fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
10-07-2008 / Новини Cтудреспубліки /  Вінниця

У Вінниці три дні існувала Студентська республіка

Ювілейний 10 молодіжний мультифестиваль Студентська Рес­публіка тривав у Вінниці протягом трьох днів на базі спортивно-оздоровчого комплексу «Колос». Студенти з різних місцевих вузів грались у політичні ігри, обирали власного мера і не тільки…

26 по 28 червня студенти вінниць­ких університетів окупували табір відпочинку для проведення мультифесту Студентська Республіка, який проводився Народно-демократичною лігою молоді за підтримки обласного уп­равління у справах сім*ї  та молоді.

Основою Студреспубліки стали студенти, що входили до команд, які й представляли університе­ти міста. Всього (політич­них партій) було 8 команд, загальною чисельністю в 80 чоловік, які і завдава­ли ритм життя студентсь­кої країни. У Студентській Республіці діють свої закони, встановлено кордони, усім мешканцям видані паспор­ти, існують відповідні органи влади, ЦВК І навіть діє своя валюта — «НДЛМ-чики». Саме ці команди і проводили вибори Сту­дентського магістрату та Студентського мера Вінниччини.

Крім них, громадянами Студентської Рес­публіки стали й учасники субфестивалів, які проходили паралельно з основною грою у вибори. Учасники субфестів мали змогу продемонструвати своє вміння у різнома­нітних конкурсах. «Квест», «Студентська мафія», «Дебати», «Нічна туса», «Брейн-ринг», КВК — далеко неповний перелік за­бав республіканців.

Не обійшлося на Студентській республіці і без конкурсу краси, За звання «Першої Леді» змагалось 6 конкурсанток. Журі виз­начало найкращих у кількох номінаціях. Титул «Міс глядацькі симпатії» виборола Іванова Інесса, першою віце-міс Студен­тської Республіки стала Севастьянова Юля, а титул «Перша Леді» журі присудило Савченко Наталії, студентці ВДПУ.

Як зазначив голова оргкомітету, очільник обласної організації Народно-демократичної ліги молоді Кавунець Андрій, цьогорічна Рес­публіка показала високий рівень активності молоді та готовність до серйозної боротьби за місця в Студентському магістраті.

В перший день мультифестивалю, Студентську Республіку відвідала на­родний депутат України, член комітету з питань на­уки та освіти, член Президії Єдиного Центру Леся Оро­бець. Вона була присутня на презентації новостворених студентських політич­них партій. І хоча Студреспубліка певною мірою гра, проблеми, які піднімали студенти в своїх презентаціях аб­солютно реальні. Заслухавши презентації, Леся Горобець пообіцяла свою підтримку в законодавчому врегулюванні окреслених проблем молоді, запропонувавши оформи­ти всі пропозиції, які будуть напрацьовані в ході Студентської Республіки, і надіслати для розгляду в парламент.

Головною подією на Студентській Рес­публіці стали вибори Студентського мера та магістрату. Конкуренція точилася між трьо­ма кандидатами на посаду мера: Паламар­чуком Валерієм, Тітком Ярославом та Дідиком Дмитром. Останній і став переможцем. Він здобув можливість спільно з магістра­том, що складається з десятьох представ­ників різних студентських партій відстоюва­ти честь Вінниці на Всеукраїнській Сту­дентській Республіці, яка відбудеться через два місяці у Криму. На загальноукраїнську фінальну частину Студентської Республіки поїдуть представляти нашу область також перша Леді і переможці всіх субфестивалів.
Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Наталя КСЕНЧИНА