fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
14-06-2010 / всі теми /  м. Київ

«Повітряні замки дешевше будувати, ніж справжні»

Так мислили учасники круглого столу «Зміни ментальності в різні історичні періоди» у рамках проекту «Академія майбутнього», який був ініційований легендарним професором Георгієм Почепцовим, і нещодавно відбувся за участі Лідера Студреспубліки Павла Вікнянського.

Захід відбувся 1 червня 2010р. за участю науковців і керівників різних українських університетів (Київський національний університет ім. Т.Г. Шевченка, Київський національний технічний університет «КПІ», Національна академія державного управління при Президентові України, Маріупольський державний гуманітарний університет та ін.) і дослідників з громадських організацій, у т.ч. друга Студреспубліки Тараса Плахтія.

З основною доповіддю виступив доктор філологічних наук Г.Г.Почепцов, який наголосив на тому, що будь-якій історичній зміні передує зміна свідомості людей, яка може бути або природною, або штучно стимульованою. Одночасно згадувалися конкретні історичні приклади, де такий інструментарій розроблявся і застосовувався.

У доповідях і повідомленнях учасників наукового зібрання були розглянуті такі проблеми, як особливості української ментальності, інструментарій з трансформації соціальних систем, методи захисту від зовнішніх впливів щодо зміни ментальності, етичні проблеми трансформації ментальності.

Зокрема, можна виділити такі цікаві тези:

— зараз контроль знань іде через телебачення (раніше — через університети);

— зміна ментальності дає зміну історичних періодів;

— світ іде від фізичного до інформаційного, а зараз — віртуального простору, де головною артилерією виступає Голівуд;

— повітряні замки дешевше будувати, ніж справжні;

— сакральне дуже слабо перекодується на матеріальне;

— успішні зміни ментальності — «експортно-орієнтовані»;

— зміни мають лягати на архетип;

— умови для зміни ментальності — то критика традиційних цінностей і делігітимізація влади.

Нестандартною була і сама форма проведення заходу за участю відомих людей — неофіційна, у приміщенні пивного ресторану. Окрім змістовної дискусії, всім учасникам діалогу пощастило отримати книгу Г.Г.Почепцова «Майбутнє: стратегії, сценарії, комунікації» з рук самого автора.
Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Вл. інф. за матеріалами організаторів