fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
07-10-2019 / всі теми /  Житомир

«Via Regia Україна» — знайти спільне у відмінному

На Житомирщині, у старовинному Замку-музею «Радомисль» пройшов міжнародний фестиваль культурної дипломатії «Via Regia Україна». Під час різнобарв’я культур із багатьох куточків світу та часових епох учасники/ці мали змогу ознайомитись, доторкнутись до культурних пластів різних континентів і країн, а також заглибитись в історію власного народу. До події долучилися республіканці.

У фестивалі, який пройшов 28 вересня 2019р., узяли участь представники/ці амбасад, культурних організацій, об’єднань національних спільнот, дизайнер(к)и старовинного одягу тощо. Республіканців представляв один із лідерів Київської Студреспубліки Артем Ніколенко. Як проходив фестиваль культурної дипломатії — у матеріалі нижче.

Старовинний замок-музей «Радомисль» збудований у 1612р. монахами Києво-Печерської Лаври як укріплена фабрика з виробництва паперу для друку священних книг. Він є найбільш східною спорудою оборонного типу, що збереглися в Україні.


Сама ідея фестивалю йде зі стародавньої історії, що «Via Regia — шлях королів» — це найдавніший і найдовший у світі суходольний торговий шлях, який був започаткований ще за часів античності і проходив через місцевість, де розташований Замок «Радомисль». І ось, через 2000 років, увага знову прикута до цього історичного місця, де вже втретє пройшов фестиваль феєрії культур із одноіменною назвою.

Фестиваль відкрила подруга Студреспубліки, відома українська політична і громадська діячка, лікарка-дерматологиня, народна депутатка України VIII скликання Ольга Богомолець, яка наголосила, що захід був започаткований заради налагодження міжнаціональних відносин, виховання толерантного суспільства, збереження і зближення культур Європи та світу. Також свої привітання надіслав голова Ради національних спільнот України Ашот Аванесян.

 

 

 

 

 

 

Після вітальних слів відбувся показ культурного та міжнаціонального різнобарв’я. Так, посольство Литви в Україні, підготувало показ етнічного одягу та запальних литовських танців від учасниць ансамблю «Сисуліс», що литовською означає «Сестри», а українська дизайнерка Наталія Сиворакша продемонструвала українське старовинне шляхетне вбрання. Для любителів/ьок драйвовішого темпу життя — посольство Аргентини показало гаряче танго, яке запалювало в серцях полум’я пристрасті. Посольство Королівства Бельгії порадувало всіх своїми коміксами, винахідниками яких вони є, а також запашними вафлями. Виступи завершалися під яскраві та щирі пісні представників/ць африканського континенту, а також життєрадісний майстер-клас з африканських танців, який зібрав учасників/ць фестивалю у спільному ритмі африканської культури.

Артем Ніколенко долучився до міжкультурного діалогу, поділилився з представниками/цями посольств специфікою громадської діяльності саме в Україні, зауважив, що архаїзація та світова криза є викликами не тільки для України, але й справою усього людства, тому й долати їх треба спільними зусиллями.

Фестиваль «Via Regia Україна» — унікальний захід культурної дипломатії, який створив, не дивлячись на різні мови та культури, теплу атмосферу інтернаціонального діалогу, взаєморозуміння та взаємодії.
Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Артем Ніколенко