Студреспубліка та УСС активізовують роботу Українського молодіжного форуму
16 листопада 2009 року в м. Києві відбулася зустріч молодіжних лідерів, представників політичних партій та Мінсім’ямолодьспорту в рамках дискусійного Клубу молодих політиків на тему «Інтеграція української молоді до європейських молодіжних структур».
Організаторами заходу стали Регіональне представництво Фонду імені Фрідріха Еберта в Україні та Білорусі разом з ВМГО «Українська Студентська Спілка» (УСС) та ВМГО «Студентська республіка».
Зустріч пройшла у неформальній атмосфері й основною темою дискусій стала повноцінна інтеграція Українського молодіжного форуму (УМФ) до Європейського молодіжного форуму (ЄМФ). Засідання модерував Станіслав Куценко — радник Міністра України у справах сім’ї, молоді та спорту, член Національної ради з питань становлення та розвитку молоді при Президентові України.
Захід почався з привітання учасників Клубу від менеджера проектів Регіонального представництва Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні та Білорусі Тараса Михальнюка. Він відзначив, що тема інтеграції української молоді до європейських структур є актуальною та цікавою для роботи Фонду.
Заступник Міністра України у справах сім’ї, молоді та спорту Іван Крулько наголосив, що участьУкраїни в Європейському молодіжному форумі є великою цінністю, оскільки сприяє процесу європейської інтеграції нашої держави загалом. На думку І.Крулька, Український молодіжний форум повинен займати активну позицію та забезпечувати гідне представництво української молоді у ЄМФ.
Лідер Студреспубліки Павло Вікнянський нагадав, що статутна комісія Українського молодіжного форуму, створена близько року тому, працює над змінами до його статуту. Активну участь у роботі комісії беруть ВМГО «Студентська республіка» та ВМГО «Українська Студентська Спілка». Павло закликав всіх учасників Клубу, а також представників небайдужої громадськості активно долучатися до роботи та вносити свої пропозиції. Він зауважив, що дуже важливо для активізації роботи УМФ залучити регіональний молодіжний рух та вдосконалити процедури щодо членства організацій в УМФ з точки зору їх дієвості.
Перший заступник голови Українського молодіжного форуму, директор Департаменту сприяння соціальному становленню та розвитку молоді Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту Костянтин Захаренко запевнив, що ситуація з інтеграцією УМФ до Європейського молодіжного форуму знаходиться під контролем. За його словами, на даний момент Український молодіжний форум є спостерігачем у Європейському молодіжному форумі та має великі шанси стати згодом повноправним членом ЄМФ.
Заступник голови Українського молодіжного форуму, директор Державного центру міжнародного молодіжного співробітництва Євгенія Петрівська на додаток до схвальних слів Костянтина зазначила, що також існує й ряд проблем, а саме: не сприйняття українцями сексуальних меншин, які мають широкі права у Європейському Союзі. Цей факт негативно впливає на ставлення європейської громадськості до української. Також Євгенія наголосила, що потрібно активніше проводити індивідуальне лобіювання всеукраїнськими молодіжними громадськими організаціями інтересів УМФ в ЄМФ.
Віце-президент YEPP (Youth of European People’s Party) Анатолій Король підкреслив, що найактивнішими мають бути організації, які представлені в європейських політичних парасолькових структурах, оскільки вони мають більше можливостей лобіювати вигідні для України рішення.
Директор з питань європейської інтеграції EDS (European Democrat Students), голова Центральноєвропейського молодіжного співробітництва Тетяна Гостєва з прикрістю відзначила, що до України ставляться як до країни, в якій існує високий рівень алкоголізму, постійні політичні скандали та країни, що є привабливою для секс-туризму. Крім того, дуже багато молоді сприймає різноманітні поїздки закордон як «політичний» туризм, що створює негативне враження про українські молодіжні організації. Тетяна запропонувала виробити спільну політику щодо співпраці з європейськими організаціями та координації діяльності на міжнародній арені. Також наголосила на важливості постійної роботи над іміджем України з урахуванням основ іміджології.
Загалом, дискусія була дуже жвавою. Для участі в заході зареєструвалося багато представників громадськості, але, на жаль, багатьом було відмовлено в участі, через відсутність достатньої кількості місць у залі. Великий інтерес до події свідчить про актуальність теми інтеграції в Європу для молоді України.
Важливо, що наостанок заступник голови Координаційної ради молодих юристів України при Міністерстві юстиції України Олександр Клименко запропонував провести зустріч на кшталт цієї з юридичними організаціями, щоб внести юридично виважені зміни до статуту УМФ.
А Іван Крулько запропонував у грудні цього року продовжити дискусію у стінах Мінсім’ямолодьспорту. Всі учасники погодились ретельно підготуватися до наступної зустрічі і зібрати необхідні матеріали.
Тож наступний захід з даної тематики із залученням широкого кола учасників попередньо заплановано на 16 грудня 2009 року в Міністерстві України у справах сім’ї, молоді та спорту.