fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
04-09-2006 / Новини Cтудреспубліки /  Україна

Ти можеш бути неправий, я можу бути неправий, але разом ми досягнемо порозуміння!

Саме під таким гаслом проходив Всеукраїнський турнір інтелектуальної гри «Парламентські дебати» в рамках мульти-фестивалю «Студентська республіка-2006». Ініціатором та організатором турніру стала Народно-демократична ліга молоді.

Учасниками турніру стали студенти з різних куточків України, які з’їхались  на мальовничий берег Криму не лише для відпочинку, а й для того щоб спробувати себе в якості дебатера. До участі в турнірі було зареєстровано близько 30 команд різного рівня підготовки. Та не зважаючи на це турнір проходив на досить високому рівні.

Перший день дебатів відразу показав, що можна не сподіватися на спокійну і не напружену гру, суддям відразу стало зрозумілим що сподівання на відпочинок в Криму під сонцем так і залишаться сподіваннями, а реальними буднями будуть «Парламентські дебати», які по емоційній напругі на грі були не менш напружені, ніж у справжньому парламенті.

Тематикою всього турніру було обрано студентське самоврядування в Україні — як одне з найактуальніших, на сьогодні, питань для студентства.

Вже з перших ігор, тема яких була: «Уряд вважає, що незалежні студентські ЗМІ — міф», було видно не тільки вміння аргументовано доводити позицію тієї чи іншої сторони, але й вміння запропонувати дієвий план вирішення проблеми. Вже під час відбіркових ігор стало зрозуміло хто ж буде кращим спікером на цьогорічному турнірі. 

Але відбіркові ігри — це одне, а фінал – це зовсім інше. Та атмосфера, що царила на фінальній грі могла б тільки царити в самому демократичному уряді світу. Тема гри  була така: «Уряд вважає — студентам окремий закон». У фінальній грі зійшлись команди, які одержали найбільше перемог у відбіркових іграх, а саме: дві команди Києва, команда Запоріжжя та команда суддів. У результаті бурхливих дискусій перемогу в фінальні одержала команда ‘РІ‘ з Києва, яка грала на позиції другого Уряду.

Загалом учасники турніру показали високий рівень гри та майстерність вести дискусію.

Переможці турніру одержали ціні подарунки від НДЛМ, журналу «Шо» та тижневика «Україна і світ сьогодні».     
Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Євген Криницький, куратор Всеукраїнського турніру інтелектуальної гри «Парламентські дебати»