fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
14-09-2012 / Новини ВМГО "Студентська республіка" /  Україна

Від мрії до дії — лише Студреспубліка

Studrespublika 2012: implementation of common dream (en)
Студреспублика-2012: воплощение общей мечты (рус)

«Ми зібралися тут для того, щоб обговорити, яка повинна бути ідеальна країна, Країна нашої мрії. Як вона повинна бути побудована?» — саме з такими словами звернувся до всіх учасників фіналу «Студентської республіки-2012» Національний лідер Студреспубліки Павло Вікнянський, чим задав тон події в цілому [+ випуски «ЗаДіло!», «Хроніки»; відео].

А все починалося традиційно, як щороку: 5-місячна підготовка, регіональні етапи в кожній області, обрання Студентських мерів і депутатів Студентських магістратів, визначення переможців купи суб-фестів, збір учасників для поїздки на фінал і, нарешті… прибуття до сонячної Євпаторії, де з 24 по 27 серпня 2012р. для всіх бажаючих відчинила свої кордони фінальна Студреспубліка-2012.

І ось. Ура! Ти отримав Паспорт громадянина та став справжнім жителем Студреспубліки: маєш свій шматочок пляжу, розклав свій будиночок (намет), познайомився з новими сусідами і зажив справжнім повноцінним студреспубліканським життям.

Цьогорічна фінальна Студреспубліка розпочала своє існування на День незалежності іншої нашої великої сусідки, з ким нас пов’язує наше сьогодення, наше життя – це Країна У. Тому відкриття фіналу Студреспубліки розпочалося з офіційного вітання від Президента України Віктора Януковича. Також свої вітання учасникам Студреспубліки передав голова Державної служби молоді та спорту України Равіль Сафіуллін. Але це був лише початок.

Фінал Студреспубліки відвідали визначні гості: Наталія Королевська – народний депутат України й Андрій Шевченко – легендарний футболіст, які задали активно-позитивний ритм роботи.

«Ви нове покоління незалежних українських громадян, як будуть визначати майбутнє держави. Я закликаю всіх політиків зупинити політичну війну і маніпуляції і об’єднатися з людьми. Ми повинні разом побудуввти сильну, квітучу, незалежну і по-справжньому самостійну Україну», — відмітила Наталія Королевська. «Коли я бачу разом стільки активних, молодих людей з очима, котрі горять – вірю, що у нашої держави є майбутнє», — доповнив Андрій Шевченко.

Отож, стартанули. Попереду 4 захопливих дні, насичена програма та нова історія. Подивимося, що створить студреспубліканська молодь цього року!

Одразу ж після відкриття свій факультатив–семінар: «Хто модернізаційну утопію зробить реальністю» провів політичний філософ, політолог, гість із Росії Андрій Окара. За ним англійською мовою дискутував із республіканцями на тему «Європейська Україна – мрія, яка повинна бути здійснена» гість із Австрії, член академічної ради Інституту глобального права і політики, Harvard Law School, доктор Леопольд Шпехт. Завершив факультативні доповіді першого дня Сергій Дацюк, експерт у сфері комунікації, управління та стратегування з темою «Мрії людства чи Заповітні мрії».

Першого дня не менш активно розпочалася мульти-фестивальна частина програми: Квест-фестиваль, Дебати, Битва міст, Фото-конкурс, Фестиваль аматорського відео, Мафія, Music LIVE Awards, Нічна туса, Кубок КВН, спортивні ігри – проходили з неймовірним запалом і багатообіцяючими результатами.

Звісно ж, були проведені кластерні пленуми, на яких всі учасники були поділені за певними напрямками. Гра розгорнулася на основі чотирьох позицій (кластерів): капіталізм, соціалізм, духовна держава, націонал-патріотизм. Також відбувся загальний пленум, на якому було підбито підсумки першого дня.

А вже вночі на Студреспубліці засідала таємна Рада мудрих з темою «Містичний бекграунд політики». Неможу розповісти, що там відбувалося, бо не була присутня. Вхід був лише за спецзапрошеннями, але, як мені стало відомо з достовірних джерел, на раді було вирішено поміняти експертів між кластерами. Ось так активно, несподівано, цікаво пройшов перший день… розпочалася ніч, хтось працював, а хтось гуляв, співав, можливо… ще чимось займався.

7.00 – Зарядка! Всі в різних виглядах (як зовнішніх, так і фізичних) «вилазять» із наметів і намагаються робити щось схоже на фізичні вправи. Збадьорилися — та на сніданок, бо попереду чекає знову насичений і не менш активний день.

