fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
22-04-2010 / Новини ВМГО "Студентська республіка" /  м. Київ

Навіщо нам потрібна Україна-2050?..

…якщо ми, мовляв, продаємо ідеї учасників «Нового старту»… закордон?!

Прес-конференція щодо проведення ІІ всеукраїнського проекту «Новий старт. Стратегія-20 для України» відбулася 20 квітня у київській Книгарні «Є».

Взяли участь у заході як потенційні учасники, так і представники ЗМІ. Останніх було доволі небагато, оскільки тенденція вважати резонансними та цікавими лише події за участю так званих віпів та представників шоу-бізу, на жаль, уже стала звичкою популярних медіа.

Проте, лідер Студреспубліки Павло Вікнянський не лише розповів, як реалізовуватиметься проект цьогоріч, а й з радістю дав відповіді на всі запитання присутньої публіки. Пропонуємо найбільш гострі з них до вашої уваги.

Навіщо будувати Стратегію-2050, якщо у нашій країні невідомо, що буде завтра? Чи не надто далекі і непотрібні горизонти ви намагаєтесь охопити?

Подібні стратегії є у багатьох сучасних розвинутих державах, а я не думаю, що Україна сильно їм поступається. Ми повинні мати свій чіткий курс та логіку розвитку. Свого часу таку стратегію будували, наприклад, для країн-засновниць Євросоюзу Конрад Аденауер та Робер Шуман. Зараз ми вже бачимо, наскільки це було необхідно, а тоді ці трохи фантастичні ідеї здавалися нереальними.

Чому ідеї переможців першого «Нового старту» досі не реалізовано?

Після гри і визначення кращих самі учасники минулого року вирішили, що є необхідність доопрацювання їхніх матеріалів. Вони мали рецензії експертів та досвід від спілкування з колегами, і тепер ми чекаємо на закінчений, «просунутий» варіант. Конкурсанти вже під час проведення оргдіяльнісної гри зрозуміли, наскільки масштабних проектів потребує країна. Саме тоді і було прийнято рішення про подальше побудування стратегії не на 10, а на 40 років.

Останнім часом нам закидають звинувачення у… продажі цих ідей закордон. Мовляв, позбирали кращі матеріали і таким чином просто використали інтелектуальний потенціал учасників. На це я скажу лиш одне: навіщо нам Україна-2050, якщо ми продаємо ці ідеї? Якби ми хотіли поживитися, то шукали б дієвіших методів. А зараз ми реалізуємо «Новий старт» в Україні та для України.

— Як відбувається інвестування у виграшні проекти?

Ми справді залучаємо інвесторів, які можуть зацікавитися певними ідеями. Але знов змушений розчарувати тих, хто хоче лише знайти гроші «під проект»: задарма їх роздавати не будуть. Можливість фінансування отримають лише  ті проекти, які потенційно вигідні для України, та прибуткові, резонансні роботи, а не грантоїди.

 

фото: УКРІНФОРМ
Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Дар'я Бурік