fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
14-05-2016 / всі теми /  Світ

На шляху до Нового європейського наративу

Towards to New European Narrative (en)

2Неймовірні жінки та чоловіки з усієї Європи (і не тільки) зібралися у Відні, щоб обговорити та проаналізувати європейські проблеми, визначити сили, що заважають і допомагають, необхідні зміни та перетворення, щоб продумати резонуючі аргументи і збудувати елементи нового наративу для Європи. Це все відбувалося на Новому Віденському конгресі. Україну представляв лідер республіканців Павло Вікнянський.

У сьогоднішній Європі процес досягнення консенсусу все ускладнюється і є дедалі все менш ефективним. Відсутність узгодженості дій шкодить європейському лідерству й применшує нашу здатність розв’язувати складні проблеми. Близько 20 учасників із усієї Європи та деяких інших країн під час спеціального 2,5-денного (5-7 травня 2016р.) семінару у Відні працювали над Новим європейським наративом.

Європа стоїть на критичному роздоріжжі. В умовах економічної кризи 2008р. Європа увійшла в новий історичний період економічної, соціальної та психологічної нестабільності. Ці глибокі проблеми почали супроводжуватися політичною і соціальною неузгодженістю, громадянським занепокоєнням і втратою спільної мети й орієнтації.

345

 

 

 

 

Через неузгодженості приходить конфлікт, а через конфлікт приходить ненормальна поведінка. Грецька боргова криза та плутане управління міграційною кризою виявили серйозні розриви серед європейських культурних, економічних і політичних еліт, а також у суспільстві. Європейському Союзові завдано серйозного удару. Європейська культурна й економічна ідентичність — хоч і не вперше у своїй історії — втрачає свої обриси. Єдність цілей, волі та зусиль, збудована протягом десятиліть, певно, зазнала серйозного пошкодження.

Дотримуватися сьогоднішнього невтішного статус-кво — не варіант. Ця криза вимагає альтернативних підходів, які мають бути конкретними й широко доступними, які допоможуть створити принципово інше майбутнє для багатьох європейських виборців.

Новий Віденський конгрес відбувся для всіх, хто зацікавлений в успішній, життєствердній та цілеспрямованій Європі — першопрохідців, поборників змін, соціальних підприємців та осіб, що приймають рішення у владі, бізнесі та соціальній сфері — наступного покоління європейців. Вони спільно творили основні принципи та дороговкази на шляху до нового консенсусу щодо того, ким ми хочемо стати саме як європейці.

1118

 

 

 

 

Основна ідея події полягала в поєднанні сучасних дуже цікавих методів та інструментів прийняття рішень, які довели свою ефективність у сферах дизайну, міського планування та системного мислення, щоби допомогти «нарізати» Новий європейський наратив.

Отже, учасники з України, Ірландії, Італії, Німеччини, Великої Британії, Австрії, Об’єднаних Арабських Еміратів, Франції, Греції, Нідерландів, Фінляндії, Бельгії, Марокко, Румунії та Словаччини обговорювали проблеми, з якими нині зіткнулася Європа.

7

913

 

 

 

 

Перший день воркшопу розпочався з роздрібнення, а завершився складанням великої картинки. Основані на великій картинці елементи нового наративу згенерувалися на другий день. Учасники говорили про мережеве майбутнє Європи як союзу міст без меж розширення.

Фасилітатором семінару був Гаральд Катцмейр (FASresearch). Проект же ініційований урядом Австрії й організований Фондом Нового Віденського конгресу за підтримки FASresearch.

1210

 

 

 

 

 

Зміни завжди даються нелегко, вони пов’язані з ризиком і змушують нас виходити з зони комфорту, але є фундаментальні причини, чому зусилля вартують того, щоби брати участь у трансформації.




Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Павло Вікнянський