Through the Modernization of Education to a New Industrialization, Work Has Begun (en)
На фінал Студреспубліки-2017 (Миколаївська обл., Очаківській р-н, курорт Чорноморка, комплекс «Жемчужина») з’їхалося активні студенти, прогресивна молодь, провідні українські й іноземні експерти, аби попрацювати над суперважливими темами для поступу України: освіта та нова індустріалізація. Як зробити Україну квітучою, які подробиці ОДГ і мульти-фестивальної частини, кого ж обрали депутатами Студентського парламенту та Студентським президентом України — читайте в офіційному пост-релізі.
Цьогорічний фінал
Павло Вікнянський, лідер республіканців, під час відкриття фіналу Студреспубліки-2017 наголосив, що незважаючи на труднощі, на те, що влада спеціально вставляє палки в колеса, Студреспубліка не здається, і далі буде працювати над розбудовою ефективної держави, в фокусі якої справедливе суспільство вільних і забезпечених громадян.
Під час церемонії відкриття також виступив Миколаївський міський голова (2013–1015), політик Юрій Гранатуров, який підтримав студентів у їх боротьбі за соціальні права, розкритикував політику держави щодо наступу на стипендії. Республіканцям зачитали урочисті привітання від народного депутата, Голови Комітету Верховної Ради України з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту і туризму Артура Палатного, а також президента Українського союзу промисловців і підприємців, екс-прем’єр-міністра Анатолія Кінаха.
Тема великої гри-2017 року дійсно важка. Учасникам зі всієї України необхідно було розібратися, яким буде світ майбутнього, чи є шанси в України прорватися у розвинутий світ, зробити ставку на освіту та здійснити «нову індустріалізацію».
Розробка освітніх інновацій вибудувалась на спільному розумінні, що світ майбутнього — це світ швидкісних змін, а передовими технологіями, які охоплюватимуть усі сфери життя будуть: роботизація, штучний інтелект і медичні технології. Саме навколо цих рішень учасники розробляли бачення освітніх змін. Рутинні завдання будуть передані роботам і штучному інтелекту, який не просто буде знаходити алгоритми рішень, а в автоматичному режимі реалізовувати необхідні процеси. Відповідно, викликом майбутнього стає не розпорядження робочим часом, як це є до цього часу, а що робити з величезною кількістю вільного часу, як людині не деградувати.
Головні ідеї оргдіяльнісної гри можна систематизувати по наступним напрямкам:
⁃ глибока профорієнтація. Ідея полягає в розробці програмного забезпечення, яке буде аналізувати конкурентні переваги дитини та розробляти рекомендації для подальшого професійного розвитку;
⁃ система освітніх рекомендацій. На основі Big Data програмне забезпечення має аналізувати комплекс знань і навичок, які необхідні для певної спеціальності або діяльності. Тобто будь-який користувач, який готується виконати якесь завдання, зможе легко підняти кваліфікацію за відповідним напрямком;
⁃ система швидкого перепрофілювання. Ідея, що передбачає аналіз психологічного портрету та швидкий курс навчання з подальшим стажуванням. Цікавість ідеї полягає в можливості подальшого створення платформи онлайн-стажування, де користувач зможе здобути практичні навички навіть вдома;
⁃ мультиспеціаліст. Мова йде про розвиток суміжних спеціалізацій, де, наприклад, лікар-травматолог має розробити протез, що буде надрукований на 3D-принтері;
⁃ новий університет. Позиція щодо реформування сучасних вишів, яка базується на розумінні, що сьогоднішні освітні інституції реформувати неможливо, тому є необхідність будувати новітні заклади паралельно з існуючими, поступово нарощуючи їх кількість. Університет має бути тісно пов’язаний із реальним компаніями, що фактично формують замовлення на розробку інновацій і підготовку спеціалістів. Разом із тим, значна кількість курсів будуть перенесені в онлайн із швидкою адаптацією до інновацій у виробничих процесах.
