Кидай палити — йди в гурток, або кілька слів про окультурення київської молоді
Нагальні проблеми Києва, культурне життя, соціальні проблеми та шляхи їх вирішення – все це обговорювалося 13 серпня 2013р. за круглим столом на тему: «Майбутнє Києва: від мрії до реального плану дій», організованим переможцями Київського регіонального етапу мульти-фестивалю «Студентська республіка-2013» — Студентським мером та депутатами Студентського магістрату.
На зустріч були запрошені представники влади, активна молодь, Студентські мери Києва минулих років і представники інших громадських організацій, а саме: представники Департаменту освіти і науки, молоді та спорту (КМДА) Володимир Вовк та Олена Павленко; Київські Студмери 2002, 2005 та 2010 років, відповідно у особах Дмитра Кулібаби (насьогодні представник МГО «Пульс демократії»), Станіслава Куценка (насьогодні радник Міністра України у справах сім’ї, молоді та спорту) та Сергія Прожейка; Київський Студентський магістрат 2013 року представляли Анна Кондратьєва, Володимир Коваль та Юрій Погребняк; також були присутні активні студреспубліканці у складі Ольги Заворотної(переможець конкурсу «Кращий студент Києва»), Антона Сорокуна, Анни Лук(секретар Київського Студентського магістрату), Олега Кобзара (депутат Київського Студентського магістрату 2012 року),Ярослава Шулякова (ВМГО «Верховна молодіжна рада»), Софії Кошин і Галини Цибенко (прес-служба Київської Студреспубліки); представник міжнародної незалежної організації ELSAЄгор Сахненко; представник Київської міської організації товариства «Червоний Хрест України» Ольга Ващук; голова Київського регіонального етапу мульти-фестивалю «Студентська республіка», голова київської громадської ради з питань молодіжного руху Людмила Рудкевич; режисер столичної «Студентської республіки» багатьох років і представник мистецького центру «Тріумф» Олександр Тадля; керівник експертної групи з питань патріотичного виховання при громадській раді з питань молодіжного руху Валерій Константинов; член громадської ради з питань сімейної політики при громадській раді з питань молодіжного руху Лілія Ткачук; представник громадської організації «Ресурсний центр ініціатив громади» Людмила Лукінова.
Для неспинної дискусії, яка точилася між учасниками — і дві години було замало: протягом цього часу йшло активне обговорення, яке важко було зупинити. Піднімалися питання подолання проблеми паління серед молоді та інших пересічних громадян зокрема. Окрім запропонованих заходів соціальної реклами (відеоролики, плакати, листівки і т.і.) пан Володимир Вовк подав ідею, що вже була запроваджена та навіть частково переведена у закон, проте якого, наразі, дотримуються далеко не всі громадяни — не палити у людних місцях. Ідея отримала повну без виключень підтримку. «Якщо ти вже палиш — не пишайся цим. Відійди собі у куточок і не красуйся тим, що ти палиш». «Три години без куріння», — прозвучала зустрічна ідея Людмили Лукінової, яка також отримала позитивні відгуки та підтримку серед учасників круглого столу.
Довго обговорювалася ця проблема, але непомітно для учасників розмова перейшла до культурного життя міста. Екскурсії, семінари, тренінги, майстер-класи, численні гуртки, лекції та практики — хіба ж не мало їх у Києві? «Створити єдиний систематизований інформаційний ресурс по всім заходам, що проходять у Києві», — подала ідею учасниця круглого столу Софія Кошин. І хоча декілька ресурсів такого типу насправді вже існують в Інтернеті, ідея здалася вдалою й отримала підтримку, адже саме з таких ресурсів люди найбільше дізнаються про останні активності в Києві. Окрім ресурсу, поширювати інформацію серед студентського самоврядування, створити спеціальне видання, в якому б йшлося про всі новини студентства та молоді Києва, про всі проблеми, а також різноманітна інформація, зокрема серед якої — про культурні та соціальні заходи, які плануються. Олена Павленковисловилася, що потрібно створити детальний план роботи з молоддю, який би схвалив глава КМДА Олександр Попов. Долучити до заходів всі без виключення виші, поширюючи інформацію через лідерів студентського самоврядування, активно співпрацювати з молодими активістами, надавати один одному підтримку в організації тих чи інших заходів.
І хоча, коли час вже вийшов, ті й інші обговорення серед учасників круглого столу продовжувалися, вони ділилися враженнями, обмінювалися контактами для вже більш тісного обговорювання майбутньої співпраці. Навіть час на невеличку фотосесію ледве-ледве вдалося викроїти серед такого запалу.