fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
29-06-2011 / Новини Cтудреспубліки /  Тернопіль

У Тернополі закликали студентів робити революцію

24-26 червня 2011р. у Тернополі відбувалася «Студентська республіка». Дощ не завадив активності та драйву! А в ток-шоу в рамках події взяли участь  Лідер Студреспубліки Павло Вікнянський, голова Тернопільської облради Олексій Кайда, психолог о. Антоній  Рудий та ін.

Стартувало все  у п’ятницю, 24 червня, у парку  Топільче, втім, із певним запізненням: організатори  півдня вирішували, де має відбуватися триденне дійство, — таки на Козацькому острові  чи у приміщенні  кінотеатру ім.О.Довженка.

Справа в тому, що ранок п’ятниці зустрів гостей та учасників «Студентської республіки» проливним дощем, котрий точно не вселяв надію на продуктивну працю і веселі забави у людей, котрі приїхала з палатками та кариматами. Врешті, після довгих роздумів усі учасники зібралися на Козацькому острові у Топільче, розбивати намети та чекати урочистого відкриття. На відкритті були присутні міський голова Тернополя Сергій Надал та голова обласної ради Олексій Кайда. Сергій Надал, при розмові із редактором офіційного видання республіки «Без ГМО», побажав учасникам гарно провести час та пообіцяв звернути увагу на цікаві ідеї, запропоновані студентами чинній владі, а Олексій Кайда у спеціальному інтерв’ю внутрішньореспубліканському опозиційному виданню «REVOлюція», розповів про своє буремне студентське життя, етимологію прізвища, а також побажав усім залишатися самими собою і не повторювати помилок справжньої влади та політиків.

Зі своїми вітаннями до студентів-учасників звернулися й організатори фесту у Тернополі – Володимир Заверуха та представник громадської організації «За чисте місто» Антон Рекуш. Заверуха теж побував під прицілом редактора газети «Подільський злиДЕНЬ», котра представляла жовту пресу. У своєму інтерв’ю він надав історичну довідку по діяльності «Студентської республіки» у Тернополі та закликав учасників робити революцію.

Після внесення учасницями конкурсу «Перша Леді» державної символіки, республіканського стягу та булави, прозвучав український славень, завершилося урочисте відкриття. Далі своїми піснями потішила народ Надія Гураль. До вечора всі намети було розставлено, а студенти знайомились, грали у мафію, проводили турніри із «Що?Де?Коли?», армреслінгу  та координували свої дії з приводу політичної гри.

Відображенням внутрішніх подій у республіці займалася студреспубліканська преса. Цього року з цим пов’язане суттєве нововведення. За організацію роботи преси Студреспубліки  взялася громадська організація «Тернопільський інститут медійних інновацій». До речі, за модерацію гри відповідав знаменитий Іван Омелян, Студентський президент України 2007/2008 рр.

«Надзвичайно відповідальним було знайти студентів-журналістів, котрі за три дні перетворилися на згуртовану команду, нехай і розподілену на три редакції. Нововведення цієї «Студентської республіки» полягає у тому, що преса ділиться на три гілки: державну, опозиційну та жовту. Всі вони координували свою працю із головним керівником республіканського ЗМІ. Найголовніше те, що журналістам-першокурсникам ТНПУ ім. В.Гнатюка разом із ГО «ТІМІ» вдалося розробити чіткий план дій та злагоджену роботу. Нашу діяльність організатори визнали найбільш активною та самовідданою. А студентам це надало неабиякий досвід роботи у фактично справжніх редакціях», — каже співзасновник «ТІМІ» Володимир Бобко.

Другий день фестивалю знову ж таки розпочався рясною зливою, тому організатори вирішили перенести кордони республіки у приміщення кінотеатру ім. О.Довженка. На відсутність злагодженості та відповідальності у роботі організаторів нарікали, як студреспубліканці, так і внутрішня преса, котрій незважаючи на обіцянки так і не виділили принтера, столів і крісел.

Втім, під вечір відбулося помітне пожвавлення, позаяк на політичні дебати у формі ток-шоу (під назвою «Свобода слова Славика Шухера») між кандидатами на посаду молодіжного мера Тернополя з’їхалися Голова ВМГО «Студентська республіка» Павло Вікнянський, голова Тернопільської обласної ради Олексій Кайда, експерт Студреспубліки, психолог о. Антоній Рудий та ін., їх разом із керівником внутрішньо республіканського ЗМІ Іриною Вихрущ, долучили до обговорення та оцінювання виступів кандидатів.

Ток-шоу розпочалося із виступів кандидатів на посаду Студентського мера. Вони представили передвиборчі програми та розповіли про свої плани. Молоді люди запропонували чимало цікавих ідей, зокрема: щодо посилення студентського туризму, свідомості та активності молоді у політичному житті області, кращої поінформованості студентів завдяки соцмережам, шляхом створення Інтернет-форумів тощо. Після цього справжні політики дали оцінку передвиборчим програмам віртуальних кандидатів. Олексій Кайда запропонував при Тернопільській обласній раді створити молодіжну облраду, яка б стала дорадчим органам та мала свого молодіжного голову й депутатів.

Після того до мінідержави у державі під’їхав ретрокортеж автомобілів і всі охочі могли отримати гарні фото поруч, у, під та біля цих вишуканих авто.

Вчора, 26 червня, у День молоді відбулися власне вибори молодіжного мера та нагородження його булавою і в придачу новими обов’язками та повноваженнями. Мером було обрано  19-річного студента ТНТУ ім. Пулюя Романа Довгошию. Вирішальними при голосуванні стали голоси, як не дивно, юних акул пера. До речі, оголошення результатів голосування спеціально відтягували, оскільки чекали виходу останнього тиражу республіканської преси, котру розбирали «на лету».

Завершилося дійство на Театральному майдані, де відбувався концерт із нагоди Дня Молоді, на котрому виступав популярний український гурт «Скрябін». На жаль, ще один казус: урочиста передача булави новообраному молодіжному меру від солідного нинішнього Сергія Надала відбулася «в кулуарах», за сценою, позаяк не вистачило концертного часу.
Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Ірина Вихрущ, керівник республіканських ЗМІ у Тернополі