fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
25-09-2019 / Новини Cтудреспубліки /  Україна

«Леся-фест» оповив хвилями поезії

Уже вдруге республіканці мали нагоду долучитися до творчого суб-фестивалю «Леся-фест» імені геніальної Лесі Українки, який проходив на фіналі ХХI Студреспубліки. Під час «Леся-фесту» завжди відкритий порядок денний, тут не відмовляються радісно сприймати поезію реальності, ту, яка не підпорядковується мейнстриму, яка дратує конформну більшість, яка оголошує всім чесну й часто неприємну правду нашого буття.

З 23 по 26 серпня 2019р. на узбережжі Чорного моря під час фіналу Студреспубліки «Леся-фест» зібрав творчих молодих хлопців і дівчат, які виплекали і готові були поділитися своїми поезіями. Хто вони, і що ж особливого продемонстрували — читайте у підсумках суб-фесту.

Дійство відбувалося в 2 етапи:

І. Конкурсна частина, яка включала в себе заслуховування творів за тематикою Студреспубліки-2019 «Суб’єкт модернізації — відповідальність Покоління» та безпосередньо декламація поезій. У вирішальних читаннях кращих визначали з-поміж 9 учасників/ць: Анастасія Бридихіна (Полтавщина, кураторка суб-фесту), Віталія Вільховецька (Кіровоградщина), Руслана Дзюба (Полтавщина), Маргарита Кизим (Харківщина), Микола Кучерявий (м. Київ), Анастасія Парфенюк (м. Київ), Ася Пономарь (Полтавщина), Євгенія Резник (Херсонщина) й Оксана Філяк (Буковина).
 
Кожен/а був/ла достойни/ою і цікавим/ою, не байдужим/ою до майбутнього нашого покоління, і являється тим/тією, хто його творить і змінює на краще.


До складу журі увійшли: поет, культуролог Євгенія Більченко та письменник, прес-секретар Національної спілки письменників України Єля Дорофієвська. Вони проводили оцінювання учасників/ць у 2 етапи конкурсу за 15-бальною шкалою.

ІІ. Відкритий мікрофон став знову неймовірною прикрасою «Леся-фесту»: сцена на березі моря, сонце, яке заходить, хвилі поезії, які хвилюють кожного/у, хто почув неймовірні тексти поетів і поеток. Тут могли задекламувати свої твори всі охочі. Долучились до читань близько 15 осіб різного віку, регіонів, думок, але всіх їх об’єднало бажання почути та донести не просто заримовані рядки, а справжні смисли, зрозуміти які дано не одразу, але які можуть стати передвісниками майбутнього.

 

У рамках цього суб-фесту був проведений також факультатив від Єлі Дорофієвської на тему «Мережеве письменництво, або Аспекти цінності паперових книг, продиктовані сучасністю», який привернув увагу не тільки письменницької аудиторії на фіналі Студреспубліки, а й простих учасників/ць, які не зацікавлені в бездумному мастфоловінгу та лайкінгу, а ціль яких донести смислові тексти до читацької авдиторії, який їх шукає, і якій вони дійсно потрібні.

Перемогу у «Леся-фесті» здобув столичний поет Микола Кучерявий, тексти якого вразили журі надзвичайно сильно, а манера декламування звернула увагу навіть тих, хто і не думав, що поезія може бути такою.

 

 

 

 

 

 

Партнерами в проведенні «Леся-фесту» стали друзі Студреспубліки з видавництва «САМІТ-КНИГА». Перемож(ни)ці були нагороджені прекрасними книгами сучасних українських авторів/ок. Також дякуємо ще одному партнеру – конкурсу «Змагаймось за нове життя», присвяченому Лесі Українці, й особисто Тетяні Захаровій: від них презентували книги всім учасникам/цям конкурсних етапів. Також слова пошани говоримо в знак пам’яті поета з Полтави Олександра Ковтуна, який мав відношення до проведення першого «Леся-фесту», але цього року передчасно помер.

Переможний вірш до вашої уваги:

Микола Кучерявий

Обриси

Я пишу крізь галактики мідних дротів,
Між шляхами де бігають янголи.
В чорних дірах блукав і до сонця летів,
Анапестом, хореєм, та ямбами.

У молитвах н’а ніч, губи словом стирав,
А хотілося б так поцілунками.
І шкульгають вітри, там де ніжність стара,
Розчинилась з новими стосунками.

Все чорнило тече десь по вік голубів.
Зараз стали, як автор самотні.
Материк із людей, мов Адам зголоднів.
Погляд втратив обрис Господній.

Бо шукають в пісках світову глибину,
Океани ж сміються за партами.
Горизонт, я для Вас ще колись перегну.
Анапестом, хореєм та ямбами!

Аналітика гри-2019 




Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Анастасія Бридихіна