fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
01-11-2015 / Новини ВМГО "Студентська республіка" /  Україна

Робота з майбутнім — наш пріоритет

4Майбутнє – основний дороговказ розвитку держави, а тим більше молодіжної політики. Такою є принципова позиція республіканців. І саме про це активісти Студреспубліки на чолі з Павлом Вікнянським говорили під час «круглого столу» у Верховній Раді, обговорюючи разом із нардепами, громадськими активістами та чиновниками стан державної політики щодо молоді в Україні [+ відео].

Складні часи, які ми всі переживаємо, зводять питання роботи з молоддю на узбіччя суспільної дискусії. Натомість — ці питання в рубіжні часи мають стояти в центрі діалогу та політик. Через це цікавим є парламентський захід по обговоренню сучасного стану молодіжної політики — про це нижче.

Десь 1,5 роки тому Студреспубліка виступила з офіційною ініціативою проведення комітетських слухань із давно назрілих і актуальних питань молодіжної політики у Комітеті Верховної Ради з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму.

13

 

 

 

 

 

 

Нарешті 28 жовтня 2015р. відбувся захід, щоправда, не слухання; проте те, що у приміщенні парламентських комітетів на запрошення голови «молодіжного» комітету Артура Палатного разом зібралися народні депутати, представники Мінмолодьспорту, всеукраїнських молодіжних організацій, інші активісти — слід вітати. Групою активістів була представлена і Студреспубліка.

Screenshot_65

 

 

 

 

 

 

 

Також під час даного «круглого столу», що мав тему «Державна молодіжна політика в Україні: світовий і національний досвід», виступали нардепи Іван Крулько, Микола Величкович, Денис Силантьєв, Олег Петренко, Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба, заступник «міністра молоді» Павло Мовчан, інші. Присутні багато уваги приділили актуальним молодіжним проблемам (житло, родина, працевлаштування, духовність тощо), а також обговоренню проекту Державної програми «Молодь України» на 2016–2020рр. і проекту Закону «Про молодь».6

Слово мав лідер республіканців Павло Вікнянський. Свій спіч він почав із наріжного питання, яке фахівцям по роботі з молоддю потрібно ставити собі постійно: «Навіщо взагалі потрібна державі молодіжна політика, окрім того, що просто є така тема і десь вона прописана в нормативних актах? Яку мету ми реалізуємо за допомогою комплексу різноманітних нормативно-правових актів і державних інститутів, які спрямовані на реалізацію державної молодіжної політики, яка функція у неурядового сектору?»

Далі навів 3 основні пункти, які, на його думку, є принциповими з точки зору модернізації молодіжної політики:

  • додати як один із основних пріоритетів до нової редакції молодіжної програми питання роботи з майбутнім. Молодь має розуміти, які в неї перспективи життя в Україні, як вона буде розвиватися, де Батьківщина йде назустріч молодій людині. Україна та її громади мусять створити умови для креативної, інноваційної, наукової реалізації тут наших співгромадян, українців із діаспори, інтелектуальних іноземців. Потрібно не соромитись і не боятись ставити так питання, а як справжні чемпіони прагнути до лідерства, інакше залишимося лузерами;
  • наша молодь, вона є занадто, як кажуть на Заході, фінансіалізованою або економізованою, тому що у нас нестача громадянського виховання серед молоді;
  • всіляко сприяти розвиткові всеукраїнських молодіжних організацій, адже це платформи для міжрегіональної комунікації та діяльності кращі за будь-який державний примус чи стимуляцію. Справа лише в тому, щоб зробити аудит, аби підтримувати реальні, діючі по всій Україні організації.

Учасники заходу звернулися з пропозицією до керівництва «молодіжного» Комітету парламенту, аби подібні зустрічі були частішими.
Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Прес-служба Студреспубліки