fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
11-04-2021 / Новини ВМГО "Студентська республіка" /  м. Київ

Київ космічний

З нагоди Всесвітнього дня авіації і космонавтики, в рамках ініціативи Future Fest, пам’яті Леоніда Каденюка, волонтерська команда Київської Студреспубліки запустила інтерактивну карту «Київ космічний». На ній позначені місця, важливі для історії космічного розвитку України та світу [+ карта, відео].

12 квітня 2021р. з метою презентації інтерактивної «космічної» карти біля меморіальної дошки академіку Володимиру Челомею відбувся брифінг за участі подвижників модернізаційного курсу та космічного просвітництва — Павла Вікнянського, Олега Петрова й Артема Ніколенка. Карта та подробиці про подію — в матеріалі нижче.

Чи знаєте ви, що в нашій столиці є будинок, де жив і творив Ігор Сікорський; науковий інститут, де працював конструктором Сергій Корольов; будинок, де писав книгу Леонід Каденюк; зустрічався зі школярами Юрій Гагарін; працював перший український космонавт Павло Попович; місцина, де Петро Нестеров зробив першу в світі фігуру вищого пілотажу, яка отримала його ім’я; навчався інженер-конструктор Володимир Челомей, а також інші круті місця, пов’язані з прогресом в авіа-, ракетно-космічній сфері?

Тепер про це буде легко дізнатись, адже діє інтерактивна карта Києва, на якій позначені локації, важливі для історії космічного розвитку України та світу. Пів сотні точок, серед яких — місця вшанування, навчальні заклади, наукові установи, музеї, підприємства, державні структури, громадські організації тощо.

З метою презентації інтерактивної карти «Київ космічний» 12 квітня біля меморіальної дошки академіку Володимиру Челомею (на початку вул. Саксаганського) відбувся брифінг за участі лідера республіканців Павла Вікнянського; учасника Партнерської ради Студреспубліки, голови правління УМАКО «Сузір’я» Олега Петрова та координатора ініціативи Future Fest, одного з лідерів київських республіканців Артема Ніколенка.

Знайти карту можна на сайті Студреспубліки за адресою: https://studrespublika.com/kyiv-space/  

Чесно оцінюючи жахливий стан, у якому перебуває вітчизняна космонавтика, і, водночас, усвідомлюючи все ще наявний величезний потенціал, про який, зокрема, свідчить багатюща історія українського підкорення космосу, котра містить такі фігури планетарного масштабу, як Сергій Корольов, Володимир Челомей, Павло Попович, Леонід Каденюк, Михайло Янгель, Валентин Глушко, Георгій Береговий, Юрій Кондратюк, Михайло Решетньов, Гліб Лозино-Лозинський, Архип Люлька тощо, — ми наполягаємо, що якісно інакший, просунутіший підхід до роботи з космосом має стати одним із локомотивів інноваційного прориву України.

Якщо держава не робить або «гроші не дають», то це не значить, що треба бити байдики, скиглити і повсякчас розписуватися у власній безпорадності — навпаки, беремо і робимо! Спільними зусиллями повернемо нашу космічну славу! Ще будуть на Марсі цвісти наші «симиренки».

Україна має стати державою Майбутнього, а Київ був, є і буде космічним!

Дякуємо всім, хто допомагав створенню інтерактивної карти «Київ космічний», зокрема, Олександру Щербі, Євгену Лукацькому й Олександрі Денисенко.

Інформація на карті поповнюється — для того, щоб додати ваші пропозиції, факти тощо, зв’язуйтеся з координатором ініціативи Артемом Ніколенком: 095 258 28 95 (чи пишіть на будь-який месенджер).

 

Future World — уже реальність
Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Прес-служба Студреспубліки