Експерти винесли Жданову «останнє попередження» як міністру
Під кінець року авторитетний журнал «Фокус» традиційно підбиває експертні підсумки роботи уряду й інших центральних органів виконавчої влади. Лідер республіканців Павло Вікнянський дав вимогливу оцінку роботі очільника Мінмолодьспорту Ігоря Жданова: «Навіщо витрачати сили й енергію на змістовну комунікацію з різними людьми, придумувати та підтримувати інновації, коли можна цинічно спекулювати на темі війни і займатися безперервним піаром?!»
Вже 3 роки поспіль уряд Гройсмана по 12-бальній шкалі отримує середню оцінку 7 балів, але ефективність роботи Жданова за рік вже нижче середньої «по палаті» — складає лише 5 балів.Аргументація оцінок і повна версія коментаря Вікнянського — далі.
Оцінювали для «Фокусу» діяльність Жданова на чолі Міністерства молоді та спорту голова ВМГО «Студентська республіка»Павло Вікнянський, президент Національного паралімпійського комітету, уповноважений президента України з прав людей з інвалідністю Валерій Сушкевич, президентка Української асоціації студентів Лідія Фесенко, виконавчий директор ГО «Топ Раннерз» Ігор Кретов. Бали підсумовувалися й ділилися на кількість експертів/ок по кожному фігуранту/ці рейтингу — в результаті вийшов середньоарифметичний бал.
Діяльність Жданова як чиновника оцінюють дуже неоднозначно. Параолімпійський комітет України говорить про плідну співпрацю, результатом якої стають гучні перемоги наших спортсменів. Українська асоціація студентів відзначає відкритість команди міністра до діалогу і підтримку проектів для молоді. Сам міністр на своїй сторінці в Facebook пишається підписаними меморандумами про спортивну співпрацю з різними країнами. Відзначає бюджет на 2019р., називаючи виділені 600 млн грн субвенцій регіонам «бюджетом розвитку спортивної інфраструктури».
З іншої сторони, виконавчий директор ГО «Топ Раннерз» Ігор Кретов активно критикує Жданова, звинувачуючи міністра в непрозорих тендерних закупівлях і вважаючи його слабким менеджером. Кретов наводить приклад участі збірної України з легкої атлетики в Чемпіонаті світу в Бірмінгемі, коли на українських спортсменів не було національної айдентики, оскільки міністерство не встигло вчасно закупити форму. Крім того, експерт відзначає відсутність стратегії розвитку різних видів спорту, закону про меценатство в спорті, а також підтримки спортсменів-любителів.
Порівняно з 2017р., у царині молодіжної політики все, на жаль, лише погіршилося, тому лідер республіканців Павло Вікнянський громадянськи вимогливо, але виважено критикує якість роботи Жданова й оцінює її мінімально. Розгорнута версія коментаря: «Цього року (2018-го) у нашого Покоління Республіки, покоління незалежності, свято — нам 20 років! Студреспубліка — єдиний масштабний громадянський проект в Україні, який реалізується молоддю, активіст(к)ами вже 20 років без перерви по всій Україні. Звісно, ні слів подяки, ні хоча би вітання для сотень тисяч наших випускників/ць і учасників/ць ми не почули…
Та ми й не дуже «сєрчаємо» — коли йому це робити? В останні роки в Україні з’явилися такі собі Фейсбук-міністри,коли замість справжніх реформ і прогресивної адженди — постік у бложик і «красіва» інфографіка. Тобто навіщо ламати голову, витрачати сили й енергію на змістовну комунікацію з різними людьми, придумувати та підтримувати інновації, коли можна цинічно спекулювати на темі війни і займатися безперервним піаром.
Масова евакуація молоді за кордон, зубожіння, криза перспективи — всі ці негативні явища за рік лише посилилися. Сильний і сучасний міністр реагував би на виклики точно не менторствуванням, пошуком «ворогів народу» і середньовічною риторикою.
Пане Ігорю Олександровичу, Ви ж міністр класної європейської країни, може досить про «скрєпи» і глобальну змову? Може час зняти ідеологічний однострій і побачити, що молодь в Україні дуже різна, що мільйонам її представників/ць дуже складно — і сісти за стіл, щоб не комісарити, а щоб чути?
Бо був у нашій історії колись такий державний ідеолог як Жданов. Більше не треба».
Журнал акцентує увагу, що всі минулорічні аутсайдери, яким експерт(к)и «Фокусу» в 2017-му поставили «незадовільно» («неуд»), позбавилися своїх портфелів.
Залишається сподіватися, що експертне «останнє попередження» для Жданова стане поштовхом для висновків, покращення роботи та справжнього діалогу, а не, як це вже було за його керівництва, показових репресій і дифамацій за участі «ручної громадськості» у стилі свого сталінського тезки.