І вже з самого ранку темп роботи задав Михайло Притула, громадський діяч, полковник СБУ у відставці, провівши два факультативи «Відкритий шлях у Еліту» та «Філософія досягнення мрії». Далі по програмі відбулося факультативне засідання Центру соціально-консервативної політики (Україна), яке відкрив Національний лідер Студреспубліки Павло Вікнянський, на тему «Мрія чи реальність? Як нам жити зараз, щоб країна мрії стала реальністю», потім — факультатив-семінар Савченко Юлії та Тетяни Равнушкіної, координаторок із превентивної роботи кампанії А21: «Суспільство мрії — суспільство без рабства». Факультативи традиційно були розбиті кластерними пленумами та суб-фестами: «Що? Де? Коли?», змагання з міні-футболу, Кубком КВН. Одним із найоригінальніших майстер-класів традиційно був від Олександра Ктиторчука, найкращого фотохудожника України, на тему «Як зробити зі свого життя мрію». А закінчували серію факультативних занять другого дня Юрій Ліпчевський, президент ЦСКП (Україна), бізнесмен, учасник Партнерської ради Студреспубліки, і його колега по ЦСКП (Україна) Петро Іванов із темою «Україна в глобальному світі». Проте шановні добродії говорили не лише про геополітику, а відповідали на цікаві питання молоді щодо того, як ефективно розпочати власну справу та стати успішним і заможним.

Все здавалося йшло нормально, частина учасників грала в ОДГ, частина була занурена в суб-фести. Вся Студреспубліка готувалася до виборів по мажоритарній частині (по одному Студентському депутату від кластеру, які повинні були бути обраними ввечері). Аж раптом відбулося щось незрозуміле… Під час загального пленуму Студентський президент Андрій Кравець оголошує, що виборів не буде, про розпуск нелегітимної влади… Студрепубліканці не розуміють, що сталося: частина виступає за Студпрезидента, інша – проти, за легітимні вибори до Студпарламенту. Заступник керівника гри Олександр Щерба попросив всіх залишатися спокійними, переніс загальний пленум і вибори до Студпарламенту на 2 години.

Андрій Кравець: «Я запропонував громадянам долучитися до державотворчих процесів, а своєю основною задачею вважаю ведення комфортних і конструктивних переговорів».

Однак, влада фактично проігнорувала бунт, опозиція не змогла висунути уповноважених представників для проведення переговорів. Виливши енергію, бунтарі безрезультатно розійшлись. А вибори, звісно, відбулися. Було обрано 4 мажоритарних Студдепутати.

Паралельно з драматичними подіями в політичному житті проходили значно позитивніші події розважального плану: конкурс «Містер Студреспубліки» та конкурс талантів і захист соціальних проектів учасниць Конкурсу краси особистості «Перша Леді». «Містери», яких  очікувала вся жіноча половина, характеризували себе з найкращої сторони: показували відео-презентації, танцювали, співали, жартували, робили все, щоб сподобатися журі та глядачам. Однак переміг один, найкращий – Андрій Крупкін із Запоріжжя, який отримав у подарунок унікальний годинник від компанії EDELWEISS. У цей же вечір розважальна частина знову продовжувалася, а таємна Рада мудрих засідала на тему «Містичний бекграунд Золотого мільярда».

І ось – цей день настав. 26 серпня. День обрання нового Студентського президента та депутатів Студентського парламенту (за партійними списками). День, коли буде обрано нову красуню Студреспубліки. День, по закінченні якого оргкомітет, нарешті, зможе поспати або просто відпочити в своє задоволення,  не думаючи, що когось потрібно зустрічати чи комусь потрібно щось розповідати…

Ранок почався традиційно – з зарядки, але не з звичайної, а з КВНщиками, щоб усіх студреспубліканців налаштувати на гарний день і надати побільше позитивного настрою. Естафету факультативів підхопив о. Антоній Рудий, психолог, священик: «Три кроки до майбутнього. Бути. Робити. Думати». Далі прочитав лекцію гість із-за кордону, третій секретар посольства США в Україні Ендрю Барі: «Освічена молодь – майбутнє країни», тут був просто аншлаг, сміливо спілкуючись англійською, молодь закидала пана Барі питаннями. Завершила насичений ранок Марина Гоношиліна, регіональна менеджерка програми SIFE: «Створення новий економічних можливостей для суспільства в міжнародній студентській програмі SIFE».

Паралельно закінчувалися суб-фести. Перші підсумки цього дня були підведені в інтелектуальних іграх, волейболі, Битві міст.

Оскільки, останній день був насичений факультативами-семінарами, то після обіду продовжували дискутувати: Андрій Мішин, директор Державного інституту сімейної та молодіжної політики, на тему «Молодь як локомотив модернізації країни». Альона Сібірякова, літераторка, політична консультантка, не лише презентувала свою нову книгу «Україна. Точка G», а й розіграла декілька книг і прикольних футболок під час спілкування з республіканцями. Яскраво завершив факультативну частину Олексій Толкачов, філософ, юрист, громадський діяч, президент Європейської асоціації українців: «Образ майбутнього. Мрія, візія, цінності».

