fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
07-05-2018 / Новини ВМГО "Студентська республіка" /  Україна

Чи є у нас повноцінна свобода слова?

 

Do We Have Full Freedom of Speech? (en)

У вільному суспільстві не може бути виправдань брехні чи напівправді, чим би вони не прикривалися: війною або намаганням бути такими собі «дуже патріотичними» українцями/ками. На жаль, в Україні ситуація зі свободою слова погіршується, що надає особливої актуальності ІІ Громадянському лекторію на тему: «Свобода слова в умовах безпекових викликів: чому не можна її обмежувати», який Студреспубліка разом із газетою «Нова Республіка» проводитимуть 19 травня 2018р. у Києві. Реєструйтесь для участі!

Наступ на свободи – це, на жаль, реальність в Україні. Про це вже не мовчать, проте є такі, хто виправдовує. Республіканці ж послідовно привертають увагу до необхідності забезпечення свободи слова. Вже вдруге діалог про це за участі активістів/ок, експертів/ок, журналіст/ок, медійників/ць відбудеться у форматі Громадянського лекторію. Подробиці – нижче.

Утиски свободи слова — дуже важлива публічна проблема, вона потребує суспільної уваги, обговорення та вирішення. Насильство (аж до вбивств) проти журналістів/ок, відсутність якісного розслідування таких фактів, ув’язнення критично налаштованих журналістів/ок, відбирання ліцензій, тиск, погрози та цькування медій і журналістів/ок, які критикують владу чи мають альтернативні погляди, темники для медій, спроби контролювати інтернет, прояви (само)цензури, наявність пропаганди – це все сумна реальність інформаційного поля України на всій її конституційній території.

Слід наголосити, що в наші часи наступ на свободу слова відбувається по всьому світу, постправда і фейки — це вже реальність навіть західних країн, т.зв. зразків демократії.

Так свідчать не лише досвіди наших життів і новинні сюжети, але вже і звіти авторитетних міжнародних організацій.

У той час, як історія людства стверджує, що вільні медії, захищені права людини (без виключень), критично мислячі громадян(к)и та фахові журналіст(к)и, можливість займатися громадянською журналістикою і повага до опозиції – це архітектурні деталі розвинутого суспільства й ефективної держави, в фокусі яких інтереси кожної людини. Для цього потрібне громадянське просвітництво.

Громадянські лекторії – важлива ініціатива Студреспубліки, яка збирає активістів/ок, експертів/ок, молодих лідерів/ок і просто небайдужих громадян/ок разом для діалогу про інноваційний розвиток України й особистісну самореалізацію в нових складних умовах, про розвиток людини й універсальні цінності. Формат події – інтенсивний лекторій у режимі презентації проблемних позицій у вигляді експертних доповідей із подальшим змістовним обговоренням.

ІІ Громадянський лекторій: «Свобода слова в умовах безпекових викликів: чому не можна її обмежувати» відбудеться 19 травня з 12:30 до 20:00 (початок реєстрації з 12:00) в Інформаційному агентстві «Українські новини» (м. Київ, М «Палац спорту», вул. Еспланадна 20, 1-й поверх). До участі запрошуються прогресивні громадян(к)и, вчені, журналіст(к)и, медійники/ці, активіст(к)и, блогер(к)и, студент(к)и тощо. Попередньо потрібно пройти обов’язкову онлайн-реєстрацію. Кількість місць обмежена!

Мусимо кожну мить дбати, оберігаючи право кожного на вільну думку, а значить слово!

Подія проводиться із нагоди 2-річчя газети прогресивних людей «Нова Республіка».

Партнери: Газета прогресивних людей «Нова Республіка», журнал «Спільне».

Умови участі

Питання медіа та партнерства: бренд-менеджерка Віра Андріюк (097) 883 22 26, brand-manager@studrespublika.com

Про Громадянський лекторій у Києві (2018; інновації та «нова індустріалізація»)
Про Громадянський лекторій у Києві (2017; політика пам’яті) 
Про ІІI Громадянський лекторій у Полтаві (2017; громадянин, громада і держава) 
Про I Громадянський лекторій у Києві (2017; свобода слова) 
Про ІI Громадянський лекторій у Полтаві (2016; громадянин, громада і держава) 
Про І Громадянський лекторій у Полтаві (2015; громадянин, громада і держава) 
Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Прес-служба Студреспубліки