fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
01-08-2016 / Новини Cтудреспубліки /  Кіровоград

В майбутнього немає конкуренції!

У приміщенні Кіровоградської Кіровоград-авкаміськради Студреспубліка організувала круглий стіл на тему «Позитивні сценарії модернізації регіону: роль громад і молоді». На заході були присутні керівники міста та новообрана студвлада.

Що саме було обговорено представниками діючої та студентської влади, хто і які пропозиції виніс і до яких висновків прийшли учасники після засідання — читайте у статті.

На заході 29 липня 2016р. були присутні секретар Кіровоградської міськради Сергій Бойко, Студентський мер Олександр Болєлов і депутати Студентського магістрату Кіровоградщини, Студентські мери попередніх років: Роман Череватенко, Василь Коваль, Віталій Слюсаренко — лідер Кіровоградської Студреспубліки.

Також були запрошені: голова правління МГО «КУРС» Микола Балєлов, заступник голови ППО студентів КДПУ ім. В.Винниченка Максим Набойченко та помічниця-консультантка секретаря Кіровоградської міськради, членкиня Молодіжної ради при виконкомі Кіровоградській міськради, голова ревізійної комісії ППО студентів КДПУ ім. В.Винниченка Ганна Трушевич.

Qu99_-4PJ3UОсновними питаннями, які піднімалися під час обговорення були: співпраця між органами влади, органами місцевого самоврядування та співпраця між вишами області, громадськими організаціями й активною молоддю. В цьому році Кіровоградська Студреспубліка має багато нововведень, вперше відбувається представлення програми діяльності Студентського мера, вже є перші результати діяльності. Кіровоградська Студреспубліка вже в друге за місяць своєї роботи організовує круглий стіл. Перший із них відбувся 30 червня в ДЮЦ за участі народного депутата України Олександра Горбунова. Сьогодні другий такий захід, але не означає, що це друга зустріч Студентського магістрату. За словами молодого мера, зі своїми колегами він зустрічається щонайменше один раз на тиждень, а студреспубліканці попередніх років говорять про те, що вперше так відбувається, що магістрат збирається, щось робить. Готуючись до всеукраїнського фіналу Студреспубліки, активістам доводилося працювати навіть вночі.

Круглий стіл відкрив секретар Кіровоградської міськради Сергій Бойко, який підкреслив, що місту потрібна активна молодь, а також розповів про ті шляхи, якими молодь може впливати на розвиток міста. Такими шляхами є система електронних петицій, право громадян на індивідуальні чи колективні звернення до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб. При цьому, Сергій Вікторович наголосив на необхідності об’єктивного та виваженого ставлення до речей, конкретного підходу до них і прорахування їх перспективи. Говорячи про позитивні сценарії модернізації регіону, секретар міськради розповів, що на шляху модернізації гарним способом виступає написання проектних робіт на обласні гранти. На жаль, за словами Сергія Бойка, в нашому місті мало громадських організацій, котрі займаються написанням проектів. Виходячи з ситуації, секретар міськради запропонував створити Креативне бюро, яке буде займатися саме написанням проектів. Посадовець побажав учасникам круглого столу успіхів.

KlUj3mMITrgДалі засідання продовжив Студентський мер Кіровоградської області Олександр Болєлов, який починаючи доповідь згадав, що будучи кандидатом в Студентські мери, обіцяв, що має на меті підійняти регіональну Студреспубліку на новий рівень, залучаючи Студмагістрат до активної діяльності.

«Сьогодні про Студреспубліку мало хто знає, це можна було побачити по явці на регіональний етап, а також по тому, що запитуючи про Студреспубліку, громадяни розводять руками. Ще більшого обурення в мене викликає той скептицизм із яким до студреспубліканців відносяться, зі Студентським мером ніхто не має бажання працювати, тому що в усі часи це була формальна особа. Тому на даний момент хочу ще раз подякувати В.Слюсаренку за те, що він ініціював проведення Студреспубліки, а також народному депутату України О.В.Горбунову за підтримку цієї ініціативи — разом вони відродили регіональну Студреспубліку. Я вважаю, що ті, хто підтримав в цьому році Студреспубліку, надали їй нового життя і невдовзі побачать її швидкий зріст», — зазначив Олександр.

