fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
10-12-2015 / всі теми /  м. Київ

Рятуймо науку!

11118-9 грудня 2015р.  відбувалися мітинги науковців Національної академії наук України під стінами Кабміну та парламенту. Протестували, за участі Студреспубліки, проти проекту Бюджету-2016, яким передбачено суттєве зниження фінансування НАН України, злиття Національної та галузевих академій наук і фінансове підпорядкування НАНУ Міносвіти.

Наступ на соціальні завоювання – це ознака теперішнього часу. На жаль. Замість того, щоб проактивно вкладати кошти в освіту та науку – правляча верхівка під дудку олігархів та іноземних сил позбавляє Україну кінцево майбутнього. Як пручаються молоді науковці і що для боротьби робить Студреспубліка – далі.

Активну участь у протестних акціях молодих науковців узяли і науковці-республіканці. Зокрема, кандидат біологічних наук, співробітник Ботанічного саду ім. Гришка Олександр Рак. 9 грудня біля Кабміну під час свого виступу Рак наголосив, що республіканці виступають категорично проти дерибану української науки і перетворення України на «бананову республіку». «Ми проти злиття галузевих наук із Національною академією наук без проведення незалежного аудиту та наукового обґрунтування такого злиття. Ми вимагаємо підняття рівня забезпечення науки та освіти до європейського (цивілізованого) рівня. Необхідно провести надінтенсивну модернізацію освіти та науки», — підкреслив науковець. Ми всі знаємо, що буває, коли роблять масштабні і не дуже реорганізації: то земля десь «губиться», то будинки, то інше майно… Розбазарювання науки допустити не можна!

12356767_10156815934400355_598916816394670420_o2222

 

 

 

 

 

 

 

Зауважимо, що суттєве скорочення фінансування Національної академії наук України призведе до зупинки проведення фундаментальних наукових досліджень. Один дуже небезпечний приклад: Україна займає 9 місце у світі та 5 в Європі за кількістю ядерних реакторів, і скорочення фундаментальних досліджень у галузі ядерної фізики загрожує катастрофою не лише Україні, а й всьому людству.

Будемо разом боротися до кінця, адже наука і науковці, відродження освіти – це все, на чому ми ще можемо зробити стрибок уперед.

 
Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Олександр Рак