fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
01-07-2010 / всі теми /  Україна

В Одесі відбувся форум «Молодіжна політика на місцевому рівні: від студента до радника міського голови»

У рамках форуму учасники обговорили нові позитивні практики, які покликані модернізувати сферу державної молодіжної політики.

Як зазначила Студентський президент України Ірина Тіщенко, даний форум – це унікальна подія відкритого та продуктивного діалогу молоді та відповідальних за неї представників суспільства.

Ірина Тіщенко, Студентський президент України: «У владі потрібно бачити молодих людей з новим мисленням, з новою точкою зору, з цікавими ідеями. Молоді люди можуть привнести нову хвилю, нову іскру у вирішенні багатьох проблем. Форум – унікальний випадок відкритого діалогу активної молоді та представників влади, що несуть відповідальність за розвиток молоді. Потрібно частіше обговорювати ці питання, оскілки програми розвитку молоді потребують значних коректив, і це визвано не тільки часом, але й іншими умовами, такими як, наприклад, рівень соціалізації молоді».

Андрій Юсов, начальник управління сімейної та молодіжної політики Одеської міської ради: «Аби молодь розуміла що таке молодіжна політика та як взаємодіяти з державою, потрібно починати процес навчання з цих питань ще в школі – проводити спеціальні уроки з питань дії органів місцевого самоврядування. Також слід не забувати про консультативно-дорадчі органи при владі – молодіжні ради. вони консолідують молодь та оперативніше доносять основні думки з модернізації молодіжної політики до влади. Молодіжні ради є каталізаторами молодіжного руху».

Андрій Мішин, директор Державного інституту розвитку сім’ї та молоді: «Нам потрібні соціальні ліфти. Зараз відбувається боротьба за ресурси, і молодь це також ресурс. Молодь – це запорука конкурентоспроможності держави на світовій арені».

Михайло Фрейдлін, радник Одеського міського голови: «Економічні та соціальні умови, в яких знаходяться молоді люди, впливають на їх готовність і здатність брати участь у житті своєї громади. Місцевим і регіональним властям слід розробити спільно з представниками молоді місцевими роботодавцями, профспілками, органами освіти, професійної підготовки і службами зайнятості, а також молодіжними організаціями, політику і програми, направлені на усунення причин безробіття серед молоді і розширення можливостей працевлаштування молодих людей».

За результатами роботи в малих групах, учасники форуму дійшли до наступних висновків у питаннях оптимізації діалогу молоді та влади:

консультативно-дорадчі органи при органах влади є каталізаторами громадської активності молоді. Необхідно створювати такі органи. Але не тільки створювати, а й залучати до роботи та давати реальні механізми впливу, наприклад, бюджетне фінансування під стратегії молодіжної політики, яки мають розроблюватись такими органами. До їх складу мають входити лише представники молоді, які є реальними лідерами та мають вплив на своє середовище, а так обізнані про стан справ та проблем;

— інтереси студентства та молоді нажаль не представлені безпосередньо представниками молоді, тому потрібно запровадити інститут радників-консультантів з питань молоді та студентства. І це мають бути безпосередньо представники молоді та студентства;

програма стажувань молодих людей в органах місцевої влади допоможе краще розуміти напрямки розвитку та покращення життя міста, і це допоможе молодим політикам легше «увійти в політику»;

— процес входження молоді до питань молодіжної політики потрібно починати ще зі школи, а саме через програмний курс, основна мета якого розказати про діяльність органів місцевої влади та їх устрій;

— практикувати можливості дублерства – коли на день молоді політики та зацікавлена молодь може сісти в крісло керівника управління чи міста та на власному досвіди спробувати що це таке,а можливо побачити новим поглядом зони розвитку.

Таким чином, є над чим думати та над чим працювати.

Організували захід Молодіжна рада при Одеському міському голові – кращій консультативно-дорадчий орган при органі влади за результатами Молодіжного рейтингу 2009 року, ВМГО «Студентська республіка», а також Регіональне представництво Фонду Фрідріха Еберта в Україні та Білорусі.

Обговорення на форумі

 

 




Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Пресс-служба оргкомитета мульти-фестиваля "Студенческая республика-Одесса"