fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
02-07-2008 / Новини Cтудреспубліки /  м. Київ

Студреспубліка. Київ 2008. Фініш чи СТАРТ

Cтудент — незалежна особистість. Активний студент — це особистість, яка своєю діяльністю робить зміни. Студент-лідер — це студент, який здатен робити зміни не тільки своєю діяльністю, але і своєю харизмою та поведінкою, не зважаючи на те, які правила диктує оточення.

Звідси питання: які ж студенти приїхали «будувати» студентську державу, творити демократію та змінювати політику на мульти-фестиваль Студреспубліка 2008 у м.Києві, який тривав з 27 по 29 червня в парку «Партизанської слави»?

З огляду на перебіг подій, всі приїхали зі сформованою думкою, навіть на підсвідомому рівні, «навіщо нам вибори». І це логічно, адже «дорослі вибори» в Києві НІЧОГО не змінили! Щодо активності, то тут важко сперечатися… Хтось вважав активністю пограти у волейбол чи футбол, хтось поносити столи за НДЛМчики, а хтось просто посидіти  нічого не роблячи, адже як каже одне прислів’я «торможение тоже движение».

Дуже великим позитивом є те, що студентська політика в студентській державі йде майже на рівні з політикою в Україні. Тільки єдине прикро — цей рівень базується на кулуарах, які  розпочинають свій вплив на громадян Студреспубліки ще до її початку! Можливо хтось зараз відкорковує шампанське з криками «Ура! Нам вдалося дестабілізувати політично-економічну гру!», і навіть не задумується над тим, що якщо такі розмови вже  є, то це говорить про те, що гра все-таки йшла, хоча і не в заданому форматі! Отже, цитую слова організаторів «Дякуємо!»

Шкода, що за браком часу не вдалося запросити на Студреспубліку всіх бажаючих студентів: в когось сесія, в когось практика, а до когось інформація дійшла невчасно. Але тут можна знову побачити цілковитий позитив результату політичної гри — це дає можливість сформувати команду справжніх лідерів, які поїдуть до Криму і на високому рівні зможуть предствити столицю на Всеукраїнському етапі. А це набагато краще ніж просте обрання іграшкового магістрату на чолі з мером-маріонеткою з позиції «провели вибори, бо так треба».

Логічно, що коли громадян нічого не цікавить, крім задоволення первинної потреби поїсти, про яку економіку може йти мова. Хоча це також активізує студентів — дві революції за один день — це непогано! Але, як показує практика є і свідомі громадяни, які прагнуть кращої долі і готові працювати заради цього, і не просто працювати, а створювати підприємства та служити на благо суспільства. Звичайно ж, мова йде про «Агенство реєстрації шлюбів»! Адже дев’ять пар молодих громадян Студреспубліки знайшли свою долю саме тут і скористалися запропонованими послугами.

Суб-фестивалі — чи потрібні вони? Відповідь на це  питання неоднозначна. Якщо основну масу суспільства не цікавить ідея Студреспубліки, а саме політично-економічна гра, то тут два варіанти: або  суб-фестивалі потрібні, або треба змінювати формат гри, причому кардинально.

Шановні, можливо, варто робити  вибори лідерів органу студентського самоврядування в м. Києві більш прозорими?! Чому б цю місію не покласти саме на Студреспубліку.




Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Наталія Дідик