fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
28-06-2012 / Новини Cтудреспубліки /  Вінниця

Щоб кожна мить увійшла в історію

Вони молоді, творчі та активні. Вони мають свою позицію та готові її відстоювати. Вони готові змінити життя на краще та створити «Місто своєї мрії». Вони – громадяни Студреспубліки на Вінниччині. Протягом трьох днів вони формували власну державу, зі своїми законами, порядками, підприємствами та владою. А щоб життя не здавалось занадто спокійним – проводили численні змагання, суб-фестивалі й інтелектуальні ігри [+ відео].

Один із головних кураторів цьогорічного мульти-фестивалю Володимир Бубела зазначив, що «Студентська республіка» – це не просто місце для гарного відпочинку. Тут чекають на активних та творчих студентів. І таких у Вінниці на території бази «Колос» із 23 по 25 червня 2012р. зібралося понад 150 чоловік, які сформували 13 команд.

Оскільки головний етап мульти-фестивалю – це оргдіяльнісна гра, учасники серйозно підійшли до підготовки та оформлення документів. Представники ЦВК повідомили — вперше за останні роки усі команди подали документи без жодної затримки. Вони активно долучались до участі у дебатах та круглих столах, основною темою яких стало «Місто моєї мрії». Тут студенти пропонували як шляхи вирішення існуючих у місті проблем, як то будівництво спортивних майданчиків та ремонти доріг, так і  організацію дозвілля молоді – проведення тематичних вечірок та вихідних, створення клубів за інтересами та бук-кросинг.

На один із круглих столів, на якому обговорювали участь молоді у парламентських та президентських виборах, завітав і голова Вінницької обласної ради, давній друг Студреспубліки Сергій Татусяк. Його приємно здивував рівень підготовки студентів, а також пристрасть, з якою вони відстоювали свої позиції.

Втім, поважним гостем цього дня став не тільки Сергій Пилипович. Познайомитись із місцевими студентами та відчути смак Студреспубліки по-вінницькі приїхала і делегація з Києва на чолі з Олександром Щербою. Досвідчений республіканець зазначив, що рівень підготовки вінницьких команд заслуговує оцінки «відмінно», а запал та енергія юних політиків – і того більше.

Документи, вибори, круглі столи – то лише частина роботи. Слід же привернути іще увагу потенційних виборців. І на презентації партій учасники робили усе можливе, щоб саме їхня політична сила найбільше запам’яталась. Тут зібрались і володарі ідеальних параметрів, які вболівають за ідеальне майбутнє – партія «90-60-90», і команда «О-Ба-На», яка запевнила, що без неї «Студентській республіці» «прийде хана», і «Молодь Майбутнього», яка вшановує традиції та не цурається новітніх технологій, і суворі юнаки з команди «Максимус», які готові відстоювати свою думку до останнього. І ще багато не менш цікавих та креативних команд.

Вінницю не даремно називають столицею КВНу, адже пожартувати у нас люблять. Тому і на СР не останньою подією вечора стала гра веселих та кмітливих. Вдосталь насміявшись, журі визначило переможців цього суб-фестивалю. І звання найкращих отримала команда «Тормеда» — збірна торгового та медичного університетів.

І допоки хтось розважається на нічній тусі, за містом мирних жителів спостерігає безсмертна мафія.  Куратор суб-фесту «Мафія» Юрій Прокопишин повідомив, що популярність цієї інтелектуальної розваги серед  студентів щороку зростає, і охочих перевірити свою спостережливість стає все більше.

Наближається час дебатів кандидатів на посаду мера. Але тут є одне «але»: згідно чинного законодавства, цей кандидат повинен бути одруженим. Та для цього ж і існують студентські весілля. Що тільки не вигадували наші молодята. Втім, приємно зазначити перевагу, більшість пар надали традиційному українському весіллю.

А ті представниці прекрасної  статі, які ще не встигли стати під вінець, отримали чудову можливість обрати гідного кандидату на конкурсі «Містер Студреспубліки». За це звання змагались вісім талановитих та креативних юнаків. Якими тільки талантам вони не володіють : хто танцює, хто співає, хто має неабиякі акторські здібності, а хто навіть кінострічки еротичного змісту готовий озвучувати.  Справжній містер сьогодні – це вимираючий вид, наголосив ведучий, і їх потрібно берегти, як зіницю ока. І хоча кожен юнак гідний звання найкращого, журі все ж зійшлося на думці, що переможну стрічку цього року отримає майбутній медик Денис Малевич.

Обравши найкращого парубка, республіканці попрямували на «Нічну тусу». Втім, яким би насиченим не був вечір, ранок громадян студентської держави повинен бути не менш активним. А щоб отримати необхідний заряд бадьорості, його розпочинали із зарядки. У якій (не повірите) взяли участь усі присутні.

А щоб ще більше прийти до тями та розпочати новий активний день – вирішили ще й влаштувати конкурс мокрих футболок.

Головна подія року – Євро-2012. Спортивні змагання хоч і не є головною подією мульти-фестивалю, але регулярно збирають величезну кількість і учасників, і вболівальників. Пограти у футбол та волейбол зібрались мало не усім студентським містечком.

А щоб кожна мить мульти-фестивалю увійшла в історію, організатори запровадили новий фото-конкурс і назвали його просто – «Труба». Він одразу ж привернув увагу студентів і юні фотографи попрямували робити знімки хто на фотоапарат, а хто і на телефон. Максим Мендус, куратор суб-фесту, запевняє: журі не зважало на якість світлин. Головною була ідея знімку.

Ось і настав час дебатів майбутніх мерів. Слід зазначити, що усі підготувались добре і програма кожного кандидата була змістовною та гідною уваги.

Усе хороше коли-небудь закінчується, наближається до завершення — і Вінницька «Студентська республіка-2012» не виключення. Але на останок, як завжди, найсмачніше – конкурс краси «Перша Леді». Кожна з учасниць – цікава та яскрава особистість і кожна гідна того, щоб представити наш регіон на всеукраїнському мульти-фестивалі у Криму, але переможниця має бути лише одна. Отже, «Першою Леді» Студреспубліки журі обрало представницю Аграрного університету Вікторію Дубову.

Єдина інтрига, яка ще залишилась – це ім’я новообраного Студентського мера. І після оголошення імен депутатів магістрату, ведучий представив лідера студентської країни – Ігоря Цигвінцева. Юнак переконує – він зробить усе можливе, щоб про вінницьку команду заговорила уся країна на всеукраїнській події.

На цьому «Студентська республіка-2012» у Вінниці оголошується завершеною. Наші юні, активні та талановиті студенти говорять вам: «До зустрічі в Криму», а організатори запрошують готуватись до Студреспубліки вже 13-го року.
Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Володимир Бубела