fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
01-06-2014 / всі теми /  Україна

Відкриту роботу по прийняттю Народної Конституції розпочато

The open work on acceptance of the national Constitution has started (en)

31 травня 2014р. у Києві у Палаці спорту відбулися громадянські збори з метою ініціювання Всеукраїнського конституційного референдуму для затвердження нової редакції Конституції України. Участь у зборах взяли республіканці з багатьох регіонів України.

Організаторами зборів стали Оргкомітет громадянської ініціативи «За народну Конституцію!»: Людмила Супрун – Голова оргкомітету громадянської ініціативи «За народну Конституцію!», Олександр Мороз – екс-голова Верховної Ради України, Павло Вікнянський – Національний лідер Студреспубліки, Леонід Каденюк – герой України, кандидат економічних наук та ін.

Збори відкрила Людмила Супрун, яка розповіла, що в залі зібралося понад 2000 громадян із усіх куточків України і згідно Закону України є право проводити відкриті громадянські збори. Були визначені правила заходу, представлений секретар зборів, секретаріат і лічильна комісія.

Відбулося перше голосування: «Про доцільність проведення Всеукраїнського референдуму за народну ініціативу для прийняття Народної Конституції» – більшістю голосів «за».

«Нова редакція Конституції і перезавантаження влади є суспільною потребою і лише прийняття народної Конституції є єдиним конституційно-правовим способом реалізації вимог народу. Народна Конституції на 90% зберігає зміст чинної Конституції. Щодо змін, то Україна утверджується як цілісна унітарна держава в межах затверджених кордонів; встановлюється парламентсько-президентська республіка: ліквідовуються державні адмінстрації в регіонах створюються виконавчі ради; відбуватиметься виборність судів; президент та народні депутати обираються на 4 роки, тощо. З прийняттям народної Конституції до кінця року легітимно буде можливість переобрання парламенту та місцевих рад», розповів Олександр Мороз.

 

Далі відбулося обговорення тексту Народної Конституції, активно задавалися запитання від присутніх у залі. Приємно, що байдужих не було як серед молоді, так і серед більш дорослого населення, що свідчить про важливість даного процесу. Запитання звучали різного характеру, певні з них призводили до цікавої та дуже гострої дискусії. Деякі пропозиції до Народної Конституції були одразу прийняті та враховані, інші – можна пропонувати далі. Пізніше відбулося голосування за 3 питання, які будуть включені в бюлетень на всеукраїнському референдумі. Всі запитання проголосовані позитивно.

На завершення заходу було затверджено ініціативну групу з понад 1000 осіб, яка збиратиме підписи для проведення референдуму, було проголосовано за уповноважену особу ініціативної групи. Нею став Герой України, космонавт Леонід Каденюк.

Отже, роботу розпочато. Протягом 40 днів по всій Україні повинно бути зібрано 3 000 000 підписів громадян України, що надасть можливість провести Всеукраїнський референдум і вперше в історії України прийняти Народну Конституцію.

Звісно, робота буде непростою та, на сьогодні, в Україні настав час, коли потрібно робити справжні зміни і робити їх обов’язково законним шляхом!

 

Проект Народної Конституції України

 




Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Прес-служба Студреспубліки