fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
20-03-2012 / Новини ВМГО "Студентська республіка" /  Україна

«Україно — навчися мріяти красиво!»

В черговий раз, 8–11 березня 2012р. ми зібрались у готельному комплексі «Аратта», що на Закарпатті, на «IV Зимову Студреспубліку», яку, принаймні я, вважаю найбільш інтелектуальним громадських проектом в Україні.

Тема оргдіяльнісної гри звучала так: «Республіка як вихід із кризи державотворення», тому гравці ставили перед собою задачу розв’язати концептуальні проблеми української кризи та пропонували свій варіант країни-мрії.

Взагалі-то мріяти ми можемо всі. Принаймні так хочеться думати. Але якщо трохи підняти горизонт наших думок та спробувати уявити не маленьку мрію людини, а справжню країну-мрію, то описати те, що хочемо побачити у майбутньому стає дедалі важче.

В ході гри, ми погодились, що українська мрія повинна стати не калькою існуючих у світі поглядів. Ми розуміємо, що використання відомих шаблонів і практик не допомагало раніше, не допоможе і в майбутньому. Ми унікальні, а тому гідні власного місця серед інших народів. Інакше залишимось на задвірках цивілізації, понуро копіюючи більш вдалих сусідів і вірячи в популізм місцевих політиків.

Якою повинна бути Україна у майбутньому? Якщо українці не дадуть відповідь на це запитання, тоді і майбутнє для України ніколи не настане. Ми будемо вимушені вічно жити у теперішньому стані.

Сергій ДацюкПошуки відповіді на таки питання штовхають людину на надзусилля.

Неможливо поїхати на «Зимову Студреспубліку» і не залишитись один на один з питанням майбутнього цілої держави. Це дійсно стимул для справжнього патріота.

Справжнього — це не такого, який лишень співає пісні та розмовляє українською. А такого, який зможе запропонувати власний шлях порятунку країни та візьме відповідальність за його втілення.

Вірю, що на «IV Зимовій Студреспубліці» нам вдалось більш явно окреслити образ майбутньої України-мрії.

Він складається з втілення наступних проектів, розроблених групами гравців:

·          — пряма демократія та безпосереднє керування власними податками;

·          — біометричні технології: Людина якісно нового типу;

·          — технологічний стрибок та заселення космосу.

Слід зазначити, що всі проекти за своєю суттю та ідеєю є цілком республіканськими та направлені об’єднати українців спільною справою. Це справа подолання кризи державотворення, справа побудови нової країни. Країни, в якій ми хочемо жити!

Коментар одного з експертів, психолога о. Антонія Рудого щодо перебігу та підсумків «IV Зимової Студреспубліки»:

«Украина — научись мечтать красиво!

Карпаты всегда прекрасны!

Красота гор соотносима с духовным восхождением — чем выше поднимаешься, тем восхитительнее приключение…

И тут нам  повезло, что ЗиСР всегда проходит в Карпатах. Изначально мы были полны энергии. Так и сказал наш неотразимый Павел Викнянский: «Горы наш источник энергии, а значит и бесценный ресурс…». Так же прекрасны были творческие изыскания групп студреспубликанцев, отважившихся покинуть теплые квартиры и оказаться вдали от цивилизации… Ведь там нет не только интернета, но и даже мобильник не работал.

Синергия была умело, направлена на усилия. Усилия ради будущего нашей страны Украины.

Надежда на прекрасное будущее теплилась в сердце у каждого участника. Но мало тех, кто верит в иное будущее, отличное от нашей сегодняшней жизни. Еще меньше тех, кто для этого, что-то делает.

Целеустремлённость, (по-моему) оказалась основной чертой, характеризующей участников этой игры.

Для сильной Украины многие готовы были трудиться, а нужно было начинать с простой детской мечты. Лишь самые младшие участники были способны еще искренне говорить о своих мечтах. Видимо это показательно.

Ведь с годами мы все измеряем деньгами, и ушлость в накоплении денег заменяет радость от воплощения красивой мечты, а особенно красива мечта — это идея Украины, где сбываются все прекрасные желания каждого человека. Рад за всех, кто был и кто доехал».
Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Олег Деренюга