8_HbWzNFyd0Переходячи до представлення програми Студмер наголосив на тому, що, звичайно ж, робота зі студентами буде розпочата з загальних зборів представників навчальних закладів у вересні-місяці, в ході яких буде обговорено план заходів Студреспубліки, визначено представників Студреспубліки в навчальних закладах, оголошено про графік робочих поїздок Студентського мера по навчальних закладах області, заслухано пропозиції представників навчальних закладів. Уже пройшов місяць діяльності новообраного Студентського мера та магістрату, Олександр зазначив, що оскільки студенти на канікулах, а благоустрій міста й екологія стосуються всіх, то чому б цими сферами не зайнятись уже сьогодні.

«До кінця поточного року плануємо проведення щорічного літературного конкурсу «Мужай прекрасна наша мово!..», заснованого мною в 2015р. (жовтень); ярмарки вакансій; науково-практичної конференції «Нова молодь — нова Україна» (листопад); у грудні-місяці буде проведено фестиваль талантів для дітей, що навчаються в навчальних закладах інтернатного типу; проведемо обласний чемпіонат із гумору — це заходи, які мають бути виконані в обов’язковому порядку, адже з ними я йшов на вибори.

Можливо хтось подумає, що ярмарка вакансій — не цікаво. А якщо я кажу, що буде запрошення представників роботодавців, а навчальним закладам необхідно буде креативно представити спеціальності, професії, які студенти здобувають у цих навчальних закладах? Для прикладу, я б представив будівельника, взяв би бутерброди з ікрою чи то ковбасою і побудував би собі хатку, відзнявши це на відео. Результатом заходу буде створення Студентського центру зайнятості (жовтень).

Задаємо собі питання: XoVak3WPNlQ«Яким чином співвідносяться Студентський мер і заклади інтернатного типу?». Ось відповідь. Цим заходом будуть займатися учасниці конкурсу «Перша Леді», які ввійдуть до складу новоствореного Центру естетичного виховання (грудень). Тобто тут вбачаю 2 аспекти: розкриття та розвиток талантів дітей, а також залучення студентів до громадської роботи, крім того, серед учасниць є такі, що займаються фотографуванням і такі, що цікавляться дизайном, то чому б не взяти переможців цього конкурсу та не спробувати реалізувати талант самих дівчат.

Сьогодні все актуальнішим стає питання екології. Будь ласка, ми вже готові створити ЕкоКлуб, метою якого є певні аспекти збереження природи, покращення якості довкілля, підвищення екологічної самосвідомості населення.

До пересічних заходів я відношу такі, як суботники, проведення лекторіїв, крім того, плануються зустрічі зі студентами, поїздки по навчальним закладам, за результатами яких будуть здійснюватися обговорення, зустрічі, звернення. Думаю над ідеєю створення студентської дружини», — амбіційно пояснював Олександр Болєлов.

Після представлення програми діяльності Студентського мера, учасники мали можливість задати питання, висловити своє бачення, надати пропозиції.

13882196_668083100010150_1412557790695431097_nЗвичайно, що основною ціллю на посаді Студентського мера Олександр вбачає визнання студреспубліканців основною потужною рушійною силою, в результаті нової молодіжної, соціальної та культурної політики, яка об’єднує молодь. Зазначив, що будує фундамент, так, як його бачить, якщо хтось бачить по-іншому, правильніше — зробіть, коли щось стосується майбутнього, конкуренції не має бути!

Віталій Слюсаренко подав ідею стосовно створення в місті інтелектуальних клубів, які будуть об’єднувати молодь зі спільними інтересами. Учасники цих клубів будуть досліджувати питання, які відноситимуться до їх тематики. Також Віталієм було вкотре підняте питання стосовно молодіжного центру в місті. Наголосив на тому, що кімнати, яка виділена для Молодіжної ради не достатньо. Студентський мер повністю підтримав позицію голови Молодіжної ради, а Серій Бойко запропонував днями оглянути будівлю, яка перебуває в комунальній власності і не використовується.

Мали можливість виступити представники МГО «КУРС», які висловили свою підтримку молодому меру й анонсували проведення Школи громадського діяча.

Протягом круглого столу обговорювалися організаційні питання, що стосуються всеукраїнського етапу Студреспубліки, а закінчилося 1,5-годинне спілкування висловленням подяки учасникам, а також сподівань на підтримку.
Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Прес-служба Кіровоградської Студреспубліки