fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
31-07-2013 / Новини ВМГО "Студентська республіка" /  Закарпаття

Студентське «подружжя» з УжНУ — переможці «Ужгородської регати»!

Спекотний липневий день. Надворі +35. Чимало людей проводять свій вихідний на березі річки. Хоч вона і мілководна – це нікому не заважає: дітлахи купаються, дорослі засмагають. Проте завдяки засобам масової інформації вони знають, що зараз їм доведеться звільнити територію… 

28 липня 2013р., на годиннику 16:00. На пляж до Підзамкового мосту починають під’їжджати машини. У полі зору з’являються двоє чоловіків: років 35–40, у матросках, обличчя усміхнені. Один із них починає накачувати надувний човен, інший підходить до нас, перепитує, чи ми моряки. «Ні, – кажемо. – Ми журналісти!». Поступово людей стає більше. Одні – на велосипедах, інші – на машинах. Вони привозять із собою різноманітні човни та матраци. 

Помічаємо юнаків, які зробили паперовий кораблик. Закріпили на ньому прапор України. Білосніжний плавзасіб нагадує мрію дитинства багатьох хлопчаків: стати моряком, роздобути власний корабель і податися на ньому у навколосвітню подорож. Молоді люди стверджують, що там їх має поміститися двоє. Щоправда, виникає підозра, чи попливе ця конструкція взагалі, незважаючи на свій привабливий вигляд. Що ж – побачимо! 

Тим часом ближче до нас підходять веселі солдати. Вони підготували свою лодку. Починають біля неї фотографуватися з автоматами.

Організатори свята Федір Шандор і Сергій Денисенко підходять до столика з шампанським, де їх зустрічає привітна дівчина. Питають, чи багато команд з’явилося. Далі оголошують: «Увага! Учасникам четвертої Ужгородської регати: реєстрація відбувається під мостом!». Стає зрозумілим, що запланований на сьогодні захід відбудеться. Тепер уже нікого не дивує собака в тельняшці, що з’являється разом із командою магістрату «Студентської республіки». Чуються голоси малечі: «Мам, мам, дивися на ту смугасту собачку!» 

Перед самим початком, коли багато човнів і плотів уже на пляжі, бачимо юнаків у вишиванках, котрі несуть великий пліт. Їм усіляко намагаються допомогти дівчата у вінках з живих квітів. Це – команда Ужгородського національного університету. Шістнадцятеро учасників дружнім колективом спускаються до річки. Їхнє судно символізує найстаріший виш Закарпаття.

З’ясовується, що на великій конструкції будуть плисти лише двоє: хлопець у вінку – відомий КВНівець Ваня Граб, за задумом команди, наречений – та дівчина, яка виконує роль нареченої. Всі інші допомагатимуть молодим подорожувати Ужем. Дівчата на березі співатимуть народних пісень. 

О 17:05 флот для участі в закарпатській регаті вишикуваний. Адмірал Федір Шандор (проректор із науково-педагогічної та виховної роботи УжНУ) наголошує: «Пливемо після сигналу!». Кожне судно отримує бортовий номер і стартує по черзі з берега з інтервалом 20 секунд. Перед початком бачимо, як летять у воду монети. Так активісти Ужгородської регати-2013 висловлюють сподівання на участь у заході наступного року. 

Як ми і припускали, паперовий кораблик одразу перевертається. Його пасажирів це не надто бентежить – намагаються змінити ситуацію: вилізають і штовхають його. Неподалік бачимо човен професійних медійників – команду Ужгородського прес-клубу. Вони не пропускають важливі події Ужгорода. Мабуть, дотримуються принципу: «І самі розважимося, і напишемо про це!». Своїми позитивними вигуками привертає увагу пара наречених: «Хто ми?» – «УжНУ!». 

Глядачі захоплено спостерігають за дійством. На мості поблизу Театральної всі очікують моряків. Та це лише половина шляху. Одні вже давно виснажилися і не можуть веслувати. Інші, навпаки, хочуть випередити одне одного. До фінішу допливають усі. 

Тут відбувається посвята новачків у моряки закарпатського флоту. Головний суддя Ростислав Буланов підбиває підсумки. Найчисельнішим стає екіпаж профкому УжНУ – він переміг у номінації «Ноїв ковчег». Найшвидшим («Летючий Голандець») виявився човен «Мустанг». Найбільш оригінальним («Веселий Роджер») оголошують паперовий кораблик. Тепер він перемагає і в номінації «Чорна каракатиця» (найшвидший серед оригінальних). 

Морякам вручають чимало цінних подарунків: дипломи, солодощі, сертифікати, тельняшки. Усі смакують свіжозвареною ухою. Та найголовніше, що отримали учасники Ужгородської регати, – хороший настрій і багато позитивних емоцій. Влаштовувати собі свята стало гарною традицією в Ужгороді! Нагадаємо, що співорганізаторов заходу є Закарпатська Студреспубліка.
Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Андріана Кофель, Олександр Курта, студенти відділення журналістики УжНУ