Також цього дня Студреспубліку відвідав партнер літнього циклу Студреспубліки-2012 Олексій Азаров, голова оргкомітету фонду «Стабільна Україна». Пан Олексій виступив на загальному пленумі, згодом провів зустріч із представниками Донецького регіону, прогулявся наметовим містечком і провів прес-брифінг прямо на березі Чорного моря, де відповідав на різноманітні питання журналістів. «Цей захід дозволяє студентам обмінюватися думками, більше дізнаватися один про одного. Потрібно робити «Студентську республіку» міжнародного статусу, тоді студенти не лише з України мали б можливість обмінюватися одні з одними якимись ідеями, проектами», — зауважив Олексій Азаров. Також пан Азарова пообіцяв допомогти кільком новим ініціативам (у т.ч. стосовно продовження роботи з стратегування майбутнього), які виникли під час зустрічей із ним.  

Наступним гостем був Сергій Куніцин, екс-прем’єр-міністр Криму. Пан Сергій поговорив із жителями Студреспубліки на тему: “Країна мрії: давайте по-чесному”, наголосив, що рівень Студреспубліки все зростає, і дуже добре, що з року в рік усе більше молодих людей приєднуються до цього унікального мульти-фестивалю.

А закінчив день приємних візитів Анатолій Толстоухов, державний діяч, учасник Партнерської ради Студреспубліки, який не лише поспілкувався з студреспубліканцями, відвідав пленум та інші події гри, а й став членом журі Конкурсу краси особистості «Перша Леді».

Однак, у грі знову вирували політичні баталії. Три кластери намагалися визнати вибори по мажоритарній системі недійсними, опротестували їх у суді, провели пару громадянських акції… і, як не дивно, судді визнали вибори недійсними, і ввечері пройшло голосування по мажоритарній системі по всіх 4-х кластерах знову.

І ось, настало те, чого всі чекали: подвійне свято для Студреспубліки: вибори Студпрезидента та Студпарламенту, ну і, звісно, Конкурс «Перша Леді». Якщо чесно, не можу сказати, що викликало більшу зацікавленість. З одного боку голосування та виборів довго чекали представники всіх регіонів, але й «Першу Леді» підтримували не менше. Однак, одне іншому не завадило. Після виборів (перевиборів по мажоритарній системі, виборів за пропорційною системою по партійних списках та голосуванням за Студпрезидента) всі дружньо линули на свято краси, чарівності та гармонії «Перша Леді». Участь брали 12 неймовірно гарних дівчат, кожна з яких стала переможницею у своєму регіоні. Вони мали по 3 виходи: у білих коктейльних сукнях, у купальниках і вечірніх сукнях. Переможницею було визначено Вікторію Дубову, студентку Вінницького національного аграрного університету,  «Першою Леді Інтернет» було обрано Катерину Твердохліб, студентку Волинського технікуму Національного університету харчових технологій. Учасниці конкурсу отримали велику кількість подарунків. Цінним подарунок від ЦСКП (Україна) була нагороджена «Перша Леді Студреспубліки» Вікторія Дубова. Також переможниці отримали путівки за кордон від компанії «Соната» та вечірні сукні від дизайнера Анастасії Іванової. Кожній із учасниць дісталися яскраві дипломи за участь у конкурсі, кубки від компанії DNEPRO TROPHY, косметичні набори від косметичної компанії «Біокон». Виходячи з того, що «Перша Леді» — то конкурс не просто краси, але краси особистості, красуні отримали  інтелектуальні презенти — книги від партнерів Студреспубліки: авторську книгу Богдана Гаврилишина «Залишаюся українцем» і книжкові набори від Анатолія Толстоухова.

Що ж до підсумків гри, то можу сказати лише одне: всі залишилися задоволеними, гра відбулася, вибори проведені.  У підсумку:

— Студентським президентом України 2012/2013 став Володимир Палагнюк (47,4% голосів), студент Чернівецького національного університету ім. Ю.Федьковича. Який був нагороджений нетбуком від спонсора Студреспубліки – компанії MSI, а також унікальним м’ячем із автографом Андрія Шевченка.

— за мажоритарними округами до Студентського парламенту України обрані: Катерина Колесніченко (Миколаїв, 73,1% голосів у кластері), Олександр Лисий (Хмельницький, 44,4% голосів у кластері), Лілія Данікевич-Левіна (Київ, 47,1% голосів у кластері), Юлія Бобир (Полтава, 54,5% голосів у кластері);

— за партійними списками депутатами стали: Катерина Середа (Миколаїв), Марина Головко (Полтава), Юлія Ілащук (Чернівці) – депутатки від партії «Студентократи» (капіталізм, 50,7% голосів у багатомандатному окрузі); Олександр Прадіденко (Кіровоград), Олександр Кужель (Рівне) – переможці від «Нової сили» (капіталізм, 31,3% голосів у багатомандатному окрузі); Марина Гусакова (Київ) – представниця партії  «Щаслива Україна» (капіталізм, 18,0% голосів у багатомандатному окрузі).

