». При цьому він висловив упевненість у тому, що «мине той час, коли люди будуть змушені продавати свій голос», та більша кількість молодих активних людей попаде до керівних органів держави.

Під час зустрічі Голова Верховної Ради України відповів на запитання представників громадської організації, зокрема, щодо ефективності Болонської системи навчання, створення двопалатного парламенту тощо. 

Зокрема Володимир Михайлович запропонував десятьом депутатам Студпарламенту разом із Студпрезидентом, які визначаються під час Міжнародної програми «Студентська республіка», стати першою цеглиною Молодіжного парламенту, що створюється.

Завершуючи зустріч, Голова Верховної Ради України наголосив, що «Молодіжний парламент стане тією площадкою, яка матиме відповідний статус, та такою, що буде почута».

Обговорення тут.

Фото — Анастасія Сироткіна.
Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: За матеріалами Офіційного сайту Верховної Ради України