fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
13-06-2014 / Новини Cтудреспубліки /  Кіровоград

«Студентська республіка»: добра, дружня, патріотична…

З 6 по 8 червня 2014р. у Кіровограді на території бази відпочинку «Буревісник» проходив регіональний етап Міжнародної програми «Студентська республіка». Студентським мером Кіровоградщини став Андрій Табачук, депутат Студентського парламенту України-2013/2014, студент третього курсу Кіровоградського національного технічного університету.

«Студентська республіка» – унікальна Міжнародна програма, де проводиться оргдіяльнісна гра: студенти моделюють власну державу зі своїми законами, валютою, «політичними партіями» та політико-правовими й економічними процесами. «Родзинка» мульти-фестивалю є змістовні дискусії, круглі столи і майстер-класи різних форматів, ігрові змагання, конкурси, різноманітні спортивні й інтелектуальні турніри тощо.

Цього року відкриття Студреспубліки було розпочато патріотичною висадкою квітів у вигляді українського державного прапору, які надала «Ландшафтна майстерня «Пан Тюльпан», де сотні студентів висадили саджанці рослин у блакитно-жовтій гамі. Кожен учасник отримав прапор України, з яким провів разом три незабутніх дні.

Згідно з законодавством «Студентської республіки» у квазі-державі оголошуються вибори, створюється ЦВК, формуються «політичні партії», проводиться повноцінна виборча кампанія з її кульмінацією – голосуванням. Суть – здійснити моделювання всіх політико-правових та економічних процесів, що відбуваються в суспільстві як під час виборів, так і в «мирний» час.

У підготовці політичних команд активно брали участь досвідчені тренери. Юридичну сторону процесу освітив досвідчений суддя, екс-голова Апеляційного суду Кіровоградської області Юрій Медведенко, медіа-питання взяв на себе голова правління медіа-групи «Весь Кіровоград» Олександр Дануца, а основи роботи політичної партії виклав у своїй доповіді кандидат політичних наук Руслан Стадніченко.

У політичних, спортивних, гумористичних, військово-патріотичних, інтелектуальних іграх і суб-фестивалях мірялися силами понад півтори сотні найкращих студентів Кіровоградщини. Найбільше нагород забрали у свої виші студенти Кіровоградської льотної академії НАУ та Кіровоградського національного технічного університету. Цього року, із значною в голосах перевагою, мером студентів Кіровоградщини було обрано Андрія Табачука, студента третього курсу Кіровоградського національного технічного університету. Депутатами Студентського магістрату стали …

Цьогорічний паспорт республіканця має силу не тільки на території республіки, відтак кожен громадянин студентської країни має право на знижки від туристичної агенції «Акіта-Тур» на поїздки Україною та за її межі. Республіканці безкоштовно відриватимуться на музичних хвилях нічного клубу RASPUTIN CLUB ціле літо!

Більша частина учасників заходу отримала подарунки від партнера VCT service, а студентський мер отримав принтер, де зможе друкувати свої політичні програми і надалі. Спортсмени отримали багато цікавих і потрібних призів за свої досягнення від Національного олімпійського комітету  в Кіровоградській області.

Підсумком фіналу всеукраїнського етапу, який пройде цього літа і куди потраплять лише кращі з кращих, є вибори Студентського президента та депутатів Студентського парламенту України. Балотуватися на пост Студентського президента чи бути обраним до складу Студентського парламенту України можуть лише Студентські мери чи депутати Студентських магістратів.

Як і завжди Студреспубліку в Кіровограді активно підтримує управління молоді та спорту Кіровоградської області, за що їм велика подяка і шана! «Студентську республіку» на Кіровоградщині уже не перший рік активно підтримує народний депутат України Станіслав Березкін. Цього року він завітав на мульти-фестиваль, аби разом із головою ГО «Спільна дія» Іриною Малик презентувати молоді свою ініціативу щодо захисту Кіровограда в надзвичайних ситуаціях. Студреспубліканці не лише подякували Станіславу Семеновичу за багаторічну підтримку, а й вирішили безпосередньо долучитися до ініціативи.

Отож, ще раз вітає всіх із вдало проведеною Студреспублікою, а нову Студентську владу міста – з перемогою!  
Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Анна Худякова