Учасники констатували необхідність безперервної освіти. Тут слід зазначити, що з використанням ІТ-рішень можливості для особистого розвитку значно зростають. Освіта починається від вибору спеціальності, яка відповідає психологічним особливостям, далі має бути система рекомендацій для вирішення конкретних завдань і швидкого перепрофілювання в «океані змін».
Усі позиції були відпрацьовані й об’єднані в єдину фінальну презентацію, яку найкращі гравці представили під час закриття Студреспубліки.
Перемогу на виборах Студентського президента України, які проходили по завершенню ОДГ, отримав Андрій Іваницький, студент Дніпровського національного університету ім. Олеся Гончара. А в змаганні між республіканськими партіями «Сила освіти» й «Онлайн-майбутнє», котрі утворилися на базі позицій ОДГ, депутатами Студентського парламенту України-2017/2018 стали: Владислав Авдієнко (Дніпропетровська обл.); Анастасія Бридихіна (Полтавська обл.); Назар Лис (Тернопільська обл.); Михайло Лобов (Кіровоградська обл.); Андрій Мисків (Миколаївська обл.); Єгор Мірошниченко (Кіровоградська обл.); Тимур Нижніковський (Миколаївська обл.); Мирон Цимбалюк (Тернопільська обл.); Роман Череватенко (Кіровоградська обл.); Дмитро Чернишов (Дніпропетровська обл.).
Консультували учасників гри, критикували позиції, читали факультативи по темі Гри прогресивні експерти: Сергій Белашко, Євгенія Більченко, Олександр Губенко, Сергій Дацюк, Андрій Єрмолаєв, Руслан Коцаба, Олександр Ктиторчук, Дмитро Марунич, Кшиштоф Мрозек (Польща), Володимир Нікітін, Андрій Окара, о. Антоній Рудий, Володимир Фадєєв.
Також на фінальну Студреспубліку приїжджали приємні гості, які ділилися досвідом і думками щодо освіти, нової індустріалізації та поточної української кризи. З факультативом «на трьох» виступили державний менеджер, екс-губернатор Кіровоградщини Андрій Ніколаєнко, менеджерка і політик Катерина Вайдич та екс-нардеп Володимир Полочанінов. Змістовно, «без купюр» поспілкувався з республіканцями державний діяч, політик, а тепер ще й знаменитий телеведучий Євген Червоненко. Грузію на події представляв Міндія Сікхарулідзе, друг Студреспубліки, начальник відділу молоді Департаменту молоді та спорту Автономної Республіки Аджарія.
Окрім насиченої роботи близько п’яти сотень республіканців мали можливість позмагатися в суб-фестах, провести якісне дозвілля та просто стати глядачами яскравих шоу, що проходили під час мульти-фестивальної частини. Закінчився фінал Конкурсом краси особистості «Перша Леді», в якому перемогу здобула прекрасна Олександра Терехова, студентка Херсонського національного технічного університету.
Після напруженої, але плідної роботи залишилося ще важливіше завдання – втілення напрацювань у реальність, аби ідеї не залишилися на папері. Завжди найважче від слів переходити до дій, але республіканці вже роками випробувань доводять, що це не про них. Ми готові до важкої щоденної праці, готові, якщо треба, до клінчу з тими, хто штовхає Україну в прірву. Актуальне ж завдання — зміни в освіті, які приведуть Україну до якісного стрибку вперед. І звісно, запевняємо вас в нашій активній, небайдужій громадянській позиції в інтересах вільного і справедливого майбутнього України.
Внутрішні медії
Аналітика гри-2017
Фотогалерея
* * *
Організатори: ВМГО «Студентська республіка» за оргпідтримки Міністерства освіти і науки України.
Партнери: Миколаївська облдержадміністрація, «Смарт-Холдинг», компанія Impression, ПАТ «Гравітон», компанія Logitech, косметична компанія «БІОКОН», видавництво «Саміт-книга», Nai-Luna by Anastasia Ivanova, LGrom, Sendpulse, НДЛМ.
Інформаційні партнери: телеканал OTV, Стильне радіо «Перець ФМ», журнал «Я Студент», ресурсний центр «ГУРТ».