fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
13-06-2019 / Новини ВМГО "Студентська республіка" /  Україна

Як не зрадити свободу слова?

«Свобода слова — абсолютна цінність», — заїжджена фраза, реалії України не підтверджують цю максиму. Республіканці послідовно сприяють модернізації України, а значить, забезпеченню свобод, зокрема, і заходами громадянського просвітництва. 22 червня 2019р. у Києві відбудеться ІІI Громадянський лекторій на тему: «Свобода слова в умовах безпекових викликів: чому не можна її обмежувати». Реєструйтесь, щоб долучитися!

Громадянські лекторії — це простір свободи без цензури і хейтспічу, де кожна думка важлива і де немає правильних чи неправильних позицій. Запрошуємо на вже третій компетентний діалог про свободу слова за участі активістів/ок, експертів/ок, журналіст/ок, медійників/ць! Деталі — нижче. 

Утиски свободи слова — дуже важлива публічна проблема, вона потребує суспільної уваги, обговорення та вирішення. Насильство (аж до вбивств) проти журналістів/ок, відсутність якісного розслідування таких фактів, ув’язнення критично налаштованих журналістів/ок, відбирання ліцензій, тиск, погрози та цькування медій і журналістів/ок, які критикують владу чи мають альтернативні погляди, «темники» для медій, спроби контролювати інтернет, прояви (само)цензури, наявність пропаганди, контроль інформаційного поля олігархами — це сумна правда на всій конституційній території України; реальність, яка склалася за останні роки і, здебільшого, залишається такою і зараз.

Свобода слова не має бути заручницею політичної кон’юнктури, отже впадати в ейфорію від «відлиг» — короткозоро.

Слід зауважити, що зараз наступ на свободу слова відбувається по всьому світу, постправда і фейки — це вже «погана норма» і західних країн, т.зв. зразків демократії.

У той час, як історія людства стверджує, що вільні медії, захищені права людини (без виключень), критично мислячі громадян(к)и та фахові журналіст(к)и, можливість вільно займатися громадянською журналістикою і повага до опозиції — це архітектурні деталі розвинутого суспільства й ефективної держави, в фокусі яких інтереси кожної людини. Для цього потрібне громадянське просвітництво.

У вільному суспільстві не може бути виправдань брехні чи напівправді, чим би вони не прикривалися: війною, намаганням бути такими собі «дуже патріотичними» або «боротьбою проти старого». Особливо небезпечно, коли, власне, самі громадяни починають виправдовувати обмеження свободи слова.

Громадянські лекторії — важлива ініціатива Студреспубліки, яка збирає активістів/ок, експертів/ок, молодих лідерів/ок і просто небайдужих громадян/ок разом для діалогу про інноваційний розвиток України й особистісну самореалізацію в нових складних умовах, про розвиток людини й універсальні цінності. Формат події — інтенсивний лекторій у режимі презентації проблемних позицій у вигляді експертних доповідей із подальшим змістовним обговоренням.

Для участі у ІІI Громадянському лекторії на тему «Свобода слова в умовах безпекових викликів: чому не можна її обмежувати», що відбудеться 22 червня з 10:30 до 19:00 (початок реєстрації з 10:00) у Бібліотеці ім. В.Маяковського (м. Київ, М «Лівобережна», вул. Ентузіастів 29), запрошуються прогресивні громадяни, вчені, журналіст(к)и, медійники/ці, активіст(к)и, блогер(к)и, студент(к)и тощо. Попередньо потрібно пройти обов’язкову онлайн-реєстрацію. Кількість місць обмежена!

Ми — вільні, коли правда важливіша за повітря!

Подія проводиться із нагоди 3-річчя газети прогресивних людей «Нова Республіка».

Питання медіа та партнерства: бренд-менеджерка Віра Андріюк (097) 883 22 26, brand-manager@studrespublika.com

Партнери: Газета прогресивних людей «Нова Республіка», видавництво «Саміт-книга».

Умови участі

Про ІV Громадянський лекторій у Полтаві (2019; громадянин, громада і держава)
Про ІІ Громадянський лекторій у Києві (2019; інновації та «нова індустріалізація»)
Про ІI Громадянський лекторій у Києві (2018; політика пам’яті)
Про ІІ Громадянський лекторій у Києві (2018; свобода слова)
Про І Громадянський лекторій у Києві (2018; інновації та «нова індустріалізація»)
Про І Громадянський лекторій у Києві (2017; політика пам’яті)
Про ІІI Громадянський лекторій у Полтаві (2017; громадянин, громада і держава)
Про I Громадянський лекторій у Києві (2017; свобода слова)
Про ІI Громадянський лекторій у Полтаві (2016; громадянин, громада і держава)
Про І Громадянський лекторій у Полтаві (2015; громадянин, громада і держава)
Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Прес-служба Студреспубліки