fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
21-01-2015 / Новини ВМГО "Студентська республіка" /  Україна

Справедливість переможе, якщо разом боротися за неї

Півроку триває скандал стосовно заангажованого та непрозорого конкурсу щодо фінансування державою у 2014р. проектів всеукраїнських молодіжних і дитячих організацій. У жовтні обурені активісти навіть виграли суд у Мінмолодьспорту, який визнав протиправний характер конкурсу. У відповідь же команда екс-міністра Булатова замість діалогу продовжила роздмухувати конфлікт. Проте новопризначений «міністр молоді» Жданов, за результатами перемовин із протестантами, запропонував припинити тяганину та підписати Мирову угоду, текст якої і врахував Апеляційний суд у своїй ухвалі 20 січня.

Як відомо, у червні 2014р. Мінмолодьспортом на чолі з Дмитром Булатовим був проведений скандальний, заангажований і непрозорий конкурс по відбору для фінансування найкращих проектів молодіжних і дитячих організацій. Активісти не «проковтнули», подали до суду – і виграли його.

Однак… колишнє керівництво Мінмолодьспорту замість роботи над помилками, влагодження конфлікту та нормалізації відносин із громадянським суспільством, вирішило і далі «воювати» з тими, хто має бути партнером, і подало апеляційну скаргу.

Незадовго до її розгляду в Київському апеляційному адміністративному суді новим Міністром молоді та спорту став Ігор Жданов. Одразу ж голова Українського молодіжного форуму й активний учасник судового процесу Станіслав Куценко повідомив нового «міністра молоді» про цю ганебну історію. Після цього п. Жданов зустрівся з протестантами і позначив дану ситуацію як абсурдну, адже профільне міністерство повинно сприяти розвитку молодіжної політики в країні, а не судитися з дитячими та молодіжними організаціями. Він запропонував організаціям-протестантам підписати Мирову угоду.

Незважаючи на недовіру до Мінмолодьспорту в світлі його останньої «політики», громадські лідери все ж пішли назустріч відкритим прагненням нового міністра розпочати роботу без негативного спадку попередників і включилися разом із заступником Міністра молоді та спорту Сергієм Митрофанським в обговорення тексту «мирової».

Лідер республіканців Павло Вікнянський із цього приводу зазначив: «Звичайно, є пересторога, що знову можуть «кинути»… Проте, якщо ми відповідальні громадяни, то, врешті, маємо вчитися домовлятися як один із одним, так і в стосунках між інституціями держави та громадянського суспільства. Тим більше, що ознака високої культури – то здатність до роботи з конфліктом як із можливістю подальшого розвитку. Ми пішли на дуже серйозні поступки – тепер очікуємо на аналогічний крок і від держави, вже після примирення».

У підсумку, 20 січня 2015р. Апеляційний суд прийняв ухвалу, де підтвердив пункти підписаної Мирової угоди між ВДГР «Школа Безпеки» (позивач), ВМГО «Студентська республіка», Українська студентська спілка, ВМГО «Кадрова спілка молодих політиків і управлінців» (треті особи) та Міністерством молоді та спорту України.

Отже, тепер міністерство, зокрема, зобовязано до 1 березня п.р.:

• провести перевірку дій членів конкурсної комісії з розгляду проектів і притягнути винних у порушеннях до відповідальності, не допустити більше їхню участь у подальших конкурсах;
• разом із громадськими організаціями розробити та підготувати до прийняття Кабміном новий порядок проведення конкурсу з визначення програм, розроблених інститутами громадянського суспільства.  

Сподіваємося, схожих негативних інцидентів між Міністерством молоді та спорту та громадськими і дитячими організаціями більше не трапиться, адже вони повинні не суперечити одне одному, а рухатися в одному ключі, ефективно взаємодіяти. 

Наприкінці, хотілося б ще раз подякувати всім, хто боровся за справедливість разом із нами: сміливій лідерці Дитячого руху «Школа Безпеки» Аллі Негрієнко, юристам Дмитру Коссе й Артему Ніколенку, голові УМФ, представнику Української студентської спілки Станіславу Куценку, голові ВМГО «Кадрова спілка молодих політиків і управлінців» Павлу Гройсбергу, а також Олександру Щербі та всім активістам Студреспубліки, які вболівали за нас і морально підтримували під час судових засідань. Ми довели, що цивілізованим чином можна і треба боротися й перемагати!

Активісти виграли суд у Міністерства молоді та спорту
Чому Мінмолодьспорт виступає проти активної молоді?
Ми повинні перемогти тих, хто «віджимає» Україну
Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Віра Андріюк