fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
20-07-2015 / всі теми /  Чернігів

Кандидати-олігархи в Чернігові тиснуть на страх, а не працюють із майбутнім

558a65330a7adУ Чернігові триває активна боротьба за місце у Верховній Раді. Балотуються понад 90 кандидатів. Хтось роздає гречку та привозить «тітушок», хтось обіцяє нездійснене, вправляючись у пустопорожньому піарі, дехто прямо використовує адмінресурс, а переважна більшість — просто технічні, для «чорнухи» та комісій.

За ставками, напругою дані вибори дуже схожі на скандальні вибори у Мукачевому в 2003р., тоді це була репетиція президентських, які завершилися «Помаранчевим» майданом. Олександр Щерба, один із лідерів республіканців, та Андрій Круглашов, політолог, координатор руху «Чесно», для порталу дають оцінки виборчій кампанії, що проходить у Чернігові, «брудним» технологіям кандидатів і говорять, на що саме потрібно б кандидатам робити акцент для справжніх змін на краще.

У боротьбі за виборців кандидати у народні депутати обрали шлях підкупу та 10411-1_largeпогроз, із якого дуже складно зійти. Про це в коментарі «Слову і Ділу» 17 липня 2015р. розповів політолог, координатор руху «Чесно» Андрій Круглашов, аналізуючи хід виборчих перегонів у Чернігові.

«Те, що відбувається – це підміна майбутнього. Певною мірою кандидати є торговцями майбутнім. Їхня справа – пропонувати вектор розвитку та захист. Питання: що кожен кандидат може зробити, щоб мені стало жити краще, щоб місто стало кращим? А коли людям дають гречку, їм кажуть: сьогодні у тебе є гречка, сьогодні добре, а майбутнього – немає. Ті дії, що застосовуються, можна описати лише двома категоріями: страх і спокуса. Жодної свободи та можливостей для людей немає», – аналізує політолог.

На його думку, на жаль, ще дуже високі ставки в політиці, й люди готові піти на все, аби перемогти. Ця готовність не постояти за ціною, піти на підкуп, потенційне насильство – нездорова ситуація. На жаль, дуже важко зійти зі шляху підкупу та погроз на шлях діалогу та розвитку.

Водночас один із лідерів республіканців Олександр Щерба каже, Щерба-1що зараз найголовніше – не допустити кровопролиття.

«Потрібно, щоб керівництво силових відомств на рівні і міністрів, і області, і країни в цілому звернули зараз особливу увагу на рівень безпеки проведення виборів у місті. Це є пріоритетом номер один, щоб не допустити кровопролиття», – підсумував він.

Відзначимо, що на окрузі №205 у Чернігові вчора вночі виник черговий скандал після того, як люди одного з кандидатів-олігархів Геннадія Корбана заблокували автомобіль, в якому, за їхніми словами, були докази підкупу виборців главою Державного управління справами, ще одним кандидатом Сергієм Березенком.

На даний момент стало відомо, що Міністр внутрішніх справ п. Аваков, уже відреагував на ексцеси й оцінку ситуації Олександром Щербою, пообіцявши посилити увагу міліції до виборів по округу.
Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: За матеріалами «Слово і Діло»