fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
01-10-2014 / всі теми /  м. Київ

Молодь судиться проти Міністра молоді та спорту Булатова

30 вересня 2014р. біля приміщення Окружного адміністративного суду міста Києва відбулася акція громадських організацій у зв’язку зі слуханням за позовом Всеукраїнського громадського дитячого руху «Школа Безпеки» до Міністерства молоді та спорту України. Справа стосується визнання протиправним і скасування несправедливого рішення конкурсної комісії про відбір молодіжних і дитячих проектів для державного фінансування у 2014р. Третьою стороною у справі виступає Студреспубліка [+ відео].

17 липня наказом Міністерства молоді та спорту України №2350 було  затверджено перелік проектів, визнаних переможцями конкурсу проектів, розроблених всеукраїнськими молодіжними та дитячими громадськими організаціями, для реалізації яких надається фінансова підтримка у 2014 році.

Позивач вважає, що рішення конкурсної комісії та цей наказ Мінмолодьспорту є протиправними, прийняті з порушенням норм діючого законодавства, що визначають організаційні і правові засади діяльності молодіжних і дитячих громадських організацій та державні гарантії забезпечення їх діяльності, регламентують порядок надання органами державної виконавчої влади фінансової підтримки діяльності таких організацій, є необґрунтованими, упередженими, й тому підлягають скасуванню.

Третіми сторонами у процесі вже виступають ВМГО «Студентська республіка» та ВМГО «Українська Студентська Спілка». Засідання суду 30 вересня також відвідав Народний депутат України, молодіжний лідер Віталій Іляшенко, який підтримав вимоги позивача.

Суд є логічним продовженням висловлення негативного ставлення до нинішньої політики Мінмолодьспорту з боку громадських організацій. Представники молодіжних і дитячих громадських організацій, спортивних федерацій неодноразово висловлювали перед керівництвом держави та у ЗМІ своє негативне ставлення до діяльності нинішнього керівництва міністерства. Було проведено багато антибулатівських акцій, зокрема, 1 серпня Автомайдан і молодіжні організації пікетували Кабінет Міністрів України з вимогою навести лад у галузі молодіжної політики або відправити міністра Дмитра Булатова у відставку.

Як відомо, одна з найбільш популярних і масштабних громадських програм України – Міжнародна програма «Студентська республіка» залишилася без фінансової підтримки Мінмолодьспорту. І якщо раніше відсутність фінансування державою діяльності ВМГО «Студентська республіка» можна було пояснити політичними чинниками, то таке рішення зараз, після відсторонення Партії регіонів від влади, викликає ще більше обурення та підозру у продовженні дискримінації. І це не тільки наша думка. Зазначимо ще такий факт: із 72 проектів (від 46 організацій), поданих на конкурс, було підтримано лише 14 (від 11 організацій), а з загальної суми 7,4 млн. грн., передбачених на конкурс, чомусь не було розподілено аж 4,8 млн.

1 жовтня в стадії попереднього судового розгляду пройшло друге засідання суду. 14 жовтня відбудеться судовий розгляд колегії суддів, де повинні прийняти кінцеве рішення. Сподіваймося, що справедливість переможе!
Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Прес-служба Студреспубліки