fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
13-12-2013 / всі теми /  м. Київ

Молодь змінить Україну!

5 грудня 2013р. у Великій залі Національної академії Наук України (Київ) відбулася підсумкова конференція за результатами першого року реалізації програми Благодійного фонду Богдана Гаврилишина «Молодь змінить Україну». Участь у події взяли представники Студреспубліки: Юлія Бобир, Павло Богачик, Марина Гусакова, Ольга Коваленко, Олесь Лучний, Богдана Макаова, які не так давно повернулися з робочої поїздки до Австрії, а також активісти Київської Студреспубліки.

Головуючим конференції виступив учасник Партнерської ради Студреспубліки д-р Богдан Гаврилишин, а серед запрошених були поважні гості, серед яких Любомир Гузар, Верховний архієпископ-емерит Української Греко-Католицької Церкви, Олександр Тодійчук, президент Київського міжнародного енергетичного клубу, а також політики, громадські діячі й експерти.

Конференція почалася з робочої зустрічі учасників програми «Молодь змінить Україну», котрі в її рамках відвідували ефективні європейські країни, які під час своїх виступів-презентацій жваво та з неабияким захопленням розповідали про набутий досвід і рекомендації для України.

Підводячи підсумки першої частини конференції, п. Тодійчук відмітив виступи лише трьох груп із дванадцяти за їх зміст і корисність. Приємно, що республіканська група посіла перше місце!

 

Під час перерви між засіданням робочої групи для всіх була можливість познайомитися з новими та зустріти давніх друзів-учасників програми, неформально поспілкуватися, поділитися враженнями про робочі поїздки до інших країн. Для нашої групи, котра перебувала з робочою поїздкою у Відні, було приємно обмінятися здобутими знаннями з аналогічною групою «дослідників» досвіду Австрії.

Після кава-паузи нас було поділено на групи, які мали сформулювати основні положення політичного устрою, економічної, соціальної й екологічної політики, а потім сформувати загальне дерево під назвою «Архітектура України», тобто програму розвитку нашої країни, яка мала би бути презентована наприкінці заходу під час відкритої гала-презентації.

Однак, на жаль, цього не сталося: тут зіграв свою роль, у першу чергу, брак часу, до того ж не всі учасники змогли тверезо осмислити ситуацію, дехто не зміг запропонувати конкретних кроків розвитку України, інші – не дійшли компромісу у вирішенні проблемних і наболілих питань для країни.

 

На мою думку, сьогодні надзвичайно важливим є створення спеціального департаменту стратегічного розвитку України при Адміністрації Президента України (чи іншої аналогічної  структури), де залучалися би сильні економісти, політологи, соціологи, екологи, громадські діячі, молоді інтелектуали для створення конкретної програми дій задля розвитку України в майбутньому.

Під час відкритої гала-презентації відбувся виступ Блаженнішого Любомира Гузара, який зауважив: «Ситуація в Україні повна небезпек, але й, водночас, надії на краще, а надія – це ви! Ви сповнені досвідом досягнень, покращення, демократії, які існують в інших країнах. Тому на ситуацію я дивлюся з оптимізмом. Ви – запорука кращого майбутнього!».

 
Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Павло Богачик