fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
26-08-2010 / Новини Cтудреспубліки /  Україна

Моделюємо завтрашній день… фестивально

Ідеологію майбутнього України та світу конструюватимуть учасники фінальної організаційно-діяльнісної гри, довкола якої відбуватимуться усі події Міжнародної програми «Студентська республіка». Мульти-фестиваль за традицією відбувається у Криму і збирає цьогоріч до 1500 учасників.

Вишівські та регіональні етапи Міжнародної програми «Студреспубліка», до яких ретельно готувалися, відбулися майже в кожному регіоні України. Характерно, що основною їхньою темою стало «Місто майбутнього». У рамках цього проекту студентська молодь пропонувала своє бачення того, яким має бути, наприклад, Миколаїв, Київ чи Хмельницький через 10–20 років.

Як з’ясувалося, така тема виправдано цікавить молодих, адже їм завтра жити у цих містах і розбудовувати їх. Можливо, саме тому торік активними учасниками програми на рівні всіх етапів стали понад 100 тисяч найрозумніших лідерів-студентів з усієї України. Та це й не дивно, адже міжнародна програма «Студентська республіка» вже нині вважається наймасштабнішим молодіжним проектом, у рамках якого вибудовується фактичний місток між студентами, серйозними експертами і прогресивними політиками.

Що ж криється за назвою «Студентська республіка»? Як розповіла бренд-менеджер Дар’я Бурік, міжнародна програма реалізується у форматі створення власної діючої моделі країни з установами і правилами, відповідними традиціями. «Студреспубліка» має свої закони, органи влади, територію, валюту та інші атрибути справжньої держави. Проте найголовніше, для чого усе це робиться, — проекція майбутньої України, тобто відтворення у форматі гри подій, які відбуваються у державі, але… за місяць, півроку, рік або й більше. Саме можливість зазирнути таким чином у майбутнє, змоделювати і спробувати його «на дотик» приваблює молодь, яка мислить нестандартно і не байдужа до того, якою буде держава, у якій житимуть наступні покоління.

— Ми оголошуємо дюжину нашим щасливим числом і запорукою успіху 2010 року, — каже Дар’я Бурік. — Адже 12 років і 12 місяців на рік Студреспубліка безперестанно об’єднувала найактивніших студентів України. Саме тому цифра 12 — це ще один привід пригадати все краще за роки існування проекту і запланувати нові висоти.

Орієнтуючись на дюжину, організатори цьогорічної центральної акції «Студреспубліки» в Криму організували 12 масштабних молодіжних подій. Оскільки невід’ємною частиною рівня демократичних змін у державі є вибори, серед інших заходів центральною подією також стануть вибори Студентського Президента та Студентського Парламенту України (у регіонах відповідно проходили вибори депутатів Студентських магістратів і Студентських мерів міст і регіонів).
Серед значущих подій також — чемпіонат «Студентська мафія», Кубок КВН. Студентські красуні позмагаються за титул «Перша Леді» на національному конкурсі краси. Не обділять увагою і студентських красунчиків — вони покажуть себе на конкурсі «Містер Студреспубліки». А ще для молоді приготували «Нічну тусу»: DJ та PJ-парад, «Квест-фестиваль» і «Флешмоб-фест». Веселощі розбавлять турнірами з інтелектуальних ігор, а також влаштують фотоконкурс та фестиваль аматорського відео.

У рамках фіналу Студреспубліки-2010 відбудеться цикл «круглих столів», майстер-класів та тренінгів від провідних експертів і прогресивних політиків України та закордону, серед яких: Олександр Бланк, Сергій Дацюк, Андрій Окара, Сергій Градіровський, Юрій Ліпчевський, Олексій Гарань, Костянтин Ващенко, Олександр Лозовицький, Михайло Агранат, Михайло Мінаков, Олександр Ктиторчук, Михайло Притула та багато інших.

Організатори обіцяють ще й атрибути доброго відпочинку молоді — багато якісної музики, пляжні види спорту, море, сонце та незабутні враження! Окрім усього, цього року в рамках мульти-фестивалю на великій сцені відбудеться триденний музичний марафон за участю переможців регіональних відборів, а також гурту «глядацьких симпатій» — переможця інтернет-голосування за версією глядачів.

Планують започаткувати і перевести в ранг традиційної музичну премію Studrespublika Music LIVE Awards. А ще на мульти-фест до Криму завітають 12 містичних друзів Студреспубліки. Наче у справжній Республіці, тут випускатимуть місцеву газету, де висвітлюватимуть основні події завершального фестивалю. Загалом, каже Дарина Бурік, ці 4 літні дні, проведені на узбережжі Криму, надовго запам’ятаються як осередок інтелектуальної та креативної молоді нашої держави. І тільки для того, щоб наступний, 13-ий фестиваль був іще цікавішим і креативнішим.

Уперше «Студентська республіка» була проведена у рамках святкування Дня молоді 1998 року в Києві. Зважаючи на значний резонанс, вже з 1999 року вона перейшла на рівень Всеукраїнського проекту, а з 2004 року за участю переможців регіональних етапів фінальна частина проекту проводиться у Криму. З 2006 року Студреспубліка вперше проведена у форматі мульти-фестивалю, а в 2009 році стала міжнародною програмою, до якої входить потужний комплекс заходів, що відвідують вітчизняні й іноземні експерти, «зірки» та політики. Участь у Студреспубліціі беруть не лише українські студенти, а й російські, американські, грузинські, представники інших країн.

Організаторами програми виступають ВМГО «Студентська республіка» за партнерства мережі національних і місцевих громадських організацій. Підтримують починання молодих Міністерство України у справах сім’ї, молоді та спорту, Міністерство освіти і науки України.

Хочеш висловитися? Всі спілкуються тут
Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Ольга Марчук