Всі переможці отримали подарунки від компанії KASPERSKY, передплату та книги з бібліотеки газети «День», книги від партнера Студреспубліки Богдана Гаврилишина, а також від Анатолія Толстоухова та Сергія Куніцина.

Вітаємо переможців!

Також під час фіналу Студреспубліки-2012 всі учасники мали можливість переглянути звернення  до учасників Студреспубліки від громадського діяча та мислителя світового визнання, члена Римського клубу, учасника Партнерської ради Студреспубліки Богдана Гаврилишина. З відеозверненнями до республіканців також звернулися австралійські представники руху американського економіста Ліндона Ларуша й експерт Студреспубліки, видатний вчений Георгій Почепцов.

Неможливо не відмітити інформативне наповнення Студреспубліки, що творили організатори та самі гравці. Кожного дня у країні молоді виходили власні новини по ТБ та газети, причому цілих два видання – «ЗаДіло!» та «Хроніки», кілька випусків на день! Газета «ЗаДіло!» інформувала про пленуми, семінари, друкувала інтерв’ю з експертами та гостями Студреспубліки, а «Хроніки» – висвітлювали зворотній бік життя студентів-політиків: скандали, жарти, чутки та сенсації (див. [.pdf]-версії газет нижче). Відеорепортажі, зйомки з пляжу, пленумів та яскраві моменти були під владою команди операторів, від чиїх камер не сховалося жодна цікава подія. Що особливо дивно, так це те, що, на жаль, цього року передвиборчі програми кандидатів не охопили пресу та телебачення, жодних замовних статей, піару чи пропаганди. Але ж це найбільш дієвий важіль формування народної думки. Сподіваємося, що нащадки у 2013 будуть активніші в цьому плані.

Запам’ятається ця «Студентська республіка» ще і неповторними подіями від команд міста Д та міста З. Перші змогли зареєструвати паспорт на нового жителя Студреспубліки – Василя, що виявився… візком із супермаркету, а другі влаштували масову водяну битву.

Отож, відомо лише те, що гру відіграно, всі головні  атрибути держави дотримано, нову владу обрано, мульти-фестивальну частину завершено. Свій варіант країни мрії студреспубліканці побудували – справа за втіленням в майбутнє. Справді, для дуже багатьох це були яскраві часи, три доби омріяної реальності, то чом би, зі слів Павла Вікнянського, з такими ось радістю і щастям не будувати країну мрії в Україні, в режимі реального часу та відповідальності.

На фінальній презентації ми отримали формулу: «Країна – це твій власний будинок, в якому ти живеш. Працюй над кожною справою по-совісті, дбай про спільне благо та не допусти всього, що зашкодить власному дому. Зберігай хороші стосунки з сусідами. Фундамент нашої країни – духовність нації».

Що ж хочеться сказати на останок?!

Цьогорічна Студреспубліка була дуже непростою як в організаційному аспекті, так і в ігровому плані. Звідси й випливає те, що мрія є складною та побудувати її, ой як непросто. А країну мрії – вдвічі важче. Тому, мабуть, потрібно набратися терпіння та діяти.

Як сказав Михайло Пришвін: «Потрібно мріяти якомога більше, як можна сильніше мріяти, щоб майбутнє обернути в сьогодення».

І пам’ятайте: Студреспубліка! «Тут збуваються заповітні мрії! Тут починається завтрашній день!»

Фотогалерея фіналу Студреспубліки-2012

Випуски студреспубліканських внутрішніх ЗМІ:

Випуск №1, Випуск №2, Випуск №3,

Випуск №4, Випуск №5, Випуск №6,

Спецвипуск «Переворот»,
Спецвипуск «Як все було»

 

Випуск №1,

Випуск №2,

Випуск №3,

Випуск №4

*  *  *

ОрганізаториВМГО «Студентська республіка» за оргпідтримки Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України.
Сприяння
оргкомітет фонду «Стабільна Україна»Благодійний фонд «Богдана Гаврилишина», а також MSIKasperskyмережа агенцій «Соната», «Біокон», Nai Lu-na by Anastasiya Ivanova, DNEPRO TROPHY, European Youth card, НДЛМ.
Інформаційні партнери
: телекомпанія «ТВі», 
Стильне Радіо «Перець ФМ»газета «День»всеукраїнський щотижневик «7я», газета «Между строк», ресурсний центр «ГУРТ».

Інші статті з розділу Аналітика-2012




Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Віра Андріюк