fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
11-06-2014 / Новини ВМГО "Студентська республіка" /  Світ

Сільська футбольна команда з-під Полтави стала одним із переможців міжнародного футбольного турніру

The village football team out of Poltava was one of the winners of the international football tournament (eng)

З 7 по 9 червня 2014р. у м. Відень (Австрійська Республіка) відбувся Міжнародний товариський любительський футбольний турнір за участі команд із Австрії, України та Кіпру. Сільська футбольна команда республіканців «Злагода» з-під Полтави представляла Україну та виборола 3 місце [+ відео].

Унікальна можливість випала для українського народного футболу. Чи не вперше в історії України проста сільська футбольна команда брала участь у міжнародному футбольному турнірі на серйозному рівні.

З 7 по 9 червня 2014р. у м. Відень (Австрійська Республіка) відбувся Міжнародний товариський любительський футбольний турнір за участі команд із Австрії, України та Кіпру: 1. Simmeringer SC та Ostbahn XI (Відень, Австрія), Magusa Turk Gucu FC (Фамагуста, Північний Кіпр), FC Lustenau 07 (земля Форарльберг, Австрія) та команда «Злагода» (с. Кірове, Полтавська обл.).

Турнір відбувався на майданчику 1. Simmeringer SC, серед опікунів якого друзі Студреспубліки.

ФК «Злагода» виступає в чемпіонаті Полтавського району з футболу. Команда існує при Полтавській Студреспубліці.

Усі суперники української команди імениті; на відміну від ФК «Злагода», мають серйозну історію, значну фінансову підтримку спонсорів, а також якісні футбольні арени, які вміщують до 10 000 уболівальників. Австрійські суперники «Злагоди» мають столітню історію. У складі зазначених австрійських футбольних клубів грають переважно представники робітничого класу та мігрантів. Фізкультура в Австрії стала дуже ефективним інструментом соціальної роботи, що потребує ґрунтовного вивчення.

Турнір проходив по круговій системі, кожна команда грала з кожною. Команди грали по дві гри в день. Матч тривав 50 хв. (два тайми по 25 хв).

 

На початку турніру «Злагода» програла 1. Simmeringer SC 0:4, лише в першому таймі створила 5 гольових моментів, але м`яч вперто не залітав до сітки воріт. Наприкінці гри українці навіть не реалізували пенальті. Наступна гра вже йшла краще, але дві прості помилки в захисті були варті двом пропущеним голам від Lustenau 07. Врешті-решт, «Злагода» зібралася і перемогла екс-чемпіона Північного Кіпру з рахунком 3:1 (переможні голи забили А.Воронкін, Т.Маркевич, Д.Васько). В останній грі українські футболісти дали справжній бій майбутньому переможцю турніру Ostbahn XI, але теж програли з рахунком 0:1. Інші команди програли Ostbahn XI ще з більшим рахунком. 

У підсумку ФК «Злагода» посіла 3 місце. А глядачі та друзі з інших команд характеризували гру українців хоч як і не завжди технічно досконалу, але пристрасну.

«Спорт — неспівмірно кращий спосіб змагальності між людьми та державами, ніж війна. Ще важливіше, що участь у масовому спорті виконує принципові задачі зняття соціальної напруги серед соціально вразливих верств населення, соціалізації молоді. Командний спорт вчить спільній роботі, відповідальності, розвиває морально-вольові якості. В просунутій Австрії це давно зрозуміли — й інструмент підтримки любительського футболу чудово себе зарекомендував у пролетарських районах, зокрема, Відня. Там робітнича молодь, представники мігрантського середовища отримують корисні соціальні навички співмешкання. Чудовий досвід успішно переймала цікава сільська футбольна команда республіканців «Злагода» з с. Кірове, що на Полтавщині», — прокоментував підсумки турніру лідер республіканців Павло Вікнянський.

 

Капітан ФК «Злагода» Роман Костенко аналізує виступ команди на турнірі: «Спочатку було психологічно важко, адже команди-суперники забезпечені всім необхідним, мають серйозні тренувальні бази, отримують зарплату, а ми ледве кінці з кінцями зводимо. Це звичайно вплинуло на хлопців і ми перші дві гри програли, хоч і створили безліч гольових моментів. Потім команда змогла зібратися і ми перемогли північних кіпріотів».

 

ФК «Злагода» та Студреспубліка вдячні за допомогу в організації поїздки голові правління виробничого сільськогосподарського кооперативу «Злагода» Віталію Масляку, в.о. начальника управління з питань фізичної культури і спорту облдержадміністрації М.Габору, управлінню культури облдержадміністрації (Г.Фасій, В.Вождаєнко), виконавчому комітету Полтавської міської ради (О.Ромас, В.Павлов), ФК «Злагода» (Д.Яворський), головному редактору  «Полтавщина-спорт» С.Майзусу, другу Студреспубліки Олександру Копилу та Полтавській районній організації ФСТ «Колос» (С.Рябота).

ФК «Злагода» — поїхали і не підвели Україну! Студреспубліка горда за своїх чемпіонів! Так тримати!
Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Прес-служба Студреспубліки