fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
05-12-2019 / всі теми /  Полтава

Підготуй вірша до «Листоверту-2019»

7-8 грудня 2019р. у Полтаві відбудеться щорічний поетичний фестиваль «Листоверт». Протягом двох днів полтавці/ки різного віку представлятимуть власні поетичні доробки – «проби пера» та зрілі твори. Ми маємо постійно творчо розвиватися і бачити точніше, ширше і глибше, щоб вдосконалити себе, покращити світ. Студреспубліка як одна з організаторок події запрошує до участі!

Республіканці велику увагу приділяють розвитку творчості, зокрема літературі. Без цього не вийде ні розвитку громадянського суспільства, ні модернізації. Тому ми й заснували літературний суб-фестиваль «Леся-фест» (у рамках літнього циклу Студреспубліки), організуємо всеукраїнський конкурс студентської поезії «Молодість. Любов. Весна», теперь ось проводимо «Листоверт» і доєднуємося до багатьох інших ініціатив, які розвивають слово. Далі – деталі про «Листоверт».

Досвідчені поети й поетеси з усієї України ділитимуться досвідом і відзначатимуть найталановитіших. Зокрема, запрошені поет(к)и Єля Дорофієвська (до речі, експертка фіналу Студреспубліки-2019 у Лазурному), Марія Бойко, Олена Мордовіна, Олег Мінгальов (друг Студреспубліки), Андрій Костинський, Сергій Невський, Інна Геді-Мінгальова, Віталій Кузьменко, Павло Мєдведев, Сергій Старих, Юлія Кононенко, Лілія Удоденко (Lili Dali), Дмитро Усачов, Даша Іванищенко, Ксенія Яковенко, Людмила Машковська, Олена Горошенко, Ольга Семенова, а також кінорежисер Ігор Парфьонов, акторка Еллен Слюсарччі й ін.

Мета фестивалю – створення умов для розвитку літературного процесу сучасної української поезії в контексті світової літератури. Саме тому він започаткований у Полтаві – літературній столиці України.

Імена Паїсія Величковського, Василя Капніста, Івана Котляревського, Миколи Гоголя (котрий теж віршував), Тараса Шевченка, Лесі Українки, Володимира Короленка, Костянтина Бальмонта, Івана Буніна, Михайля Семенка, Миколи Зерова, Олеся Гончара, Олени Пчілки, Бориса Олійника, Василя Симоненка й інших славетних земляків і землячок створює для нас велике культурне насліддя й платформу для розвитку літератури сьогодні.

4-й рік поспіль фестиваль є відкритим майданчиком для поетів/ес, що вже утвердились як літературні особистості, наприклад, видали одну або кілька збірок, і для молодих талантів, які лише на шляху до поетичного визнання. Цього року «Листоверт» прагне розширитися – вийти за межі звичного «галерейного» формату і стати ближчим до людей. Для цього організатор(к)и обіцяють влаштувати низку зустрічей у бібліотеках Полтави для поціновувачів/ок затишної атмосфери і більш вузької аудиторії.

Любиш поезію? Маєш талант? Бажаєш це перевірити? Хочеш допомогти несміливому/ій другу/подрузі? Чи увійти до складу команди волонтерів/ок та організаторів/ок? Звертайся до нас, республіканців!


Відкриття фестивалю відбудеться в суботу, 7 грудня, о 12:00 у конференц-залі Полтавського художнього музею імені М.Ярошенка. У неділю ж, 8 грудня, фестивалимо в літературній частині Полтавського літературно-меморіального музею В.Г.Короленка. Зустрічі в міських бібліотеках відбуватимуться у різні дні з 13 по 15 грудня.

За додатковою інформацією щодо участі звертайтеся до оргкомітету за телефоном 095 554 61 75, Людмила.
Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Прес-служба Полтавської Студреспубліки