fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
09-01-2015 / Новини Cтудреспубліки /  Україна

«Республікада» — творчо та спортивно

Святкування тривають, а ми знову пригадуємо найяскравіші моменти фіналу Студреспубліки-2014. Уже вдруге в рамках проведення фіналу Міжнародної програми «Студентська республіка», який проходив із 23 по 26 серпня 2014р., до Дня Незалежності, на мальовничому узбережжі Чорного моря, на Миколаївщині був проведений спортивно-журналістський проект «Республікада» [+ відео].

«Республікада» — всеукраїнський проект, метою якого є проведення спортивних змагань між студентськими командами всіх регіонів  України  та  паралельно проведення  тренінгів  для  молодих журналістів, розвиток журналістської культури в умовах тотального засилля «замовної», беззмістовної та скандальної журналістики.

Незважаючи на спеку та напружений графік пленумів, факультативів і суб-фестів, учасникам журналістської частини «Республікади» вдалося досягти результатів у проекті. Зокрема, було підготовлено та надруковано статті у студреспубліканській газеті «Хроніки», підготовлено фоторепортаж, прокоментовані волейбольні матчі, відбувся опис результатів ігор і випуск відеоновин. Усе це не заважало учасникам «Республікади» брати активну участь і в інших подіях цьогорічного фіналу «Студентської республіки».

Так, переможець проекту в журналістській частині Іван Зуєв із Донецька був учасником команди «Збірна Донбасу», яка вже третій рік поспіль перемогла у «Кубку КВН». Хотілося б відзначити, що цього року у журналістській «Республікаді» найактивнішими учасники були з Харкова, Тернополя, Полтави та Донецька.


Щодо спортивної частини «Республікади», можна сказати, що вписана нова сторінка в історію Студреспубліки в змаганнях з пляжного волейболу. Вперше у пляжному волейболі перемогу здобула команда з Полтавської області, а в міні-футболі команда Кіровоградської області стала 3-разовим переможцем «Студентської республіки», що також вперше в історії програми.

Спортивна частина стартувала з надзвичайно красивого відкриття змагань, всі учасники дружно заспівали гімн України під підняття державного прапора.

Змагання з пляжного волейболу зібрали 16 команд, які були розбиті на 4 групи. З перших ігор одразу було видно лідерів турніру. Це минулорічні фіналісти — команда Запорізької області, а також команди з Кіровоградської, Донецької,  Вінницької, Полтавської областей. У фіналі зустрілися дві надзвичайно сильні команди з Донецької та Полтавської областей, і в дуже гарячій грі перемога дісталася хлопцям з Полтавщини Олександру  Вініговському й Олегу Хомічьову.

Міні-футбол зібрав 12 команд, які були розбиті на три групи. Перша гра дала знати, що хлопці з команди Кіровоградщини будуть захищати свій титул, вони одразу перемогли команду з м. Рівне з рахунком 10-0. В другій групі «Волиняки» з «Тернополянинами» розіграли путівку до фіналу, де команда з Луцьку вийшла в фінал завдяки кращий різниці забитих і пропущених м’ячів. У третій групі перемогу здобула команда з Донбасу, перемігши команди з Полтавської, Херсонської та Харківської областей.

У півфіналі Кіровоград і Донецьк легко перемагають представників Волині. І знову фінал, як і 2013 року, дві надзвичайно сильні команди, але один гол у фіналі вирішив все, і цей гол на рахунку гравців із м. Кіровоград. Другий рік поспіль хлопці з Донбасу програють в фіналі кіровоградцям…

Кращим бомбардиром став Максим Березкін із команди Кіровограду, який забив 12 мячів. У номінації «Леді футболу» була нагороджена Наталія Сверчкова з команди Вінницької області. 

Бажаємо подальших перемог на стезі творчій і спортивній!
Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Катерина Середа, Вадим Долованюк